Adsense

Google Adsense Nedir ve Nasıl Çalışır?

Adsense nedir? Google Adsense , yayıncıların (kendi web sitelerine reklam vermek isteyen herkes) sitelerine çok az miktarda HTML eklemek ve reklamların hedeflendiği ve içerikle alakalı reklamların görünmesini sağlayan bir TBM (tıklama başına maliyet) reklamcılık programıdır. site.

Google Adsense nedir?

İyi haber, Adsense’in blog yazarları veya web yöneticilerinin siteleriyle para kazanmaya başlamanın en kolay yolu olduğu yönündedir. Sitenizdeki reklam kodunu yükledikten sonra , Adsense örümcekleri tüm sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu görmek için sitenizi tarar.

Daha sonra, reklam envanterini kontrol eder ve her bir makalenizin yanında ilgili reklamlar yayınlarlar. Bu, bahçecilikle ilgili bir makale okuyan birinin araba lastikleriyle ilgili bir makaleyi okuyan birine göre bahçe aletlerini satın alma olasılığı daha yüksek olduğu için herkes için iyi sonuç veriyor.

Adsense Çalışması (yayıncılar için) nasıl?

Peki, Adsense nasıl çalışır? Blogumda adsense göstermelimiyim? Reklam vermek istedikleri anahtar kelimeleri seçen reklamverenlerle başlar. Yeni oluşturduğum yeni bahçe araçlarını tanıtmak istediğimi varsayalım. “Bahçıvanlık, bahçecilik aletleri, yoncalar, yabani otlar çekme, vb.” Gibi belirli anahtar kelimelere teklif veririm

Adsense örümcekleri daha sonra reklamlarım ile eşleşir:

  1. Kişilerin Google’a yazdıkları ve arama sonuçlarının en üstünde ve sağında görüntüledikleri belirli anahtar kelimeler
  2. Adsense reklamlarını gösteren web siteleri (sizinki gibi).

Adsense folks, içeriğinizin ne hakkında olduğunu görmek için sitenizi taramak için Robotlar gönderecektir. Aynı anahtar kelimelere sahip olan (reklamveren teklifi olarak) bazı içeriğe sahip olduğunuzu fark ederse, reklamlarım, bahçecilik araçlarıyla ilgili makalenizin yanında sitenizde görünecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu