Aşk / İlişkiler

Bir İlişkide Sevginin Gerçek Anlamı

Bir ilişki birçok şeyden oluşur: dostluk, cinsel çekicilik, entelektüel uyumluluk ve tabii ki aşk

Bir ilişki birçok şeyden oluşur: dostluk, cinsel çekicilik, entelektüel uyumluluk ve tabii ki aşk. Aşk, bir ilişkiyi güçlü ve sağlam tutan bir yapıştırıcıdır. Ama gerçekten aşık olup olmadığını nasıl anlarsın? İşte hissettiğiniz duygunun sağlıklı, yaşamı geliştiren sevgi olduğuna dair bazı işaretler.

1. Aşk şehvet değildir

“İlk görüşte aşktı” ifadesine rağmen, aşk hemen hissettiğimiz bir şey değildir. Bu güçlü çekim duygusu, sizi yeni tanıştığınız kişiye doğru çeken bir mıknatıs gibi mi? Bu sevişme ve cinsel kimya. Tabiat ana, bizi başlangıçta bir araya getirmemiz için bize büyük bir doz doyum veriyor. Aşk, cinsel kimyayı içerir ancak farklıdır, çünkü inşa edilmesi zaman alan bir duygudur. Şehvet anında görünebilir; Sevgi, diğer insanı içte ve dışta tanıdıkça belli bir sürede gelişir.

2. Sevgisiz bir ilişki gerçekten tam yönlü bir ilişki değildir

Eşinize cinsel açıdan çok çekici davranıyor olabilirsiniz ancak bu, eşinizi sevdiğiniz anlamına gelmez. Eşinizle birlikte sevgi dolu bir duygu tabanı oluşturmadıysanız, cinsel kıvılcım söndükten sonra sıkılacaksınız.

3. Güzel şarap gibi aşkın, çiçek açması zaman alır.

Sevgi dolu bir ilişki bir günde kurulmaz. Aşkın iplikleri, güçlü bir bağ oluşturmak için birlikte dokuma yapmak için zaman alır. Sadece siz ve eşiniz düşüncelerinizi, korkularınızı, hayallerinizi ve sevginin kök saldığı umutları paylaştığınız gibidir. Öyleyse sürece güven ve sevgini acele etme. Saygı duyulması ve acele etmemesi gereken kendi zaman çizelgesi vardır.

4. Sadece bir gerçek aşk var mı?

“Ruh eşleri” hakkında konuşuruz, ancak insanlar tekrar tekrar sevme kapasitesine sahiptir. Neyse ki öyleyse, ya da lise aşkından asla iyileşemeyiz, ya da boşanmak ya da ölmek üzere bir eşimizi kaybederiz.

5. Aşk cömerttir

Gerçekten sevgi dolu bir ilişkide, geri dönüş beklentisi olmadan diğerine veririz . Diğeri için kimin yaptığını hesaba katmayız. Partnerimize zevk vermek de bize zevk veriyor.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bir İlişkiden Çıkmak İçin Aldatmayı Düşünüyorsanız Ne Yapmalı?

6. Partnerimizin ne hissettiğini hissediyoruz

Ortağımızı mutlu gördüğümüzde, aynı zamanda bir sevinç hissi duyuyoruz. Üzgün ​​veya depresyonda olduklarını görünce mavi hallerini de hissederiz. Sevgi ile diğer kişinin duygusal durumu için empati gelir.

7. Aşk, uzlaşma demektir

Birini sevdiğimizde, onların ihtiyaçlarını veya isteklerini karşılamak için uzlaşmaya hazırız. Fakat bunu yaparken kendi kendimizi feda etmeyiz, öteki kişi de kişisel kazançları için kendi kendimizi feda etmemizi talep etmemelidir. Bu aşk değil; Bu kontrol ve kötüye kullanma .

8. Saygı ve nezaket

Sevdiğimiz zaman, birbirlerine saygılı ve kibar davranırız . İş ortağımızı kasıtlı olarak incitmiyoruz veya inkar etmiyoruz. Yokluklarında onlar hakkında konuşurken, dinleyicilerin sözlerimizde sevgiyi duyabilecekleri kadar sıcaktır. Ortağımızı arkalarından eleştirmiyoruz.

9. Etik ve ahlak ile hareket ediyoruz

Diğer kişiye duyduğumuz sevgi, hem onlarla hem de toplumumuzda ahlaki ve etik davranmamızı sağlar. Yaşamlarımızdaki varlığı bizi daha iyi bir insan olmak istememize izin verir, böylece bize hayran olmaya devam ederler .

10. Biz birbirimizin yalnızlığının koruyucularıyız.

Aşkla, yalnızken bile yalnız hissetmeyiz. Diğer insanın düşüncesi, her zaman yanımızda bir koruyucu meleğim varmış gibi hissetmemizi sağlar.

11. Kazançları kıskançlık değil, bizim için mutluluk kaynağıdır.

Ortağımız uzun bir çabanın ardından bir şeyde başarılı olduğunda, biz de kazananmış gibi sevinçle ışınlanırız. Kıskançlık ya da rekabet hissi yoktur , sadece sevgili başarımızı görmekten tamamen zevk alırım.

12. Onlar her zaman aklımızda

İş, seyahat ya da diğer taahhütler için ayrılsanız bile, düşüncelerimiz onlara ve şu anda yaptıkları şeye doğru sürüklenir.

13. Cinsel yakınlık derinleşiyor

Sevgi ile seks kutsallaşır. İlk günlerden farklı olarak, sevişme şimdi derin ve kutsaldır , beden ve zihinlerin gerçek bir birleşimidir.

14. Kendimizi güvende hissediyoruz

İlişkideki sevginin varlığı, diğer kişi eve gelmemiz için güvenli bir limanmış gibi korunmuş ve güvende hissetmemizi sağlar. Onlarla birlikte, bir güvenlik ve istikrar duygusu hissediyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Partnerinizi Tanımanın 8 Yolu Sizin En İyi Arkadaşınızdır

15. Görüldüğünü ve duyulduğunu hissediyoruz

Ortağımız bizi kim olduğumuz için görüyor ve hala bizi seviyor. Tüm taraflarımızı olumlu ve olumsuz olarak gösterebilir ve sevgilerini koşulsuz olarak alabiliriz. Çekirdeğimizin kim olduğunu biliyorlar. Sevgi, ruhlarımızı silmemize ve karşılığında lütuf hissetmemize izin verir.

16. Aşk korku olmadan savaşmamızı sağlar

Aşk ilişkimizde güvende olduğumuzu, tartışabileceğimizi ve bunun bizi parçalamayacağını biliyoruz. Aynı fikirde değiliz ve çok uzun süre kin tutmuyoruz çünkü ortağımıza karşı kötü hisler duymayı sevmiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Boşanmanın En Yaygın 10 Sebebi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı