Aşk / İlişkiler

Bir İlişkiden Çıkmak İçin Aldatmayı Düşünüyorsanız Ne Yapmalı?

İlişkiniz bittiyse. Bitti. Ve yine de bunu rağmen aldatmayı düşünüyorsun.

Eğer ilişkiyi bitirmeye karar verdiysen, neden aldatıyorsun?

İnsanların bir ilişkiden kurtulmak için aldattığına inandıkları üç sebep vardır

1. Eşlerine son vermek istediklerini söylemekten korkuyorlar.

Evliliğinizle ya da ilişkinizle işiniz bittiğinden emin olmak zordur – özellikle eşinizin nasıl karşılık vereceğinden korkuyorsanız.

2. Ortaklarının, öğrendiği zamanlar için ilişkiyi sona erdireceğini düşünüyorlar.

Hile, eşiniz veya partneriniz sizin için olan ilişkiyi sona erdirecek olursanız bile, işiniz bittiği gerçeğine sahip olmaktan kaçınıyor.

3. İlişkinizi sonlandırmak için tek “kabul edilebilir” sebep.

Bu talihsiz bir durumdur, ancak birçok insanın ev işlerinde çalışmaya devam etmesine rağmen, mutsuz olmasının, bir şeyleri bitirmek için yeterli bir sebep olmadığını düşünmesi doğrudur.

Bu nedenlere rağmen, bir ilişkiden kurtulmak hile kötü bir fikirdir. Bu sizin sorununuzu derhal çözebilir, ancak eşiniz, çocuklarınız (varsa), aileniz, yakın arkadaşlarınız, topluluğunuz ve özellikle de eylemleriniz için acı çekeceksiniz.

Eğer hile yapmayı seçerseniz ve ilk heyecandan vazgeçerseniz, eylemlerinizin sevdiklerinizi nasıl etkilediğini düşündüğünüzde endişe, suçluluk, utanç, üzüntü, şaşkınlık, utanç ve kendini beğenmiş hissedersiniz.

Arkadaşın sadakatsizliğini keşfettiğinde, ihanet eden bıçaklama acısını hissedecekler. Sizinle olan ilişkinin hangi kısmının gerçek olduğunu ve hangi bölümün yalan olduğunu merak etmeye başlayacaklar. Yaşayacakları işkence kelimelerin ötesinde olacak.

İlginizi Çekebilir

Ve onların acılı acıları yüzünden, sana ateş ederler. Muhtemelen isteğini alacaksın ve ilişkilerini bitirecekler, ama güzel olmayacak.

Muhtemelen, kendileri için olan sevginizle ilgili yalanlarınızla yüzleşmeye çalıştıkları için çeşitli şekillerde işkence edebileceklerdir.

Ama ortağın, ilişkinizi sonlandırmak için hile yaptığınız için sizi yargılayan tek kişi değil. Yasalarınız, ebeveynleriniz, kardeşleriniz, arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ve hatta çocuklarınız davranışlarınız için sizi aşağıya bakacaklardır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Koridorda Yürümeden Önce Evlilik Önerileri

Her ne kadar hile yaparsanız ilişkinizi sona erdirme hedefinize ulaşabiliyor olsanız da, size (ve eşiniz / partnerinizin yanı sıra ilgilendiğiniz kişilerin yanı sıra muhtemel) uzun vadeli yansımaları da zararlı olacaktır.

Yani, ilişkinizden çıkmak için aldatmak yerine, yapabileceğiniz en iyi şey, gerçekliğinizi paylaşmanız için arkadaşınızla cesur bir sohbete hazırlanmaktır. İlişkiyi bitirmeye hazır olduğunuzu söylemeyi düşünmekten rahatsız olacağından, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey bu.

Onlara evliliğinizi bitirmek istediğinizi söylemekten korkuyorsanız, gerçekten korktuğunuz şey nedir? Onları acıtıyor mu? Suçlu hissetmek? Ne yapacaklar?

Onlara bittiğini söylerken ne yapacaklarından korkuyorsanız, o zaman en kötü tepkiyi hazırlamanız ve en iyisi için umut etmeniz gerekir. Ayrıldığınızı söyleyen yardıma ihtiyacınız olabilir ve sorun değil. Önemli olan, sizin için en iyi olana karşı dürüst olmanızdır.

Onları incitmekten korkuyorsanız, ilişkiyi istiyorlarsa bunun bir yolu yoktur. Ancak dürüst ve dingin olan şeyler hakkında hissettikleri acıları en aza indirgeyebilirsiniz. Ve onlara sebep olan acıyı en aza indirmek için elinizden geleni yaptığınızda, daha az suçluluk duygusuna sahip olacaksınız.

Eşinizin / eşinizin sizin için ilişkiyi bitireceğini umuyorsanız, kendinize ve onlara saygısızlık ediyorsunuz. Sizin kararlarınızı vermek için başkasını manipüle ettiğinizde, her ikinize de zarar veren etik bir davranış sergilemezsiniz.

Evliliğinizi daha iyi ya da daha kötüsü için yemin etmekten hoşlanıyorsanız ve ölüme kadar bizi ayırırsanız, ama evliliğinizde mutsuzsunuz, o zaman ruhsal bir arayışa girmeniz gerekir.

Bir evlilik çalışması için, her iki eşin de bunu sürdürmek için çalışması gerekir. Bunu kendi başına yapamazsın ve mutsuz kalmana gerek yok.

İlişkinizi sona erdirmek için aldatma nedenleri ne olursa olsun, işler sizin için bittiyse, artık biter.

İlişkinizi kendiniz ve eşiniz için sonlandırabileceğiniz en iyi ve en ahlaki yol, hile seçerek değil, onlarla dürüst, doğrudan ve saygılı bir konuşma yaparak.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bir Çiftin Evlenmeden Önce Sahip Olması Gerekenler – Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Faktörler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı