Aşk / İlişkiler

Boşanmanın En Yaygın 10 Sebebi

Biliyorsun, işler senin ve eşin için iyi gitmiyor. Eşiniz, en son birbirinizle konuştuğunuzda, sert ve uzak görünüyordu.

Biliyorsun, işler senin ve eşin için iyi gitmiyor. Eşiniz, en son birbirinizle konuştuğunuzda, sert ve uzak görünüyordu. Her zaman olduğu gibi, onların etrafta gelmelerini beklersiniz, bırak buharı bırakın ve zamanla normal özleri haline gelin. Bunun yerine, bir gün eve dönüp kıyafetlerini dolaplarından özlüyor ve yemek masasında bir parça kağıt buluyorsun – boşanma uyarısı.

Bu senaryonun hayatınıza dönüşebileceğini düşünüyor musunuz?

Çiftlerin kavga etmeye ve telafi etmeye alışılmadık bir durum değil… kavga edip, bir gün iyice dağılıncaya kadar. İlişki sorunlarınızı ihmal etmeyin, asla bilemezsiniz, ilişkiniz de kayalık yollara doğru davranıyor olabilir!

Boşanmanın gerçek sebepleri nelerdir?

Sadakatsizlik, iletişim eksikliği , maddi sıkıntılar, cinsiyetten korunma oturumları ve yakınlık boşanma nedenlerinden bazılarıdır.

Boşanmanın en yaygın 10 nedenine bakalım ve başkalarının hatalarından ders almayı umalım.

Boşanmanın En İyi 10 Sebebi

1. Sadakatsizlik

Evlilik dışı ilişkiler, boşanmayla sonuçlanan evliliklerin çoğunun çöküşünden sorumludur. Bu, boşanmanın en yaygın sebeplerinden biridir. İnsanlar dolandırıcı nedenleri bize yol açabilir bizim öfkemiz inanmak kadar kesilmiş ve kuru değildir.

Öfke ve kızgınlık, aldatma nedenleri, cinsel iştah ve duygusal yakınlık eksikliğigibi ortak nedenlerdir .

Aldatma, hile uzmanı Ruth Houston’a göre, çoğu zaman görünüşte masum bir arkadaşlık olarak başlıyor. “Daha sonra fiziksel bir ilişki haline gelen duygusal bir ilişki olarak başlar”.

2. Para

Para insanları komik yapar, ya da öylesine söyleyerek gider ve doğru.

Farklı harcama alışkanlıklarından ve finansal hedeflerinden bir eşe, diğerinden çok daha fazla para kazandıran ve güç mücadelesine yol açan her şey, bir evliliği kırılma noktasına kadar zorlayabilir. “Para gerçekten her şeye dokunuyor. İnsanların hayatlarını etkiliyor ”dedi. SunTrust’un pazarlama direktörü Emmet Burns. Açıkçası, para ve stres birçok çift için el ele gidiyor gibi görünmektedir.

3. İletişim eksikliği

İletişim evlilikte çok önemlidir ve etkili bir şekilde hızlı bir şekilde iletişim kuramamak hem evliliğin tüm yönlerini etkileyerek hem de öfke ve hüsrana neden olur.

Öte yandan, iyi iletişim , güçlü bir evliliğin temelidir. Eşinize bağırmak, gün boyu yeteri kadar konuşmamak, kendinizi ifade etmek için kötü yorumlar yapmak, evliliğin içine daldırılması gereken sağlıksız iletişim yöntemleridir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Evliliğe Hazır Olmanın ABC’si

Asırlık evlilik hatalarını değiştirmek için dikkatli iletişim kurmak zor olabilir, ancak ilişkinizi geliştirmek ve kurtarmak için harcadığınız çabaya değecektir.

4. Tartışmak

Ev işleri hakkında uğraşmaktan çocuklar hakkında tartışmaya; sürekli tartışmak birçok ilişkiyi öldürür.

Tekrar tekrar aynı argümana sahip gibi görünen çiftler bunu sıklıkla duymaz çünkü duyulmadıklarını veya takdir edilmediklerini hissederler. Birçoğu, diğer kişinin bakış açısını görmekte zorlanır, bu da daha önce bir karara varmadan birçok tartışmaya yol açar.

5. Kilo alımı

Çok yüzeysel veya haksız görünebilir, ancak kilo alımı boşanmanın ortak bir nedenidir.

Bazı durumlarda kayda değer miktarda kilo alımı diğer eşin fiziksel olarak daha az cezalandırılmasına neden olurken, diğerleri için kilo alımı, mahremiyetle ilgili sorunlarakarışan özgüvenlerini etkiler .

6. Gerçekçi olmayan beklentiler

Yüce beklentileri olan bir evliliğe gitmek kolaydır ; Eşinizin ve evliliğinizin olması gerektiği gibi imajınıza uymasını beklemek.

Bu beklentiler diğer kişiye çok fazla baskı yapabilir, sizi hayal kırıklığına uğratır ve eşinizi başarısızlığa uğratır.

7. Yakınlık eksikliği

Eşinize bağlı hissetmemek , bir evliliği çabucak mahvedebilir, çünkü çiftleri eşlerinden çok yabancı veya yabancı biriyle yaşıyormuş gibi hissetmelerini sağlar .

Bu, fiziksel veya duygusal bir samimiyet eksikliğinden olabilir ve her zaman seks ile ilgili değildir. Eşinize sürekli soğuk bir omuz veriyorsanız, zamanla boşanma için zemin haline gelebileceğini bilin. İlişkinizi samimi ve özel kılmak, her iki ortağın da sorumluluğundadır. Küçük şefkatli davranışlarda bulunun, takdir edin ve ilişkinizi canlandırmak için olabildiğince fiziksel yakınlıktan yararlanın.

8. Eşitlik eksikliği

Bir eş evlilikte daha fazla sorumluluk üstlendiğini hissettiğinde, diğer kişinin görüşünü değiştirebilir ve öfkeye yol açabilir .

Her çift, kendi ve benzersiz zorluklar dizisi üzerinden pazarlık etmeli ve saygılı, uyumlu ve neşeli bir ilişkiden zevk alan iki eş olarak birlikte yaşamanın yolunu bulmalıdır.

9. Evlilik için hazırlıklı olmamak

Her yaştan şaşırtıcı sayıda çift, ilişkilerinin ölümü için evli yaşam için hazırlıklı olmamayı suçladı. Boşanma oranları 20’li yaşlarda çiftler arasında en yüksektir.

Boşanmaların neredeyse yarısı evliliğin ilk 10 yılında, özellikle dördüncü ve sekizinci yıldönümü arasında gerçekleşmektedir.

10. Kötüye kullanma

Fiziksel veya duygusal taciz bazı çiftler için üzücü bir gerçektir.

Her zaman istismarcının “kötü” bir kişi olmasından kaynaklanmaz; derin duygusal sorunlar genellikle suçlamaktır. Sebep ne olursa olsun, hiç kimse istismara müsamaha göstermemeli ve kendinizi güvenle ilişkiden uzaklaştırması önemlidir.

Hiçbir evlilik kolay değildir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sizce Evliliğe Hazır mısınız?

En iyi niyetli çiftler bile, bazen zorluklarının üstesinden gelemez ve mahkeme salonlarına giremez. Bu nedenle ilişkinizdeki sorunları daha önce ele almak önemlidir. Onarmanın ötesine geçene kadar beklemeyin. Iyilik kurun, samimiyete öncelik verin , tatillere gidin ve ilişkinizin sağlığını ve ömrünü korumak için evlilik danışmanlığı (her şey yolunda olsa bile) isteyin.

İşlerin kontrolünüz dışında olduğuna ve pes etmenin zamanının geldiğine karar vermeden önce elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu şekilde, büyük adımdan önce tüm alternatifleri denediğinizi bilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Boşanma, duygusal olarak deneyimleyebileceğiniz en kötü şeylerden biridir, ancak bazen kaçınılmaz ve iyi.

Bir önceki yazımız olan Biriyle Evlenmeye Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı