Aşk / İlişkiler

Evlilik Öncesi İpuçları

Böylece büyük gün gelmek üzere gerçek olacak ve evli bir çift olmak üzeresiniz

Böylece büyük gün gelmek üzere gerçek olacak ve evli bir çift olmak üzeresiniz. Ama ‘ben’ demeden önce, işte yeni evli çiftlerin evlenmeden önce bilmelerini istedikleri evlilik ipuçlarından bazıları. Bu şekilde, bilmeniz gerekenleri bilmek ve her şeyin ‘ele alınmasını’ sağlamak suretiyle bu deneyim boyunca sorunsuzca kayabilirsiniz.

İpuçlarını okuduğunuzda ve evli yaşam başladığında, bu tuhaf beraberlik dünyasına gitmenize yardımcı olmak için bunları ‘evlilik ipuçlarından önce’ bulduğunuz için memnun olacaksınız!

1. Evlilik, daha önce yaşamış olduğunuz hiçbir şeye benzemez

Nişanlınızla uzun yıllar ciddi bir ilişkiniz olabilir, hatta çoğu için birlikte yaşayabilirsiniz. Ama evlilik gerçekten farklı ve bu sadece yasal olarak bağlı olduğun için değil. Elbette, boşanmanın stresi ve finansal etkisiyle birlikte evlenmek için gittiğiniz ölçüde, bu işte birlikte olduğunuzu hatırlatan büyük bir hatırlatma olabilir. Ama evlenmeden önce size verebileceğimiz bir ipucu varsa bu:

Evlilik taahhüdünüz, birbirinize karşı yasal ve maddi bir sorumluluktan öte bir şeydir, psikolojik bir şey vardır ve bunu söylemeye cesaret edersiniz, yeminlerinizi değiştirdiktensonra ortaya çıkan manevi bir fark .

Bu yeminleri yapar yapmaz, yaşamda çok farklı bir yoldasın. Muhtemelen bazen uyanacaksınız ve gerçekten evli olduğunuz ve hayatınızın geri kalanını bir kişiye adadığınız için bunalmışsınız.

2. Daha fazla sorumluluğun var, artık hepsi seninle ilgili değil!

Evli olmak ve başka bir kişiye bağlı olmak aynı zamanda onların da size bağlı ve adanmış oldukları anlamına gelir. Bunda bazı büyük tehlikeler var – ama sık sık bir sıkıntı ile ilgili bir problem bulamıyoruz, değil mi?

Bu bizi bir sonraki “evlilik ipucundan önce” yönlendirir.

Dezavantajı bazı durumlarda sadece kendinizden sorumlu olmanın daha kolay olması olabilir. İstersen uzaklaşabilmek, sadece seninle ve aklındaki ihtiyaçlarınla ​​bir şeyler yapabilmek. Evli olduğunuzda evlilik önce ve birçok yönden sizden önce gelir. Başka bir kişiden sorumlu olmak oldukça sorumlu bir şey ve bu sizi bazen şaşırtabilir. Bunu anlamak, bu epifile ulaştığınızda size çok yardımcı olacaktır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Partnerinizi Tanımanın 8 Yolu Sizin En İyi Arkadaşınızdır

3. Devam eden sürekli bir çalışma

Rahatlamayı bırakmadan, gülleri koklayıp evliliğinizin tadını çıkarmadan önce, buna ‘evlilik ipucundan önce’ dikkat etmek isteyebilirsiniz. Sen gerekir sağ ofset adresinin evlilik üzerinde çalışmaya başlayacağız . Aksi halde, hayat devam eder, bize tanıdık gelen şeyler alınabilir ve aranızdaki mesafe büyüyebilir. Evliliğinizi yeniden birleştirmenize ve yeniden canlandırmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanan düzenli tarih geceleri , tatiller ve gelenekleri bir kenara bırakmak için zaman ayırın .

4. Çatışma ve mesafenin olduğu yerde ikinizin de değişmesi gerekir.

Evlendiğin kişi değişmeyecek çünkü sen şimdi evlisin. Evlilik sonrası değişme isteğiniz varsa, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Kimsenin sizi değiştirmesini istemediğinizden eminiz ve bu da diğer şekilde de işe yarıyor.

Değişmesi gereken, eğer bu durumdaysanız, kocanızın veya eşinizin değiştirmek istediğiniz bölümleri hakkındaki bakış açınızdır. Eğer ilişkinize zarar verebilecek bir alışkanlık gibi ciddi bir şeyleri varsa , evliliğin neden bunu değiştireceğini düşündüğünüzü ve sonsuza dek bununla yaşayabileceğinizi sorgulamalısınız.

Daha az ciddi bir kayda göre, küçük, can sıkıcı ve tartışmacı tutuşma alışkanlıklarının birçoğu, eşinizi olduğu gibi – daha iyi veya daha kötü için – kabul etmeniz gerektiğininfarkına vardığınızda kolayca çözülebilir !

5. Yeni ailenize hoş geldiniz

Her seferinde ve tekrar tekrar ortakları ailenizin şirketi zevk almış olabilirsiniz. Ama şimdi evlisin, sen de onlarınsın! Eşinizin ailesini sevgiyle sevecek kadar şanslı olabilirsiniz. Ancak, Noel’de kimin evini ziyaret edeceğiniz veya Şükran Günü gibi, halen karşılaşabileceğiniz bazı zorluklar olacaktır. Çocukları, kanunlar arasında paylaşma! Ve şimdi sizi düşünecekleri bir oğul veya kız gibi davranıyorlar (şimdi dört aileniz var).

Sorun şu ki, ‘yeni aileniz’ muhtemelen kendi ailenizle aynı değerlere sahip bir hayat yaşamaz – ve yasalarınız, sizin aranızdaki ilişki üzerinde çalışmaya ve bu farklılıklara saygı duymaya yatırım yapmazsa, doğal olarak bazı zorluklar olacak ve kendinizi sık sık yüksek yola çıkmaya ihtiyaç duyacaksınız.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Boşanmanın En Yaygın 10 Sebebi

İdeal olarak, böyle bir durumu ele alırken, her iki aile değerinin de farklı olacağını hatırlamaya çalışın ve eşinizin de bunu anlamasına yardımcı olun. Bu şekilde, siz ve eşiniz aranızda bir çözüm bulabilecek ve ortaklarınız adına ilgili ailenizle bir çözüm müzakere edebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Öncesi Psikolojik Danışmana Gidilmesi İçin Önemli Nedenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı