Aşk / İlişkiler

Koridorda Yürümeden Önce Evlilik Önerileri

Sağlıklı çocuklu sevgi dolu, mutlu bir ailenin cazibesi, çoğumuzun paylaştığı bir rüyadır. 

Sağlıklı çocuklu sevgi dolu, mutlu bir ailenin cazibesi, çoğumuzun paylaştığı bir rüyadır. Olasılıkları bildiğiniz halde ve buna sahip olduğunuza alaycı olarak inanmanıza rağmen, çoğu zaman yeni evliler evlilikleri neyin parçalayabileceğinin farkında değiller. Genel olarak, çiftlerin korunmasına yardımcı olan bir tür öz disiplin veya formaliteyi bıraktık.

Sorun sadece mutlu bir ev olasılığına istemek ve inanmak değil, sorun, yaşamını sizinle paylaşmayı taahhüt eden diğer insanı onurlandırmaya yetecek kadar disipline ediliyor. İşte evlilik tavsiyesi: Birisinin koridorda yürümeden önce iki kere benimle paylaşmasını isterdim.

Aşk 

Geleneksel olarak bu duyguları beslemek ve çiftleri birbirine bağlayacak bir güvene sahip olmak için iki kişiyi alır. Başka birini sevdiğini hissetmek yeterli değil. Onları gerçekten sevmediğiniz günlerde sevmeniz gerekir. Ve özellikle de zamanlarda, onlara özellikle güvenmiyorsunuz.

Eşiniz disipliniyle, eşinizi sevmediğiniz veya güvenmediğiniz zaman sevme kavramının gerçeğe dönüşmesiyle ortaya çıkıyor. Bu pratik alır.

“Her şeyin takılmasına izin vermeyi” ve “gerçek” olmayı seviyoruz. Sonuç olarak, çoğu çift birbiriyle oldukça karışık hale gelir. Kendini disipline sahip olmayan ve yatağını paylaştığı kişiyi unutan ortakları ayrı ayrı buldum – kendi düşünceleri, hisleri, arzuları ve hedefleriyle tamamlanan – en büyük sıkıntısı var.

Formaliteler ve öz disiplin devam ettiğinde ve bir çift ​​verilen onay için birbirini almaya başladığında , anlaşmalar bozulur. Maalesef, özellikle birlikte çalıştığım kişilerin çoğu, evliliklerinin konuşulmamış ve konuşulmamış anlaşmalar yaptığını bile anlamadı.

Ayrıca çiftler de yanıltıcı olduklarını düşünürler, özel evlilikler yalnızca kilisede bağladıkları sözlü anlaşmalara dayanır. Ancak, genellikle mutfak masasında en sık konuşulan anlaşmalardır. Bu, formalitenin ve öz disiplinin geldiği yer.

Her zaman bu sözsüz anlaşmalara dayanarak yapılan davranışın hoşuna gitmeyebilir. Bunun hakaret, kafa karıştırıcı veya saygısız olduğunu hissedebilirsiniz. Genellikle, sadece acıtır. Ve ortağın bunu biliyor. Ayrıca, acımasız, pasif-agresif veya karşılık olarak kontrol etmeye başvurmadan acıyı nasıl çözeceğinizi bilemeyebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Biriyle Evlenmeye Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey

Sözsüz anlaşmalar bütünlüğümüze aykırı

Öyle görünüyorlar ki… flört etmediğinizi varsayıyorsunuz ama dışardan flört her zaman oluyor. Veya aile kredi kartı harcamalarının belli bir miktarın altında tutulmasına rağmen, sadece Nordstrom’s için gizli, kişisel bir kredi kartınız var. Ya da her zaman çocuklarıyla tatil için seyahat etmek zorunda olanlar, çalışma programlarına göre yalnız, uçarken sizinle tanışır ve sizinle tanışırsınız.

Bu tür örnekler kendi başlarına evliliğinizi bozmaz. Fakat bunun gibi davranışlar, evliliğinizin dayandığına inanabileceğiniz sözlü anlaşmalara karşı gizlenme, yalan söyleme ve buna karşı çıkma döngüsü yaratır. Ondan sonra, manipülasyon veya verilenler için birbirlerini ele geçirmeye başlarlar ve söylenmeyen anlaşmalar artık evlilik yatağının ortasındadır ve çoğu insanın anlayamayacağı bir şekildedir.

Formalite ve öz disiplin

Bunlar, suçlama veya utanma olmadan sizi rahatsız eden şeyi ele alma cesaretini gösterdiğiniz zaman gelir. Neler olup bittiğini ele alıyorsun ve konuşurken onların dinlemelerini istiyorsun. Onlara kaygılarını giderme şansı veriyorsunuz ve muhtemelen eşinize zarar verdiğinizi bilerek sözsüz bir anlaşmayı çiğnendiğinde kabullenecek kadar dürüst hale geliyorsunuz.

Bu tür bir bağ olmadan, hakaret, kaba veya saygısızlık eden şeyleri onaramazsınız. Yatağınıza süzülen acımasız, sözsüz anlaşmaları çözemezsiniz. Sen mümkün olmayacaktır onarmak ve kırık güven inşa . Acı, sevdiğin bir birliğe son veren öfke ve acı yaratacak.

Tavsiyem, anlaşmazlıkla nasıl başa çıkılacağına dair bir taahhütte bulunun. Neyin acı vereceğini nasıl öğreneceğinizi öğrenin, böylece sevginiz, affetmeniz ve güveniniz, sağlıklı çocuklu sevgi dolu, mutlu bir aile hayalimizin tutkunu olarak kalabilsin. Bunu yapın ve koridorda birlikte yürüyün, ve bunu elde edin!

Bir önceki yazımız olan Bir İlişkide Sevginin Gerçek Anlamı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı