Aşk / İlişkiler

Sizce Evliliğe Hazır mısınız?

Bir çiftin evlenmesi için en iyi zamanı belirlemek için kesin bir formül bulunmasa da, birçok çift doğru zamanda doğru seçimi yaptıklarından emin olmak ister.

Bir çiftin evlenmesi için en iyi zamanı belirlemek için kesin bir formül bulunmasa da, birçok çift doğru zamanda doğru seçimi yaptıklarından emin olmak ister. Bir çiftin yaşam boyu bir taahhütte bulunmaya gerçekten hazır olup olmadığına dair birçok faktör rol oynayabilir. İşte, çiftlerin bir tarih belirlemeden önce evlilik için potansiyel hazırlıkları nasıl keşfedebilecekleri hakkında bazı ipuçları.

Bir aileye karşı bir çift

Mutlu bir şekilde evli çiftler, yalnızca birlikte bir aile kurma arzusuna dayanarak evlenmeye karar verdiklerini bildirmiştir. Çocuk sahibi olmak birçokları için bir yaşam hedefi olabilirken, yaşamın öngörülemezliği çiftlerin çocuk sahibi olmasını yasaklayabilir.

Sadece doğurganlık sorunları ortaya çıkmakla kalmaz, aynı zamanda ani finansal krizler, iş kaybı veya sağlık sorunları gibi diğer faktörler beklenmedik bir şekilde hayatta ortaya çıkabilir ve bir çiftin çocuk sahibi olma hayallerini yok edebilir. Eğer ediyorsanız aile kurmak planlıyorAyrıca, çocukların vaadi olmadan eşinizle evlenmekten memnun olup olmayacağınızı da düşünebilirsiniz. Bir ailenin yaratılması hala takip edebileceğin bir şey olabilir. Bununla birlikte, çocuğunuzdan bağımsız olarak, eşinize bağlı kalmak isteyip istemediğinizi sormak, o kişiye karşı ömür boyu sürecek bir taahhüt için hazır olduğunuzu belirlemeye yardımcı olabilir.

Birbirinizin ailesini kabul ediyorsunuz

Çalışmalar, önde gelen boşanma nedenlerinin yasalar arasındaki çatışma olduğunu göstermektedir . Eşinizin aile durumunu sorunlu veya hatta dayanılmaz bulursanız, koridordan aşağıya inmeden önce bunun ele alınması gerekebilir. Eşinizle sınır belirleme konusunda çalışmak ve her ikiniz için de geçerli olan yasalarınızla ilişki kurmak, uyumlu bir evlilik oluşturmak için çok önemli olabilir. Eşinizin ailenizle ilgili sorunlar ve bitmemiş bir iş olduğunu belirlerseniz, bu evliliğe tam olarak hazır olamayacağınızı ve hala bir çift olarak bazı işler yapabileceğinizi gösterebilir.

Sağlıklı değilsin

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, ani ve beklenmedik sağlık sorunlarının boşanmanın önde gelen bir nedeni olduğunu göstermektedir. Boşanmış bireylerin çoğu sağlık sorunları olan bir eşe bakmanın stresinin evlilikte çok büyük bir etkisi olduğunu ve ilişkinin dinamiklerini değiştirdiğini bildirdi. Eğer tedavi edilemeyen, belirtilmemiş sağlık sorunlarınız varsa, bir evliliğe girmek için en uygun zaman olmayabilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bir İlişkide Sevginin Gerçek Anlamı

Evlilikten önce sağlık endişelerinize yoğunlaşmak, evliliğinize sorumlu bir şekilde girmenizi sağlayabilir. Veya düğün tarihinizden bir anda aniden rahatsız olursanız, evliliği ertelemek iyi bir fikir olabilir. Tedavi sonuçları her zaman belirlenebilir olmayabilir, ancak evlenmeden önce hastalarınızı tedavi edip edemeyeceğinizi görmek için çaba sarf etmek sağlık sorunlarınızla ilgili gereksiz ilişki streslerini önleyebilir.

Bir önceki yazımız olan Hazır ol ya da olma? Evliliğin Hazırlık İşaretlerini Biliyorsun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı