Blog
Trend

Amazon Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır

WordPress kullanarak bir Amazon satış mağazası oluşturmak ister misiniz?

WordPress kullanarak bir Amazon satış mağazası oluşturmak ister misiniz?

Bir Amazon satış mağazası, Amazon.com’daki ürünleri satış ortağı olarak satmanızı ve her satıştan komisyon almanızı sağlar. Genel gider nedeniyle, bir Amazon bağlı mağaza şu anda çevrimiçi iş fikirleri başlatmak için en kolay olanlar arasındadır .

Bu yazıda, size WordPress kullanarak bir Amazon satış mağazasını nasıl kolayca kuracağınızı göstereceğiz. Amazon ortağı kazancınızı artırmak için uzman ipuçlarımızı da paylaşacağız.

İşte WordPress’i kullanarak bir Amazon satış mağazası oluşturmak için atacağımız adımları.

Hazır? Başlayalım.

Amazon Ortaklık Mağazası nedir?

Bir Amazon satış mağazası, Amazon.com’da satışa sunulan ürünleri tanıtan çevrimiçi bir mağazadır.

Bir mağaza sahibi olarak, Amazon’a trafik göndererek, bağlı kuruluş bağlantılarınızı ürünlere eklersiniz. Kullanıcılar satın alma işlemini tamamlamak için Amazon’a yönlendirilir ve her satışta bir bağlı kuruluş komisyonu kazanırsınız.

Geleneksel bir çevrimiçi mağazada, ürünleri alıyor, siparişleri yönetiyor, ürünleri gönderiyor ve envanteri takip ediyorsunuz. Bir bağlı kuruluşta bunlardan herhangi biri için endişelenmenize gerek yok.

Amazon ortaklık mağazaları pazarlamacılar arasında popülerdir, çünkü çok az para ile başlayabilir ve Amazon’da listelenen milyonlarca ürün arasından seçim yapabilirsiniz.

Amazon Ortaklık Mağazası ve WordPress’e Başlarken

Amazon bağlı bir mağazaya hemen hemen herhangi bir WordPress e-ticaret eklentisi ile başlayabilirsiniz , ancak piyasadaki en popüler çözüm olduğundan WooCommerce kullanmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

WooCommerce, tüm dünyada milyonlarca e-ticaret web sitesine güç veriyor.

Web sitenizdeki diğer bağlı olmayan ürünler için ödemeleri kabul etmek istiyorsanız , ayrıca bir WordPress barındırma hesabına, bir etki alanı adına ve bir SSL sertifikasına ihtiyacınız olacaktır.

Genellikle, bir etki alanı adı 14,99 ABD Doları / yıl, web barındırma 7,99 ABD Doları / ay ve SSL sertifikası yaklaşık 69,99 ABD Doları / yıl civarındadır.

WordPress’i yükledikten sonra, bunun gibi görünen WordPress panosuna erişeceksiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Crazy Gibi Satılan Dropshipping Ürünleri Nasıl Bulunur?

Ardından, WooCommerce eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın .

Etkinleştirme üzerine, WooCommerce para birimi, ödeme yöntemleri, konum vb. Seçmek için kurulum sihirbazını başlatır.

Bir satış mağazası kurduğunuz için, sayfanın en altına ilerleyebilir ve kurulumu atlamak için ‘Şimdi Değil’ bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Gelecekte ihtiyacınız varsa, ayarlarda her seçeneği daha sonra yapılandırabilirsiniz.

Amazon Ortaklık Hesabına Kaydolun

Artık WordPress ve WooCommerce’i kurduğunuza, bağlı kuruluş kimliğinizle ürün eklemeye başlamak için bir Amazon ortaklık programına kaydolmanız gerekir.

Başının üzerinde Amazon Ortaklık programı web sitesi ve düğme ‘Şimdi ücretsiz katılın’ tıklayın.

Ardından, bu hesapla ilişkili e-posta adresini ve şifreyi kullanarak mevcut Amazon hesabınıza giriş yapmanız istenir.

Bir Amazon hesabınız yoksa, devam edip bir tane oluşturabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, alacaklı bilgisi sağlamanız ve web sitenizle ilgili soruları cevaplamanız gerekir. Profilinizi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Tamamlandığında, başvurunuz Amazon tarafından incelenecek ve onaylanacaktır.

WooCommerce’a Amazon Ortak Ürünleri Ekleme

WooCommerce, WordPress için en iyi Amazon ortağı mağaza eklentisidir. Web sitenize harici bağlı ürünler eklemeyi çok kolaylaştırır.

WooCommerce’ı kullanmak, yerel bir kullanıcı deneyimi sunmanıza ve bağlı kuruluş ürünlerini sorunsuz bir şekilde web sitenize entegre etmenize olanak sağlar.

Ürünleri ithal etmeye başlamak için, Ürünler »Yeni sayfa ekle’yi ziyaret etmeniz gerekir .

Öncelikle, eklediğiniz ürün için bir başlık girmeniz ve ardından gönderi düzenleyicisine ayrıntılı bir açıklama eklemeniz gerekir.

Bundan sonra, ürün verileri meta kutusuna gidin ve ‘Ürün türü’ açılır menüsünün altındaki ‘Dış / Bağlı Ürün’ü seçin.

Şimdi ürün bağlılık URL’sini girmeniz gerekiyor. URL’yi Amazon Associates hesap panosundan alabilirsiniz. Ürünü arayın ve ardından linke tıklayın.

URL’yi kopyalayın ve WordPress’teki ürün düzenleme sayfanıza yapıştırın.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Anahtar Kelime Bulma

Not: ‘Fiyat’ alanını boş bırakmanız gerekir. Bu, kullanıcıların Amazon.com’daki fiyatları kontrol etmelerini sağlar. Amazon’un bağlı kuruluş program politikaları, fiyat bilgilerini manuel olarak girmenize izin vermez.

Ürün verilerinin altında, ürünün kısa bir açıklamasını sağlayabilirsiniz. Bu açıklama mağazanın ön sayfasında, ürün kategorisi sayfalarında ve arama sonuçlarında görünecektir.

Sağınıza bir ürün resmi ve ürün galerisi görüntüsü ekleyebilirsiniz.

Artık ürün sayfasını web sitenizde yayınlamak için yayınla düğmesine tıklayabilirsiniz.

Web sitenize daha fazla bağlı ürün ekleme işlemini tekrarlayın. Amazon’dan bir kaç ürün ekledikten sonra, kullanımda olan ürünleri görmek için web sitenizdeki mağaza sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WordPress Amazon Ortaklık Mağazasını Özelleştirme

Varsayılan olarak, WordPress, WooCommerce desteği sınırlı olan temel bir tasarıma sahiptir. Ürünlerinizi ve nişinizi tamamlayan bir WooCommerce hazır WordPress teması alarak bunu değiştirebilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce WordPress teması vardır.

WordPress Kullanarak Bir Amazon Ortaklık Mağazasını Çalıştırmaya İlişkin Sıkça Sorulan Sorular

Bu makaleyi ilk yayınladığımızdan beri, kullanıcılarımızdan WordPress kullanarak bir Amazon satış mağazası işletmeleri hakkında birkaç soru aldık.

İşte en sık sorulan soruların bazılarının cevapları.

1. Ürün içeriğinde Amazon’dan içerik kullanabilir miyim?

Hayır yapamazsın. Amazon, ürün içeriğini doğrudan Amazon’dan kopyalayamayacağınız katı bir içerik politikasına sahiptir.

Amazon ortağı mağazalarının çoğu kendi ürün açıklamalarını ekler, yorumlar ve ürün üreticisinin web sitesinden görüntüler alır.

2. Diğer bağlı kuruluş ağlarından ürünler ekleyebilir miyim?

Evet, bağlı kuruluş ürünlerini diğer bağlı kuruluş ağlarından ekleyebilirsiniz. Bu, kazancınızı çeşitlendirmenize izin verecektir.

3. Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşıyorum, Amazon Ortaklık programına katılabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Amazon Affiliates programı tüm dünyada mevcuttur.

4. Ortaklık ortaklığımı ifşa etmem gerekir mi?

Evet yaparsın. Amazon’un program politikaları ve ABD yasaları, kullanıcılar bir ürün satın aldığında komisyon kazanacağınızı açıklamanızı gerektirir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Wordpress'te Amazon reklamlarını AMP formatına dönüştürme

Sadece Amazon ile sınırlı değildir, para kazanmak için reklam veya bağlı kuruluş pazarlaması kullanan tüm web sitelerinin bunu yapması gerekir.

5. Amazon ürünlerini bir ortaklık mağazası oluşturmadan tanıtabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Örneğin, bir blog çalıştırıyorsanız , blog yayınlarınıza ortak bağlantılar ekleyebilirsiniz . Bu durumda, WooCommerce’ı kurmanıza gerek kalmayacak.

Umarız bu makale, WordPress kullanarak bir Amazon satış mağazası açmanıza yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu