Blog

Amazon Storefronts nedir?

Amazon Storefronts , küçük ve orta ölçekli işletmeler için ürünleri doğrudan Amazon üzerinden satmanın yeni bir yoludur. Amazon, küçük işletmeleri öne çıkaracak, farklı ürünlerin küratörlüğünü yaptığı ve çevrimiçi küçük işletme deneyimi için bir platform oluşturacağı ayrı bir bölüm oluşturdu. Amazon, binlerce çevrimiçi satıcıda gezinmek yerine, müşterilerin küçük işletmelerle etkileşimde bulunmalarını ve çevrimiçi platform aracılığıyla samimi, anne ve pop-shop deneyimi yaşamalarını istiyor.

El yapımı oyuncak işi

David Minnery’nin el yapımı oyuncak işi Manzanita Kids , Amazon Storefronts’ta yer almaktadır. Minnery, iki yıl önce Amazon El Sanatları üzerine oyuncak satmaya başladığını ve Amazon tarafından Storefronts’a katılmasını istediğini söyledi. İşini bir “anne-pop-shop” olarak nitelendirdi – atölyesi evinde ve Amazon’la ortaklık konusunda mutluydu çünkü Amazon El İşi aracılığıyla birebir müşteri ilişkilerini sürdürüyordu.

“Bizim için doğru küratör grubu” dedi. “Biz adsız, meçhul şirketlerden kitlesel üretilen öğelerle dolu değiliz.”

Vitrinlerin küçük işletmeler üzerinde büyük etkisi olabilir. Amazon’un Small Business Impact raporunda , Amazon’da satış yapan KOBİ’lerin 900.000’den fazla iş yarattığı belirtildi. Bununla birlikte, Amazon fiyatlandırma modeli ve teknoloji ilk yaklaşımı bazılarını kapatmaya zorladığı için geçmişte küçük işletmelerle kayalık bir ilişki kurdu. Yerel Öz-Güven Enstitüsü’nün bir raporunda 2016 yılında Amazon’un genişlemesinin tecavüz olarak görülmesi gerektiği iddia edildi; pek çok işletmeyi platformdan üçüncü taraf bir satıcı olarak seçmekten başka seçenek bırakmadı.

Spotlight tarzı özellik

Storefronts’ın anakayası üç promosyon hizmetine sahiptir: Küratörlü Koleksiyonlar, Haftanın Mağazası ve İşletme Sahibi ile tanışın. Cadılar Bayramı ve Okula Dönüş olmak üzere 25 farklı kategoriden ürün içeren küratörlü koleksiyonlar, müşteriler için benzersiz ürünlere sahiptir. Haftanın Mağazası ve İşletme Sahibi ile Tanışın platformda satış yapan işletmeleri vurgulayan iki spotlight tarzı özellik.

Bu girişimlere ek olarak, Amazon, Amazon’da satılan gerçek küçük işletmelere yer veren ulusal çapta bir reklam kampanyası başlatıyor. Amazon’da ana satıcılardan biri olan kampanyada yer alan Michigan merkezli sabun dükkanı  The Little Flower Soap Co. , Amazon’da satış yapmanın iki katını görmüştür. Küçük Çiçek Atölyesi Sabunu A.Ş. de, yeni bölümde yer alacak olan Haftanın ilk mağazasıdır.

Storefronts bölümü

Amazon şu anda Storefronts bölümünde 20.000 küçük işletmeye sahip. Bu Amazon’un platformuna göre yaklaşık 300.000 işletmeyi kapsayan Amazon platformunda satılan toplam SMB’lerin küçük bir kısmı. Şu anda, Amazon’un Storefronts bölümüne daha küçük işletmeler ekleyip eklemeyeceği açık değil. Vitrinler sadece 17 Eylül’de duyuruldu, bu yüzden bu hikaye geliştikçe ürünlerinizin Storefronts bölümünde yer alması için Amazon ile nasıl çalışılacağına dair ayrıntılar ortaya çıkacak.

Daha küçük işletmeler Storefronts’a dahil olabilirlerse, müşterilerin Amazon platformundan ayrılmadan samimi bir satın alma deneyimi elde etme olasılıkları daha da artıyor.

Minnery, “Farklı bir kitleye hitap ediyor gibi hissediyorum. Sanırım dikkatli bir şekilde küratör ve mevsimsel şeyleri severim.” Dedi. “Eminim değişecek ve gelişecek, ve insanlar bir dahaki sefere orada bir şeyler bulabilirler.”

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Universal Analytics'te Sayfa Yükleme Süresi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı