Blog

Blogcular için iPhone Uygulamaları

Yüklemeniz gereken blogcular için en iyi iPhone uygulamalarını mı arıyorsunuz? Büyük olasılıkla iPhone’unuzda bloglama konusunda yardımcı olmak için zaten birden fazla uygulama kullanıyorsunuzdur. Bu yazıda, elimize geçen ilk 10’un blogcular, ve WordPress kullanıcıları ve çevrimiçi pazarlamacılar için hangi iPhone uygulamaları olması gerektiğini paylaştık.

1. WordPress.com Uygulamaları

WordPress.com, WordPress.com’un yanı sıra kendi kendini barındıran WordPress.org web sitelerini yönetmek için güzel tasarlanmış uygulamalar sunar.

Uygulama iOS, Android ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Yoldayken yazılar yazmanıza ve düzenlemenize, fotoğrafları paylaşmanıza, push bildirimleri almanıza ve yorumları yönetmenize olanak tanır.

Uygulamayı kullanmanın bir dezavantajı, istatistik gibi bazı özelliklerinin bir WordPress.com hesabı oluşturmanızı ve sitenize JetPack yüklemenizi gerektirmesidir. Ancak, bu özellikler isteğe bağlıdır ve uygulamayı bu özellikleri kullanmadan da kullanabilirsiniz.

2. Ulysses

İPhone’unuzda bir katil yazma tecrübesi arıyorsanız, Ulysses’e göz atın. Ödüllü bir ücretli uygulama ve sunduğu yazı deneyimini seveceksiniz.

Uygulama yazarken, daha küçük ekranlarda bile daha üretken olmanıza izin verirken temelde sizin tarzınızdan kurtulur. WordPress ve Medium ile çalışan bir yazı uygulaması. Notes, Google Drive, DropBox ve daha fazlası ile dosyaları paylaşabilir ve açabilirsiniz.

Ayrıca, tüm yazma projeleriniz için, hareket halindeyken organize olmanızı kolaylaştıran sezgisel bir organizasyonla birlikte gelir. Metin düzenleme, biçimlendirme veya bağlantı eklemek için sürekli olarak küçük düğmelere dokunmadan özgürce yazabilmenizi sağlayan işaretleme sözdizimini kullanır .

3. Feedly

En sevdiğiniz web sitelerini ve blogları hareket halindeyken okumak ister misiniz? Ardından Feedly’ye göz atın. En sevdiğiniz web sitelerine abone olmanın, dilediğiniz zaman bunları okuduğunuz ve hangi cihazı kullanıyor olduğunuzu okumanın en akıllı yoludur. Feedly, tarayıcılar, masaüstü, iOS, Android ve daha fazlası için kullanılabilir.

Muhtemelen piyasadaki en iyi RSS okuyucu. Temiz ve net bir okuma deneyimi, okuduğunuz şeylerin akıllı takibi ve aboneliklerinizi düzenlemek için daha kolay araçlar sunar.

4. Snapseed

İPhone’unuz harika bir kamerayla geliyor ve bazen iPhone’unuzu kullanarak fotoğrafları yoldan düzenlemeniz gerekebilir. Ne yazık ki, kutunun dışında yapmak istediğiniz tüm şeyleri yapabileceğiniz gelişmiş görüntü düzenleme aracı ile gelmiyor. Burada Snapseed geliyor.

Google tarafından oluşturulan Snapseed, mobil cihazlar için gelişmiş bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Hem Android hem de iPhone için kullanılabilir ve iyileştirme fırçası, düzenleme geçmişi, filtreler, renk ve ışık dengesi ve daha fazlası gibi bazı harika özelliklere sahiptir.

Snapseed’in, gelişmiş düzenleme özellikleri için muslukları ve jestleri kullanmasını ne kadar kolay hale getirdiğine şaşıracaksınız. Telefonunuzdan düzenli olarak fotoğraf paylaşıyorsanız, iPhone’unuz için bir uygulama olmalıdır.

5. IFTTT

Bazen birinin blog ve sosyal medyanızın çeşitli yönlerini otomatikleştirebileceğini mi düşünüyorsunuz? IFTTT, istediğin sanal asistan.

Sosyal medyanızı, blog’unuzu, mobil kullanımınızı ve şeylerin interneti otomatikleştirmenizi sağlar.

Temel olarak, sadece farklı uygulamalar için koşullar belirlersiniz ve bu koşullar eşleştiğinde IFTTT, tanımladığınız eylemleri gerçekleştirir. Örneğin, yeni makalelerinizi tweetleyebilir, Facebook’ta paylaşabilir, makaleleri retweetleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

6. Google Authenticator

WordPress güvenlik kılavuzumuzda bulacağınız en önemli ipuçlarından biri, WordPress giriş ekranınız için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmektir . Google Authenticator, bunu etkinleştirmek için ihtiyaç duyacağınız bir uygulamadır.

WordPress parolanızla birlikte girmeniz gereken zamana duyarlı şifreler üretir. Bu şifreler mobil cihazınızda ve kısa bir süre için oluşturulduğundan, bilgisayar korsanları web sitenize kolayca giremez.

7. LastPass

İnternetin karanlık köşelerinde gizlenen kimlik hırsızları, kötü amaçlı yazılımlar ve siber saldırılar var. Bu tehditlere karşı ilk savunma hattınız şifreleriniz. Tüm çevrimiçi hesaplarınız için her zaman benzersiz güçlü şifreler kullanmalısınız. Şimdi, soru tüm bu güçlü şifreleri nasıl takip etmeli?

İhtiyacın yok. LastPass, tüm tarayıcılarda, işletim sistemlerinde ve hatta iPhone’unuzda çalışan bir şifre yöneticisi uygulamasıdır. Parolaları otomatik olarak kaydetmenize ve girmenize izin verir. Şifrelere bakmadan şifrelerinizi iş arkadaşlarınızla güvenle paylaşabilirsiniz.

Alternatif: Authy , 1Password

8. Pushbullet

Pushbullet, cihazlarınız arasında dosya paylaşmanıza izin veren temiz bir uygulamadır. Tüm işletim sistemleri, iPhone, Android ve tüm önemli tarayıcılarda çalışır. Bu, tüm dosyalarınızı senkronize etmeden bir cihazdan diğerine bir dosya göndermek istediğinizde özellikle kullanışlıdır.

Ayrıca, telefonunuzdaki bildirimleri tarayıcınızda veya masaüstünde görmenizi sağlar. Ayrıca, telefonunuza metin mesajlarını masaüstünüzden görüntüleyebilir ve gönderebilirsiniz.

9. Hootsuite

Varsayılan sosyal medya uygulamaları çoğu kullanıcı için iyi çalışıyor olsa da, bir blogcu, çevrimiçi pazarlamacı veya işletme sahibi olarak ihtiyaç duyacağınız birçok özelliği kaçırıyorlar.

Bu özelliklerin bazıları, zamanlama, sosyal medya izleme , analitik, birleşik gösterge paneli, işbirliği, vb. İçerir . Hootsuite , tüm bu özellikleri güzel bir basitleştirilmiş gösterge tablosu altında sunan en popüler uygulama olabilir.

10. Evernote

Evernote, favori not alma uygulaması olarak blogcular arasında bir numaralı tercih oldu. Not almanıza, bağlantıları kaydetmenize, hatırlatıcı ayarlamanıza ve tüm cihazlarınızda paylaşmanıza olanak tanıyan güçlü ve sezgiseldir. Ayrıca, cihazınızdaki Evernote’u veya herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanan herhangi biriyle notları paylaşabilirsiniz.

Bunun üzerine, Evernote, Feedly, IFTTT, Google Drive, Notlar ve daha fazlası gibi uygulamalarla sorunsuz bir şekilde çalışır. Bu size daha fazla esneklik ve notlarınızı kaydetmek ve paylaşmak için birçok yol sunar.

Alternatif: Google Keep

Bu makalede, blogger’lar için iPhone uygulamalarının bulunması gereken bazı yeni özellikler bulmanızı umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu