Blog

CSS Hero İnceleme: WordPress Tasarım Özelleştirme Kolaylaştırıldı

WordPress site tasarımınızı CSS’ye dokunmadan özelleştirmek isteyen yeni başlayanlardan biriyseniz, o zaman şanslısınız demektir. WordPress için CSS Hero eklentisi, tek bir kod satırına dokunmadan tasarım özelleştirmesini yapmanızı sağlar. Bu güncellenmiş CSS Hero incelemesinde, web sitenizi özelleştirmek için CSS Kahramanını nasıl kullanacağınızı ve her WordPress uygulamasının başlatması gereken eklentilerden birinin neden olduğuna inandığımızı göstereceğiz.

CSS Hero İncelememiz

CSS Hero , tek bir kod satırı yazmadan kendi WordPress temanızı tasarlamanıza olanak veren birinci sınıf bir WordPress eklentisidir (HTML veya CSS gerekmez).

Yeni başlayanlar için son derece yararlı olan değişiklikleri geri alma yeteneğine sahipsiniz. Tüm değişiklikler ek bir stil sayfası olarak kaydedilir; bu, WordPress temanızı değişiklikleri kaybetme endişesi olmadan yükseltebileceğiniz anlamına gelir.

Bir tasarımcı ya da geliştiriciyseniz, CSS Hero’yu eşit olarak iyi bulacaksınız. Tüm popüler WordPress temaları ve çerçeveleri ile iyi çalışır . Bir çocuk temasında hızlıca değişiklikler yapabilir ve daha sonra bir müşterinin web sitesinde kullanılmak üzere dışa aktarabilirsiniz.

CSS Hero, tasarım özelleştirmeleri geldiğinde size çok fazla zaman ve hayal kırıklığı kazandırabilir.

Genellikle, şişirilmiş boyutlarından dolayı noktadan-tıkla tasarım özelleştirme eklentileri konusunda çok şüpheliyiz. Ancak, CSS Hero bizi en başından çok etkiledi.

Dürüst bir CSS Hero incelemesi için bize soracak olsaydınız, o zaman 5 üzerinden 5 yıldız vereceğiz.

WordPress Tema Özelleştirmek için CSS Hero Nasıl Kullanılır

Öncelikle CSS Hero eklentisini kurup aktive etmeniz gerekiyor .

Tek bir site için 29 $ ‘dan başlayan fiyatlandırma ile prim WordPress eklentisi (tamamen zaman tasarrufu düşünerek yatırım yapmaya değer ve sizi kurtaracak).

Etkinleştirme sonrasında, CSS Hero Lisans anahtarınızı almak için yönlendirileceksiniz. Sadece ekrandaki talimatları izleyin ve birkaç tıklamayla sitenize yeniden yönlendirileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

CSS Hero’nun amacı, temanızın düzenlenmesi için size bir WYSIWG (ne görüyorsanız bakın) arayüzü sağlamaktır. Oturum açtığınızda web sitenizi ziyaret edin ve WordPress yönetici çubuğunda CSS Hero düğmesini göreceksiniz .

Düğmeye tıklamak, sitenizi canlı önizlemeye dönüştürür. Artık CSS Hero araç çubuğunu görebileceksiniz.

Ardından, web sitenizdeki herhangi bir öğeyi tıklamanız yeterlidir ve CSS Hero, ilgili öğe için temanızın kullandığı CSS özelliklerini size gösterecektir.

Bunlar, arka plan, tipografi, kenarlıklar, boşluklar ve daha fazlası gibi seçilen eleman için ortak CSS özelliklerini içerecektir. Genişletmek için herhangi bir öğeye tıklayabilir ve ardından basit bir kullanıcı arayüzü kullanarak CSS özelliklerini düzenleyebilirsiniz.

Değişiklikler yaparken, özel CSS’nin aşağıda göründüğünü fark edeceksiniz. CSS öğreniyorsanız, canlı önizlemede sonuçla farklı CSS değişikliklerinin nasıl uygulandığını görmek faydalı olacaktır.

Web siteniz için telifsiz görüntüler bulma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz ? CSS Hero, web sitenizin tasarımındaki güzel fotoğrafları taramanıza, aramanıza ve kullanmanıza olanak tanıyan yerleşik Unsplash entegrasyonu ile gelir.

CSS Hero ayrıca, web sitenizdeki farklı öğelere uygulayabileceğiniz bazı hazır parçacıklarla birlikte gelir. Sadece sol sütundaki Parçacıklar sekmesine geçin.

Web sitenizde değişiklik yaptığınızda, CSS Hero bu değişiklikleri otomatik olarak kaydedecek, ancak bunları yayınlamayacaktır. Bu değişiklikleri canlı web sitenize uygulamak için Kaydet ve Yayınla düğmesine tıklamanız gerekir.

CSS Hero’daki Değişiklikler Nasıl Geri Alınır?

CSS Hero’nun en iyi özelliklerinden biri, herhangi bir zamanda yaptığınız değişiklikleri geri alma yeteneğidir. CSS Hero, temanıza yaptığınız tüm değişikliklerin geçmişini tutar. Değişikliklerin listesini görmek için CSS Hero araç çubuğundaki geçmiş düğmesine tıklayın.

Sitenizin neye baktığını görmek için tarih ve saat üzerine tıklayabilirsiniz. Bu duruma geri dönmek isterseniz, bu noktadan düzenlemeyi kaydetmeniz veya devam ettirmeniz yeterlidir.

Bu, o noktadan sonra yaptığınız değişikliklerin ortadan kalkacağı anlamına gelmez. Hala saklanacaklar ve o zamana da geri dönebiliyorsunuz. Bundan daha basit olamaz.

Ancak, yalnızca belirli bir öğeye yaptığınız değişiklikleri geri almak istediyseniz ne olur?

Bu durumda, geçmiş aracını kullanmanıza gerek yoktur. Geri dönmek istediğiniz öğeye tıklayın ve ardından sıfırla düğmesine tıklayın.

Bu, öğeyi WordPress temanız tarafından tanımlanan varsayılan ayarlara döndürecektir.

Sitenizi CSS Hero’daki Mobil Cihazlar için Özelleştirme

Web tasarımının en zor yanı, cihaz uyumluluğudır. Sitenizin tüm cihazlarda ve ekran boyutlarında göz kamaştırıcı gözüktüğünden emin olmanız gerekir. Web tasarımcıları, tarayıcı ve cihaz uyumluluğunu test etmek için çeşitli araçlar kullanır. Sizin için şanslı olan CSS Hero, yerleşik bir önizleme aracıyla birlikte gelir.

Sadece CSS Hero araç çubuğundaki masaüstü simgesini tıklayın ve ardından bir cihaz tipine tıklayın. Mobil, tablet ve masaüstü cihazlarından seçim yapabilirsiniz. Önizleme alanı seçtiğiniz cihazınıza dönüşecektir.

Artık sitenizi mobil cihazlar için önizlerken düzenleyebilirsiniz. Bu araç, mobil cihazların ve tabletlerin tasarımı için temanızın ince ayarını yapmak için özellikle kullanışlıdır.

CSS Hero Teması Uyumluluğu

Resmi CSS Hero web sitesinin sürekli büyüyen uyumlu temalar listesi var. Bu liste en iyi ücretsiz WordPress temalarını içerir . Aynı zamanda gibi mağazalara en popüler prim temaları vardır CSSIgniter , Themify , StudioPress ve daha fazlası.

Tema Uyumluluk Listesinde Olmayan Temalar Hakkında?

CSS Hero, Rocket Mode Otomatik algılama olarak adlandırılan bir özellik ile gelir. Tema uyumluluğu listesine dahil olmayan bir tema kullanıyorsanız, CSS Hero otomatik olarak roket modunu kullanmaya başlayacaktır.

Roket Modu, CSS seçicilerini kendi temanızdan tahmin etmeye çalışır. Bu çoğu zaman mükemmel çalışıyor. Temanız WordPress kodlama standartlarını takip ediyorsa, hemen hemen her şeyi düzenleyebileceksiniz.

Ayrıca, tema geliştiricinize başvurup CSS Hero ile uyumluluk sağlamalarını isteyebilirsiniz.

Hangi eklentiler CSS Hero ile uyumludur?

CSS Hero, uyumluluk açısından en iyi WordPress eklentileriyle düzenli olarak test edilir . Bu iletişim formu eklentileri , popüler sayfa oluşturucuları , WooCommerce ve diğerleri içerir.

CSS Hero tarafından düzenlenemeyen bir çıktı üreten bir WordPress eklentisi kullanıyorsanız, bunu düzeltmek için eklenti yazarı isteyebilirsiniz. CSS Hero ile uyumluluk sağlamak için çok fazla çaba göstermeleri gerekmiyor.

CSS Hero incelememizi faydalı bulduğunuzu umuyoruz . 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WooCommerce Ziyaretçilerini Müşterilere Dönüştürme
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı