Blog
Trend

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu İçin En İyi Shopify Temaları

Dönüşümleri artırmak, çoğu dijital işletmenin uğraştığı yerdir

Dönüşümleri artırmak, çoğu dijital işletmenin uğraştığı yerdir. Bir dönüşümü sağlamak, birisinin (bir kullanıcının veya bir web sitesinin ziyaretçisinin) bir ürüne yönelik taleplerini yerine getirmeniz ve karşılığında bir kazanç (genellikle gelir olan) almanız için harekete geçmesi anlamına gelir. Dönüşümler ve dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) arasındaki temel fark, yalnızca anlambilimdir. Bir dönüşüm, kullanıcıların yapması gereken işlem ise, dönüşüm oranı optimizasyonu, yapılan dönüşümlerin yüzdesini arttırmak için tüccarlar olarak web sitemize yaptığımız küçük değişiklikler olacaktır.

Öyleyse, bugün sitenize 100 kişi giriş yaptıysa ve bu 100 kişiden 15’i ürün veya hizmetinizi satın aldıysa, web sitenizin etkileyici bir dönüşüm oranı% 15’te (100’den 15’te) olduğunu söylüyoruz. “Dönüşüm oranı” nın sonuna “optimizasyon” eklemek, genellikle iş içindeki diğer faktörlerden ödün vermeden bu yüzdeyi artırmak için elimizden gelenin en iyisini yaptığımız anlamına gelir.

Bu örnekler arasında ayrım yapmak (anlamsal ve işlevsel olarak), daha sonra , dönüşüm oranı optimizasyonu için en iyi Shopify temalarının hangisi olduğunu anlamak önemlidir .

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Şimdi gerçekten derine inmeye başlıyoruz: Yine, dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO), sitenizde bir tür işlem yapan web sitesi kullanıcılarının yüzdesini artırmak için analitik kullanan ve daha önce toplanan verileri kullanan işlemlerin bir birleşimidir. Bu işlem, bir PDF indirmekten, ödeme yapan müşterilerden veya yıllık bir servise abone olmaktan herhangi bir şey olabilir. Dönüşüm oranı optimizasyonu işlemi, kullanıcıların sitenizdeki hareketlerini, eylemlerini ve Netflix gibi bir abonelik hizmeti satmak, Amazon gibi fiziksel ürünler satmak veya kiralamak gibi temelde başarmaya çalıştığı şeyi yapmalarını engelleyenleri takip eder. diğer insanların Airbnb gibi şeyleri.

Dönüştürme

Söylediğimiz gibi, dönüşüm işlemi yapan ziyaretçiyi tanımlamak ve bir hedefi tamamlamak için kullandığımız genel terimdir, ancak hedefler her şekil ve boyutta olabilir.

Dijital işletmeniz (temel olarak web siteniz) ürün satmak için tasarlandıysa, sitenizin görünürde iki ana hedefi olduğunu söyleriz:

 • Birincil Hedef
 • İkincil Hedef

Birincil hedef, genellikle müşterilerinizin ürünlerinizi satın alarak bir satın alma işlemi gerçekleştirmesidir. Bu nedenle ana hedefe “makro dönüşüm” diyoruz. Makro dönüşümün tamamlanması en zor kısımdır, çünkü kullanıcının sahip olmadıkları bir şeyi satın almak için muhtemelen istedikleri veya ihtiyaç duydukları bir şey için paralarından ayrılmasını istiyoruz. . Makro dönüşümü tamamlamanın yolu, e-postaları almak için adlarını ve e-posta adreslerini bırakmak (daha doğrusu kaydolmak) gibi daha küçük, daha ikincil birden çok hedefle kaplanır. Bu ikincil hedefler “mikro dönüşümler” olarak bilinir.

Bazı makro-dönüşüm örnekleri:

 • Bir siteden ürün satın almak
 • Bir servise abone olmak
 • Fiyat teklifi istemek (bir projeyi tamamlamak için)

İşte bazı mikro dönüşüm örnekleri:

 • E-posta bültenlerini almak için kayıt olun
 • Bir web sitesinde hesap oluşturma
 • Alışveriş sepetine bir veya daha fazla ürün ekleme, ancak henüz kontrol etme

Dönüşüm oranı

Dönüşüm oranı, sitenizdeki bir kullanıcının sitenizdeki trafiğe bölünerek bir hedefi tamamlama sayısıdır. Bu nedenle, her benzersiz kullanıcı ziyareti bir satın alma işlemiyle sonuçlanırsa (ideal senaryo), sitenizin% 100’lük bir dönüşüm oranına sahip olduğunu söylüyoruz.

Devamında, tam dönüşüm oranını hesaplamak istiyorsanız, dönüşüm sayısını oturum sayısına bölün (bu metriği, biri Web’in Google Analytics’i olan farklı web yöneticisi araçlarında bulabilirsiniz ) kullanıcı sitenize indi. Bu formül fiziksel ürünlerin satışı için geçerlidir.

İş modeliniz bir abonelik hizmeti satmayı kapsıyorsa, dönüşüm sayısını kullanıcı sayısına göre bölün.

Daha açık bir ifadeyle, dönüşüm oranı optimizasyonu kullanıcıları sitenize çekmeden önce yaptığınız bir şey değildir. Dönüşüm oranı optimizasyonu, bir kullanıcı sitenize indiğinde gerçekleşir. Dönüşüm oranı optimizasyonunun SEO dönüşüm oranı optimizasyonundan tamamen farklı olduğunu unutmayın. Sonuncusu (SEO CRO), SERPS’deki (çoğunlukla Google üzerinden yapılan) organik sonuçların gösterilmesinden sonra, sitenize kaç kullanıcının tıkladığını daha fazla odaklamaktadır. Ek olarak, SEO dönüşüm oranı optimizasyonu, elde ettiğiniz tıklamaların yanı sıra, hangi anahtar kelimelerin en fazla trafik kullandığını ve hangi anahtar kelimelerin en az kullandığını dikkate alır.

Dönüşüm Oranı Nasıl Hesaplanır?

Özetlemek için: Dönüşüm oranını hesaplamamıza yardımcı olmak için kullanıcı dönüşümleri kullanıyoruz. Ardından, daha fazla dönüşüm elde etmemize ve daha iyi bir dönüşüm oranı elde etmemize yardımcı olması için dönüşüm oranı optimizasyonunu (CRO) kullanıyoruz.

Bunu hesaplamak için kullanıcıları iki ana gruba ayırıyoruz:

 • Kullanıcıların siteye her geldiklerinde dönüştürebilecekleri bir iş modeli
 • Siteye kaç kez giriş yaptıklarına bakılmaksızın kullanıcıların yalnızca bir kez dönüşüm yapabileceği bir iş modeli

Netlik açısından bunu basitleştirelim: Fiziksel ürünler satıyorsanız, her kullanıcı envanterinizin izin verdiği kadar ürün satın alabilir. Her sahaya indiklerinde dönüştürebilirler.

Diğer yandan, eğer bir abonelik servisi (Netflix gibi) satarsanız, o zaman bir kullanıcı sadece bir abonelik servisi satın alabilir – bir abonelik iş modelinin işleyiş şekli budur (bu kuraldan muaf tutulur, ancak daha fazlası). Bu kullanıcılar, sitenizi kaç kez ziyaret ettiklerini dikkate almadan yalnızca bir kez dönüşüm yapabilir.

KULLANICILAR SİTEYE HER DÖNÜŞTE DÖNÜŞTÜREBİLİRLERSE

Bir e-ticaret web sitesine sahip olduğumuzu düşünün: Ben’in Tavşanlar. Bir kullanıcı, her ziyaret oturumunda yeni bir satın alım yapabilir. Bu yüzden Ben’s Bunnies ürününü optimize etmek istiyoruz, böylece müşteriler mümkün olduğu kadar çok alışveriş yapabilir. Buradan, bir kullanıcı Ben’s Bunnies’i üç kez ziyaret ederse, bunlar bir dönüşüm gerçekleştirme fırsatı olan üç oturuma eşdeğerdir.

Bizim durumumuzda, varsayımsal oturumları bu üçe bir göz atalım:

 • 1. Oturum: Kullanıcı siteyi tanıyordu. Dönüşüm yok.
 • 2. Oturum: Kullanıcı bir çikolata Paskalya tavşanı satın aldı. Bu tek bir dönüşüm olarak sayılır.
 • Oturum 3: Aynı kullanıcı geri döndü ve şimdi bir Ben’s Bunnies markalı tişört, iki tavşan oyuncak ve beş tavşanla ilgili çıkartma satın aldı. Kullanıcının, birkaç öğe satın almasından bağımsız olarak, bunların hala yalnızca bir dönüşüm olarak sayıldığını unutmayın. Bunun nedeni, benzersiz bir sipariş olarak bir araya toplandıkları (satın alındıkları).

Dönüşüm oranımızı hesaplamak için, toplam benzersiz sipariş sayısını düşünüyoruz ve bunu toplam oturum sayısına bölüyoruz. Varsayım kullanıcımız siteyi üç kez ziyaret ettikten sonra iki dönüşüm gerçekleştirdi. Nitekim:

2 Siparişler / 3 Oturum = 0,66 veya% 66

Bu kullanıcı,% 66 ile dönüşüm oranı çok yüksek.

Sitemiz için dönüşüm oranını da hesaplamak için bu işlemi tekrarlayabiliriz (yine, varsayımsal senaryo):

250 Benzersiz Sipariş / 2.500 Seans = 0.1 veya% 10

Sitemiz,% 10’luk bir dönüşüm oranına sahiptir ve bu, e-ticaret endüstrisi standardından daha yüksektir (% 2,5 -% 5).

KULLANICILAR YALNIZCA BİR KEZ DÖNÜŞTÜREBİLİRSE

Bunların hepsi, Ben’in Bunnies adlı ilk sitemizde oldu. Şimdi, ikinci bir siteye sahip olup olmadığımızı hayal edin – Molly’nin Mucize Mustards. Bu siteyi, şaşırtıcı, ev yapımı hardalların aylık teslimatı için bir abonelik satmak üzere hipotetik olarak ayarladık. Bu senaryoda, aynı kullanıcı birkaç kez siteyi ziyaret edebilir, ancak bir abonelik satın aldığında (bir dönüşüm), başka bir dönüşüm yapamazlar (bu tür teklifler varsa esasen abonelik planlarını yükseltebilir veya düşürebilirler, ancak biz işleri karmaşıklaştırmamak uğruna basit tutun).

Şimdi kullanıcının davranışını açmak için aynı üç oturumu kullanalım:

 • 1. Oturum: Kullanıcı organik arama ile Molly’nin Mucize Mustars’ına rastladı. Abonelik servisini araştırdılar ancak servisi satın almadılar. Dolayısıyla – dönüşüm yok.
 • 2. Oturum: Aynı kullanıcı az önce aylık hardal servisimize abone oldu. Bu tek bir dönüşüm olarak sayılır.
 • 3. Oturum: Yine aynı kullanıcı yukarıdaki deneyi denemek, araştırmak, makaleler okumak ve genellikle web sitesi ve markayla ilgilenmek için sitemize geri döndü.

İş modelimiz, bir kullanıcı için yalnızca bir abonelik satmaktadır. Bu nedenle, dönüşüm oranımızı hesaplamak için yukarıdakiyle aynı formülü kullanamayız. Bunun yerine, benzersiz siparişlerin sayısını alır ve bunları benzersiz kullanıcı sayısına (ziyaretçi) böleriz. Yani:

1 Benzersiz Siparişler / 1 Benzersiz Kullanıcılar = 1.0 veya% 100

Vay, şimdi güzel rad, değil mi? Şimdi, Molly’nin Miracle Mustards web sitesinin dönüşüm oranını düşürmek için aynı matematiği (toplam benzersiz kullanıcı sayısına bölünen toplam benzersiz sipariş sayısını) takip ediyoruz:

500 (Benzersiz Siparişler) / 2.500 (Benzersiz Kullanıcılar) = 0.2 veya% 20

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ve SEO

Söylemeden geçmesi gerekir, ama yine de içinden megafon alacağız: Dönüşüm oranı optimizasyonu ve SEO el ele gider. Her ikisi de birbirine çok benzer, çünkü her ikisi de Shopify tema dönüşüm oranınızı iyileştirmek için çok büyük avantajlar sunuyor .

Veya başka bir deyişle, SEO’umuzu iyileştirmek için dönüşüm oranı optimizasyonunu da kullanabiliriz, böylece hedef kitlenizin Shopify mağazamızı bulmasını kolaylaştırabiliriz . Aslında, mutlaka aynı metodolojiyi takip etmemekle birlikte, dönüşüm oranı optimizasyonu, arama motoru optimizasyonunu iyileştirmek için büyük bir faktördür. Yararlarından bazıları şunlardır:

GELİŞTİRİLMİŞ MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ

Dönüşüm oranı optimizasyonu, e-ticaret işletme sahiplerinin hedef kitlelerini daha iyi anlamalarına ve gereksinimlerini en iyi karşılayacak türden içeriği bulmalarına yardımcı olabilir. Aslında, dönüşüm oranı optimizasyonu, işletmeniz için doğru müşterileri bulmak için değerli bir strateji haline gelebilir. Yanlış kişileri edinmek, çevrimiçi markanıza zarar verebilir ve işinizi zemine doğru yürütebilir – açıkçası kaçınmak istediğimiz bir sonuç. Organik SEO ile birlikte doğru dönüşüm oranı optimizasyon stratejisini ve ücretli arama pazarlamasını yürütmek, izleyicilerinize duymak istedikleri dili konuşmanın en iyi yoludur.

DAHA İYİ YATIRIM GETİRİSİ

Daha yüksek bir dönüşüm oranına ulaşmak, sahip olduğunuz kaynaklarla işinizi geliştirebileceğiniz anlamına gelir. Dönüşüm oranı optimizasyonunun doğru yerlerde uygulanması, daha fazla potansiyel müşteriye balık tutmak zorunda kalmadan daha fazla dönüşüme yol açacaktır. Ya da başka bir deyişle, daha azıyla daha fazlasını getirebilirsiniz.

GELİŞTİRİLMİŞ ÖLÇEKLENEBİLİRLİK

Çoğu e-ticaret işletmesi, özellikle Shopify temaları üzerinde çalışanlar, işletmeleri büyüdükçe genellikle müşterilerini büyütmek için mücadele eder. Dönüşüm oranı optimizasyonu, işinizi müşterilerinizi tüketmeden ve daha da önemlisi kaynakların tükenmesi olmadan ölçeklendirmenizi sağlar. Çok seviyeli pazarlamacıların çoğunun inanmanıza neden olacağının aksine, izleyiciler, kaynaklar ve iş büyümesi, sınırsız bir şekilde büyüyebilecek sınırsız durumlar değildir. Bunların tümü, uzun vadeli iş stratejisine bağlı olarak, işi ölçeklendirebilecek veya ölüme yol açabilecek sınırlı durumlardır. Daha fazla ziyaretçiyi alıcıya dönüştürerek, potansiyel müşterileriniz tükenmeden işinizin gerçek potansiyelinin kilidini açarsınız.

DAHA İYİ BİR KULLANICI DENEYİMİ

Kullanıcılarınıza doğru davrandığınızda ve zamanlarını sitenizden daha iyi vakit geçiriyor gibi hissetmelerini sağladığınızda, sizi sitenizde daha fazla zaman harcamakla ödüllendirirler. Dönüşüm oranı optimizasyonu, web sitelerinin hem UI (Kullanıcı Arayüzü) hem de UX (Kullanıcı Deneyimi) için bir kerede harikalar yaratır. Neyin işe yaradığını inceleyerek ve üzerinde genişleyerek, asgari çabayla daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edersiniz. Web sitenizde kendini zeki ve sofistike hisseden kullanıcılar, ürünlerinizi satın alma veya abonelik hizmetinize kaydolma gibi işlemleri gerçekleştirecek, geri dönecek ve sonunda harekete geçecektir. Aslında, bazı kullanıcılar markanızın vokal savunucuları olabilir – bu nedenle ücretsiz, ağızdan ağıza kelime yönlendirmeleri oluşturur.

İki Anahtar Dönüşüm Oranı Optimizasyon Yöntemi

Başarılı bir dönüşüm oranı optimizasyon stratejisi kullanmak için, üç “W” yi bilmeniz gerekir: Nerede, neyin ve kimin için optimize edeceğinizi.

Aksine, veri toplamaz ve tek başına dürtü ile ilgili hareket etmezseniz, o zaman yolda büyük bir hayal kırıklığı içinde olacaksınız. Bağırsak duygularına dayalı kararlar almak, e-ticaret dünyasında kesilmeyecek ve zaman, sinir ve para kaybedilmesine yol açabilir. Yine, olmasını istemediğimiz bir şey.

Bunu akılda tutarak, bunu yaparken işlem sıranızı kaybetmeden uygun bir dönüşüm oranı optimizasyon stratejisinin nasıl uygulanacağına dair birkaç yöntem:

ANALYTİCS YÖNTEMİ

Nicel veri analizi olarak da bilinen bu yöntem, size müşterilerinizin sitenizde nasıl davrandıklarını gösteren gerçek rakamlar sunar. Bu yöntemi başarıyla uygulamak için Google Analytics’i çalıştırın ve dönüşümlerinizi izlemeye ekleyin. Google Analytics, her dönüşümü birkaç adım geri izleyecektir.

Analytics yöntemi, aşağıdakiler gibi bilgiler sunar:

 • Müşterilerin sitenize girdiği veya hangi web sitesinden sitenize girdikleri
 • Hangi özellikleri kullanıyorlar ya da sayfanızın neresinde en çok zaman harcıyorlar
 • Hangi kanal veya yönlendirme bağlantısı onları buraya getirdi veya bir bağlantıyı buldular ve sitenize gelmek için tıkladılar
 • Hangi cihazları, tarayıcıları ve arama motorlarını kullanıyorlar
 • Kim oldukları veya temel demografik bilgileri, ilgi alanları ve yaşı
 • Satış huninizden ayrıldıkları yer veya hangi etkinlikleri sitenizi en fazla terk etmelerini sağlar

Bu verilerin tümü, bir dönüşüm yapmak için varlıklarınızı doğru yerlere tahsis etmek de dahil olmak üzere, size doğru hareket etmeniz için çok özel bir yön sağlayacaktır. Aslında, kullanıcılarınızın en çok etkileşime girdiği sayfaları iyileştirmek ve kaçındıklarını çıkarmak, size yol boyunca uzun süre kalıcı bir etki sağlayacaktır.

İNSAN YÖNTEMİ

Kantitatif analiz yapmak, izleyicinizin amacını anlamada önemli bir ilk adımdır. Bu, özellikle çok sayıda kanal ve platform arasında yayılmış büyük siteleri ve farklı içerikleri olan e-ticaret işletme sahipleri için geçerlidir. Ancak, kullanıcıların sitenizi nasıl kullandıklarını bildiğinize göre, alışveriş ihtiyaçlarını daha iyi, daha hızlı ve yol boyunca gereksiz sıkıntı yaşamadan karşılamak için bu davranışı ayarlama zamanı geldi.

Nasıl? Sitenizle etkileşimlerinin ardındaki “whys” i çözerek.

İnsan yöntemi, nitel analiz yöntemi olarak da bilinir ve ilk yöntemden daha özneldir. Aslında, nitel yöntem, kime sormanız gerektiğini değerlendirmek için yukarıdaki nicel yöntemi kullanarak başlar. Tüm kullanıcılar için optimize edemediğinizden, müşteri olarak en değerli kullanıcılar için optimize edin.

Nitel veriyi elde etmek ilk yöntemden daha kolaydır, ancak – dediğimiz gibi – daha öznel. Bunu yapmanın yolları şunlardır:

 • Yerinde yapılan anketler
 • Site memnuniyeti anketleri
 • Kullanıcı testi

Ayrıca, insanlar yöntemi gibi diğer bilgiler de sunar:

 • Kullanıcılar neden meşgul oldu? Neden sitenizi ziyaret etmeye veya satış huninizde belirli bir sayfaya / adıma gitmeye karar verdiler? Peki sayfa / ürün / hizmet en çok onları etkiledi mi?
 • Müşterileriniz siteniz hakkında rakiplerinizle ilgili ne düşünüyor? Sitenizdeki hangi hizmet veya özellik sizi rakiplerden ayırıyor? Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor musunuz?
 • Müşterileriniz, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanımlarken hangi sesi (sıcak, doğrudan, iddialı, pasif) kullanıyor? Ürünlerinizi / hizmetlerinizi bir arkadaşınıza nasıl açarlar? Şirketinizin ne yaptığı ve hareket ettiği yön hakkında konuşmak için hangi dili kullanıyorlar?

Son olarak, yukarıdaki verilerin kullanıcılarınız hakkında deşifre edemeyeceği kesin şeyler vardır; ancak, insanlar yöntemindeki verileri analitik yöntemdeki verilerle birleştirdiğinizde, sizi gelecekteki başarıya yönlendirecek daha büyük bir resim elde edersiniz. ve umarım, sıfır yer sıçramaktadır.

Shopify Mağazası Dönüşüm Oranı Optimizasyonunu Geliştirmek İçin Derinlemesine Stratejileri

Bu kavramı kavramak için, ana sayfanızı bir tuğla ve harç mağazası olarak düşünün. Ön cam bir nedenden ötürü var: Dikkat çekmek, merak uyandırmak, müşterileri içine çekmek ve nihayet anlaşmayı huninin son adımı olarak kapatmak.

Bu ölçüde, ana sayfanızın sıcak, davetkar ve arkadaşça hissetmesi gerekiyor, ziyaretçilerin istedikleri gibi girmeleri, gezinmeleri ve ayrılmaları kolay değil. Ayrıca görsel olarak çekici olmalı, tutarlı bir yapıya, temaya ve renklere sahip olmalı ve tek bir hedefe ulaşmak için çalışmalıdır. Bu amaç, mağazanızda daha fazla insanı bulmaktır, böylece aradıkları doğru ürün ve hizmetleri bulabilirler (tıkladıkları “daha derine” ve sitenizde daha fazla kalacağı, sonuçta ortaya çıkma ihtimalleri var. satın alma).

Sadece bunu yapmak için en etkili stratejiler şunlardır:

DENEYİMİ BASİTLEŞTİRİN

Etkili bir ana sayfa yapmaya gelince, site ne kadar basitse – o kadar iyi. Bir alıcının web siteniz hakkında bir fikir edinmesinin sadece saniyenin onda ikisinin sürdüğünü biliyor muydunuz? Bundan sonra, ne kadar uğraşırsanız çalışın ve kaç tane web sitesi tasarımı yaptığınız önemli değil, fikirlerini değiştirmek çok zor.

İyi bir referans noktası Apple’ın kendi ana sayfası. Katlamanın üstündeki boşluğun çoğunu kaplayan büyük bir görüntü kullandılar (görsel tasarım açısından, bazıları bu alanı “jumbotron” olarak adlandırıyor). Ayrıca, kopyaları net, özlü ve doğrudan açıktır; ziyaretçileri bir sonraki adıma atmaya teşvik eden belirgin bir harekete geçirme butonu içerir (bir ürüne atlamak, ürünleri karşılaştırmak ve sonunda bir ürünü satın almak için onaylı perakendeciler).

VİTRİN KUPONLARI, GERÇEK ZAMANLI SATIN ALMA İŞLEMLERİ VE DAHA FAZLASI

Potansiyel müşterileriniz ana sayfanıza girer girmez, onları potansiyel olarak ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almaya yönlendirmek için garantili bir yutturmaca oluşturmaya başlayabileceksiniz. Özel hedefleriniz web sitenize (ve dolayısıyla ürünlerinize) daha fazla trafik çekmekse , kurulumu ve kullanımı çok kolay olan çeşitli Shopify temalarıyla uyumlu bir dizi kullanışlı uygulama vardır:

 • Hoşgeldin Barları: Sumo ve Hızlı Duyuru Bar gibi uygulamalar , Shopify tema operatörlerinin, kullanıcılar web sitenize gelir gelmez kupon kodlarını, promosyonları, aylık teklifleri ve daha fazlasını paylaşmalarına izin verir . Bu uygulamaların çoğu, çoğu resmi Shopify temalarıyla mükemmel uyum sağlayan ana sayfanızın tepesine izinsiz bir çubuk ekler , ancak daha da önemlisi, birkaç saniye içinde müşterilerinizin dikkatini çeker. Bu, tüm potansiyel alıcılarınızı sitenizdeki doğru yerlere yönlendirir.
 • Gerçek Zamanlı Satın Alma: Satış Bildirimi gibi uygulamalar , dönüşüm oranı optimizasyon savaş sandıklarına harika eklemeler yapabilir. Bu uygulamalar Shopify mağazanızın alt köşesine basit bir işlem yapan küçük bir bildirim ekler : Gerçek zamanlı alımların anında gerçek müşteriler tarafından yapıldığını gösterir. Bu uygulamaların servisi iki yönlüdür: Birincisi, müşterilere bir aciliyet duygusu uyandırırlar ve ikincisi, müşterilere, dönüşümleri daha da artıracak yardımcı olan yadsınamaz bir sosyal kanıt sağlar . Kentucky Üniversitesi’nden yakın zamanda yapılan bir araştırma, acil olayların insanların hızlı ve dürtüsüz davranmalarını sağladı (bu nedenle tam o sırada bir satış yapma şansınızı arttırdı).
 • Pop-up’lar: Pop-up’lar yasal olarak e-posta listenizi oluşturmak için mükemmeldir ve POWr Popup veya Privy gibi uygulamalar tam da bunu yapar. Bu uygulamaları kupon kodları, Infographics’in PDF sürümleri veya bir kullanıcı kaydı karşılığında başka ekstra “hediyeler” sunmak üzere ayarlayabilirsiniz.

GÜVEN İNŞA ETMEK VE GÜÇLENDİRMEK İÇİN REFERANSLARI KULLANIN

Ürünleriniz büyük medya kuruluşları tarafından kullanıldı mı veya hizmetleriniz herhangi bir büyük yayında göründü mü? Müşterileriniz sizden aldıklarından memnun mu? Öyleyse, güvenilirlik ve güven oluşturmak için bu referansları (rozetler, incelemeler ve referanslar dahil) ana sayfanıza ekleyin.

AKILLI ARAMA EKLEYİN

Müşterileriniz belirli bir ürünü bulmak için sayfanıza girerse, bunun için geldiklerini bulamayabilirler.

Aslında, arama çubuğuyla sorun yaşayan müşterilerin mağazanızdan bir şeyler satın alma olasılıkları% 5,8 daha düşüktür. Ne anlama geliyor? Çok basit: Arama çubuğunuzu en son görsel tasarım standartlarına göre (ya da Shopify e-ticaret mağazanız için ne işe yararsa ) uygun olarak iyileştirirseniz, dönüşüm oranınızı% 5,8’e kadar artırabilirsiniz. İşte nasıl:

E-ticaret mağazanızda geniş bir ürün koleksiyonuna sahipseniz, arama çubuğunu ana sayfanızda öne çıkarmak isteyebilirsiniz. Müşterilerinize ürününüzü daha sonra değil daha erken bulma fırsatı vererek, dönüşüm oranınızı dolaylı olarak artırıyorsunuz. Ancak, yalnızca bu da değil, aynı zamanda onları kategorileriniz boyunca amaçsızca dolaşmaktan ve sonuçta sitenizi hayal kırıklığı, öfke ve hayal kırıklığı içinde bırakmaktan alıkoyuyorsunuz.

Bunun için en iyi Shopify uygulamaları , ellerindeki Anında Arama ve Findify’dir . Bu iki uygulama, daha sonra müşterileriniz tarafından kullanılabilecek öngörücü sonuçlar sunmak için arama çubuğunu güçlendirmenize izin verir. Bu tür bir arama çubuğu daha etkilidir, görsel bir yükseltmedir ve müşterinin elinde başka bir güçlü araca dönüşür.

SHOPİFY MAĞAZA KATEGORİLERİNİZİ DÜZENLEYİN

Müşterilerinizin web sitenizde gezinmesi bir esinti olmalıdır. SEO, CRO, UI ve UX dahil olmak üzere tüm bakış açılarından etkisiz olduğu için ürünlerinizi çok farklı kategorilere yaymamaya çalışın. Bunun yerine, sitenizi kendi içinde belirli alt kategoriler içeren 5 ila 7 geniş kategori ile organize etmeye çalışın.

Son olarak, gezinme çubuğunuzdaki kategorileri popülerliklerine göre sıralamayı düşünün. En popüler kategorileriniz en yüksek noktaları yerleştirmeli, en popüler kategoriler ise en alta oturmalıdır.

404 SAYFALARINIZI KULLANIN

404 sayfayla karşılaşmak, temel olarak URL’nin artık mevcut olmadığı veya taşındığı, belirli bir sayfaya erişmeye çalışan birinin URL’yi yanlış yazdığı veya bir tür sunucu sorunu olduğu anlamına gelir. Ancak, 404 sayfanız müşterileriniz için yolun sonu mu? 404’le karşılaştıklarında onları asılı bırakmak yerine, web sitenizin dönüşümle sonuçlanabilecek diğer bölümlerine yönlendirmeye çalışın!

404 sayfayı düzenlemek, en azından temel bir kodlama bilgisi gerektirir, bu nedenle emin değilseniz, 404 sayfalarınızı kişiselleştirmenize yardımcı olmak için Shopify Uzmanları gibi servislerden her zaman bir uzman kiralayabilirsiniz .

ANA SAYFANIZDA INSTAGRAM BESLEMENİZİ EKLEYİN

Instagram, yeni ürünler keşfetmek için harika bir araçtır ve ana sayfanızda hoş bir Instagram beslemesine sahip olmak, ziyaretçilerinizi harekete geçmeleri için ilham vermek için ürünlerinizi sergilemenin harika bir yoludur.

Artı, değiştirilebilir Instagram yayınları, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği görüntülemek için mükemmel bir yoldur. 2018 yılında, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, genç kullanıcıların satın alma davranışını dikte etmede önemli bir rol oynamaya başladı. Aslında, son istatistikler, tüketicilerin büyük bir çoğunluğunun, satın alma tercihlerini bir kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin bir türünden etkilendiğini göstermiştir.

Bir Shopify mağaza sahibiyseniz, Instagram yayınınızı web sitenize yerleştirmek için Springbot , Showcase ve SocialPhotosgibi uygulamaları kullanabilirsiniz . Bu beslemeler, müşterilerinizle ürünlerinizin görsel doğası arasında doğrudan bir bağlantı kurmanıza olanak sağlar.

YÜKSEK KALİTELİ FOTOĞRAFLAR KULLANIN

Bu ifade, dijital pazarlamacılar arasında bir mantra haline geldi – ve iyi bir sebepten dolayı – yüksek kalitede ürün fotoğraflarına sahip olmak mutlak bir zorunluluktur.

Buna ek olarak, sayılar yalan söylemez: Tüketicilerin 2 / 3’ü bu ürünün özellikli fotoğrafı yüksek kalitede ise belirli bir ürünü almaya daha meyillidir. Müşterilere göre, ürün fotoğrafları, hem ürün incelemelerinden hem de ürün ayrıntılarından daha önemlidir. Bu nedenle, ürününüzü, alıcıların görmesi için önemli olabilecek her açıdan temsil eden doğru, yüksek kaliteli görüntüler eklemeye çalışın.

Ancak, sadece orada durma; Ayrıca, ürünlerinizi çalışırken gösteren bir ürün videosu da ekleyebilirsiniz. Örneğin, buzdolabı mıknatısları satıyorsanız, mıknatıslarınızın buzdolabına nasıl rekabet ettiklerinden daha iyi yapıştıklarını gösteren bir video ekleyin. Aptalca gelebilir, ancak ürünlerinizi çalışırken görmek, bir satın alma işlemi yapmak ve web sitenizi bir tane yapmadan bırakmak arasındaki tüm farkı yaratabilir. Müşteriler, o öğenin bir ürün videosunu izledikten sonra bir öğeyi satın alma eğilimindedirler.

FİYAT VE TESLİM SÜRESİ HAKKINDA DÜRÜST OLUN

İstenmeyen nakliye masrafları için ekstra ücret alınırsa, adil miktarda müşteri alışveriş sepetini bırakacaktır. Bunun ana paketi müşterilerinizi, özellikle de fiyat, nakliye masrafları ve teslimat süreleri söz konusu olduğunda yanıltmamaktır.

Bunu akılda tutarak, fiyatlandırma, teslimat süreleri, mevcut envanter seviyeleri ve müşteriler için hayati önem taşıyan diğer bilgiler gibi şeylerle her zaman şeffaf olun. Aslında, markanızın değeri hakkında dürüst ve verimli bir şekilde iletişim kurma konusunda fazladan bir adım atarsanız, potansiyel müşterileriniz genellikle bu değeri elde etmek için biraz fazladan ödeme yapmayı (veya teslimat için biraz daha uzun süre beklemeyi) umursamazlar.

İçin Shopify e-ticaret mağaza sahipleri, sen gibi uygulamaları kullanabilirsiniz içeceklerle Uyarılar ve Stokta Out . Bu uygulamalar, satışa çıkmadan önce satın almanın en hızlı yolu da dahil olmak üzere, ürünler stokta bulunduğunda veya tükendiğinde müşterilerinize haber verir.

OLUMLU YORUMLARINIZI TAM EKRANA ALIN

Olumlu ürün incelemeleri, hem ilk kez hem de tekrarlayan alıcılar için alışveriş “rahatsızlığını” kolaylaştırabilir. E -ticaret ve sosyal medya konusundaki diğer makalelerimizden herhangi birini takip ediyorsanız , muhtemelen tekrar tekrar kullandığımız belirli bir terimi zaten görmüş olabilirsiniz: Sosyal kanıt. Müşteriler, sosyal kanıtlar yerine, satın alma kararlarının bir şekilde veya bir başka şekilde, çevrimiçi ürün incelemelerini okumaktan etkilendiğini kabul eder.

Ek olarak, olumlu ürün incelemeleri, eğer onlar için gerçekten uygunsa, “sınır çizgisi” alışveriş yapan bir müşteriyi ikna etmeye yardımcı olabilir. Bu incelemeler ayrıca renk, boyutlandırma, ürün malzemeleri ve daha fazlası hakkında satın alma kararlarına yardımcı olabilir.

Dönüşüm oranının optimize edilmiş çoğu Shopify temaları, çok basit ama güçlü ürün inceleme eklentilerini destekler. Bu eklentilerden bazıları Yotpo ve Ürün İncelemeleri içerir , Shopify mağaza sahiplerinin müşteri yorumlarını doğrudan web sayfalarına yerleştirmesini sağlar.

KESİKLİ INSTAGRAM BESLEMESİ ÖZELLİĞİ

Curated Instagram yayınları, bir önemli şeyle ilgili shoppable Instagram yayınlarından farklıdır: Yazar. Daha da basit, küratörlüğünde Instagram yayınları hazırlandı ve – tahmin ettiniz – sayfanın sahibi (veya pazarlama ekibi) tarafından küratörlüğünü yaparken, daha önce konuştuğumuz paylaşılabilir Instagram yayınları% 100 kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir içerik.

Bu küratörlü Instagram yayınları, fiziksel ürünler satan herhangi bir Shopify mağazası sahibi için mükemmeldir . Müşterilerinize, ürününüzün sorunlarını görsel bir temsil ile nasıl çözebileceklerini gösterebilirsiniz. Küratörlü Instagram beslemesi eklemek için, Like2Have.it veya Foursixty gibi uygulamaları kullanın , bunlar gerçek oyun değiştiricilerdir.

MÜMKÜN OLDUĞUNDA HAZIRLIK KULLANIN

Müşterileriniz alışveriş sepetlerine zaten ürün ekliyorlar, peki neden onlar için daha kolay hale getirmiyorsunuz? Dönüşümlerde önemli bir artış görmek için, gönderimlerini, faturalarını ve diğer satın alma ile ilgili bilgileri doldurun. Peki, bunu Shopify mağazanıza nasıl ekleyebilirsiniz ?

Senin içine Baş Shopify mağaza yöneticisi, “Ayarlar” ve devam “Ödeme.” O zaman, altında “Müşteri Hesaplar” seçeneğini “Hesaplar İsteğe bulunmaktadır.” Bu seçenekle, seçeneğine sahip olanak sağlıyoruz misafir olarak göz atın ve onlara bir dahaki sefere otomatik doldurma bilgilerini kaydetme şansı verir. Bu konuda size yardımcı olacak en iyi Shopify uygulaması Toplu Hesap Davet Gönderen .

TERKEDİLMİŞ ALIŞVERİŞ SEPETİ E-POSTALARI GÖNDER

Bazen, müşteriler arabalarını tüm şekil, miktar ve ebattaki ürünlerle doldurur ve sonra asla geri dönme niyeti olmadan arabayı terk eder. Terkedilmiş alışveriş sepeti e-postalarını kullanarak, potansiyel müşterilerinize ürünlerinizi satın alma niyetlerini hatırlatmalarını sağlayabilirsiniz. Bu taktiği tek başına uygulamak, dönüşüm oranlarınızı büyük ölçüde artırabilir.

Bunu yapmak için, Shopify admin sayfanızdaki “Ayarlar” bölümünü tıklayın (bazen sayfanın altına doğru küçük bir dişli çark olarak temsil edilir). Ardından, “Ödeme” bölümüne gidin, “Sipariş İşleme” sekmesine gidin ve oradan birkaç ayarda değişiklik yapabilirsiniz. Oradan, bir müşteri siparişlerini bıraktıktan 6 ya da 24 saat sonra hatırlatıcı e-postalar göndermeyi seçebilirsiniz.

Ek olarak, terkedilmiş sepet e-postalarınızı, işletmenizin imajına, markasına ve tonuna göre özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için “Ayarlar” ve ardından “Bildirimler” e gidin. Bir “Şablon” sütunu göreceksiniz. Oradan, “Terk Edilen Ödeme” bölümünü uygun gördüğünüz şekilde düzenleyebilirsiniz.

TEŞEKKÜR EDERİZ VE SİPARİŞLERİNİZİ TAMAMLAYIN

Shopify mağaza yöneticinizdeki “Bildirimler” bölümünde , Order Complete e-postalarınızı da düzenleyebilirsiniz .

Bir müşteri sipariş verdikten sonra, Order Complete e-postalarınızı özelleştirerek onları satış huninize geri getirme şansı hala vardır. Onlar aracılığıyla müşterilerinizi ek bir ürün satın almaya, haftalık / aylık bülteninize kaydolmaya, onları blogunuzdaki yeni ve ilginç bir içeriğe yönlendirmeye ya da onlara bir takdir işareti olarak ek promosyonlar (kupon kodları dahil) sunmaya teşvik edebilirsiniz. .

ÜCRETSİZ KARGO DAHİL

Bir müşterinin ne kadar ürün veya hizmet satın almak istediği önemli değil, büyük bir nakliye maliyetinden daha büyük bir sipariş kovucu yoktur. Bu nedenle, dönüşümleri iyileştirmek için kar marjınızla ilgili olarak makul olduğu sürece ürünlerinizle ücretsiz gönderimi dahil etmeye çalışın. Aslında, bazı Shopify işletme sahipleri, ürünlerine ücretsiz gönderim teklif ettikten sonra dönüşümlerinde% 50’ye varan bir artış yaşadı.

AÇIK BİR GERİ ÖDEME POLİTİKASI VAR

Bazı müşterilerin ürünleri çevrimiçi satın alma konusunda geçici olmadıkları sır değildir. Kıyafetlere, ayakkabılara veya diğer kıyafetlere gelince, müşteri bunları aldıktan sonra bu eşyaların tam olarak nasıl sığacağını bilmek gerçekten zor. Bu endişelerden bazılarını hafifletmek için, geri ödeme politikalarını net bir şekilde yerine getirdiğinizden emin olun. Bu şekilde, müşterileriniz her zaman bir şeyin ters gitmesi ihtimaline karşı en iyi menfaatlerine sahip olduğunuzu bilir. Bu konuda size yardımcı olabilecek bir Shopify aracı, İade Politikası Üreticisi’dir .

HAKKINDA SAYFANIZI BÜYÜLEYİCİ BİR HİKAYEYE DÖNÜŞTÜRÜN

Ne zaman güzel bir hikaye anlatmak için bir şans varsa, onu kaçırmayın. Bu akılda tutulduğunda, Hakkında sayfanız, markanızın ne yaptığını kuru bir yeniden anlatmadan çok daha fazlası olabilir. Hakkında sayfanız bir hikaye anlatmalı, yalnızca herhangi bir hikaye anlatmamalı: İzleyicilerinizi büyülemeli ve markanızın değerlerinin özü ile duygusal olarak bağlantı kurmalarına yardımcı olmalıdır.

Müşteriler, markanızın misyonu hakkında başkalarını bilgilendirmek istediklerinde, Hakkında sayfanızı bir kaynak haline getirmek için çaba göstermelisiniz. Bunu yapmak için kendinize müşterileriniz hakkında aşağıdakiler gibi sorular sorarak başlayın: Potansiyel müşterilerimi ürünlerime bağlayan iplik nedir? Bu bağlantının nesi özel? Müşterilerim dünya ile nasıl etkileşime girmeyi seviyor ve ürünlerim bunu nasıl kolaylaştıracak? Shopify mağazanız ve markanızın adı, misyonunuz ve vizyon ifadeleri ile gelip daha sonra oradan devam etmek gibi şeyler hakkında bir anekdot anlatmakla başlayabilirsiniz .

KAPSAMLI BİR İLETİŞİM SAYFASI OLUŞTURUN

Müşterileriniz size ulaşmak istiyorsa, mümkün olduğu kadar kolay ve verimli bir şekilde yapabilmelidir. Müşterileriniz size her zaman ulaşabilmeleri için iletişim sayfanız açık ve özlü bir şekilde bir araya getirilmelidir. Bir şeyler ters giderse ya da sadece bir soru ile ya da iltifatla ulaşmak isterlerse, müşterileriniz her zaman markanızla bağlantı kurma fırsatına sahip olmalıdır.

İşte İletişim sayfanız nasıl görünmeli:

 • Şirketinizin e-posta adresini listeleyin veya yerleşik bir iletişim formuna veya her ikisine birden sahip olun
 • Müşterilerin ziyaret edebileceği bir fiziksel mağazanız varsa, fiziksel adresinizi, bir harita ve yol tarifleriyle birlikte ekleyin
 • Çalışma saatlerinizi ana hatlarıyla belirtin; böylece müşteriler ne zaman aktif ve hazır olmanızı bekleyebileceklerini bilirler
 • Müşterilerin sosyal kanallarınızı takip edebilmeleri için sosyal medya kanallarınıza bağlantılar sağlayın
 • Destek telefon numaraları ekleyin veya müşterilerin ulaşabileceği destek e-postaları ekleyin.

MOBİL DUYARLI BİR WEB SİTESİ OLUŞTURUN

Bu gün ve yaşta mobil bir web sitesine sahip olmak mutlak bir zorunluluktur. Web siteniz mobil yanıt vermiyorsa, ziyaretçiler büyük olasılıkla uzaklaşacak ve daha mobil, başka bir web sitesini ziyaret edeceklerdir. Son olarak, e-ticaret mağazanız bir Shopify temasıyla çalışıyorsa, her Shopify teması zaten her cihazda – gösterilecek mobil cihazlarda düzgün şekilde gösterilmek üzere optimize edilmiştir, böylece endişelenecek bir şey yoktur.

Kontrol etmek ister misiniz? Sitenizin URL’sini kopyalayıp Google’ın mobil uyumlu çevrimiçi aracına yapıştırın .

WEB SİTENİZİ HIZLANDIRIN VE YÜKLEME SÜRESİNİ İYİLEŞTİRİN

Bu bölümde, yardım için Google’a da dönüyoruz. Çevrimiçi Shopify mağazanızın yükleme süresini kontrol etmenin en kolay yolu , URL’nizi Google’ın Pagespeed Insights Tool’a eklemektir . Bu araç, sayfa yükleme dağıtımları, sayfa istatistikleri, optimizasyon önerileri ve zaten mevcut olan optimizasyonlar dahil olmak üzere sayfa yükleme sürelerinize ayrıntılı bir bakış sunar. Bu konuda iyi bir şey, sayfanızın hem masaüstü hem de mobil sürümlerini göstermesidir. Alternatif olarak, sonuçları karşılaştırmak ve sitenizin sayfa hızına daha ayrıntılı bir bakış elde etmek için GTmetrix’i de kullanabilirsiniz .

Web sitenizin yüklenmesi için gereken süreyi en aza indirgemek çok önemlidir, çünkü mağazanızın kullanıcı deneyimini büyük ölçüde etkiler ve SEO’nuz üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Resimlerinizin boyutunu yani bu çözmek için web sayfanıza yavaşlıyor önemli faktörlerden biri olabilir, sıkıştırmak ve benzeri araçlarla görüntüleri optimize etmek deneyin ImageOptimve ShortPixel . Bu uygulamalar, görüntü dosyalarındaki gereksiz tüm verileri silerek orijinal görüntülerin mükemmel ancak önemli ölçüde daha küçük kopyalarını oluşturur. En iyi duruma getirilmiş görüntüler veya normal görüntüler arasında gözle görülür bir fark yoktur, ancak web sayfalarınız çok daha hızlı yüklenebilir.

Son olarak, Shopify tema sahipleri, aktif olmasalar bile web sitenize ek bir ücret getirebileceklerinden, aktif olarak kullanmadıkları uygulamaları web sayfalarında da kaldırmalıdırlar.

Tüm bunlar sıralandığında, dönüşüm oranı optimizasyonu için en iyi olan gerçek Shopify temalarına geçmenin zamanı geldi .

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu İçin En İyi Shopify Temaları

Ücretsiz

İlk bakışta, Arz , belirli bir sektöre dar bir şekilde odaklanmış gibi görünmüyor. Bu, çeşitli nedenlerden dolayı iyi olabilir: Birincisi, şirketinizin araştırmakta olduğu satış şubelerine uyarlamak için ek özelleştirmelere izin verir. İkincisi, iki farklı stilde gelir: Mavi, daha teknolojik, çalışkan benzeri bir titreşim için ve Işık, daha özel ve modern ürünler sunmak için. Üçüncüsü ve son olarak, kullanımı ücretsizdir, bu yüzden temanın hayal edildiği gibi çalışmaması durumunda herhangi bir risk yoktur!

Bununla birlikte, Supply Shopify temasının% 100 dönüşüm dostu olmasını engelleyen birkaç sorunu var. En iyi performansı elde etmek için temanın nasıl optimize edileceği aşağıda açıklanmıştır:

İlk olarak, banner (özellikle ilk bakışta) görsel bir etki yaratmak için çok küçük. Bu büyüklük, size benzersiz değer önerileri yerleştirmek veya afişin içine harekete geçme çağrısı yapmak için üzerinde çalışmanız gereken çok fazla şey vermez (çevresinde çalışmanız gerekir). Bunu düzeltmek için önceden var olan metinleri üzerlerine koyarak ürün resimlerini ekleyebilir ve ilk önce bu sorunu yaşadığınızı unutabilirsiniz.

İkincisi (ve belki de üstesinden gelinmesi gereken daha büyük engel), sıra dışı arama deneyimi. E-ticaret web sitelerinde arama trafiğinin, genellikle sitenin geri kalanından 2-4 kat daha yüksek oranda dönüştüğü kanıtlanmıştır, bu nedenle arama çubuğunu sayfaya harmanlamak en uygun çözüm değildir. Ayrıca, arama çubuğu bu temanın mobil sürümünde gizlidir, bu yüzden bu, tamamen değiştirmeyi veya tamamen kaldırmayı düşünerek ve açıkça görülebileceği bir yere yerleştirmeyi düşünen bir şeydir.

İpucu: Dahili arama trafiğinizi% 40’a kadar artırmak için arama çubuğunu sayfaların en üstüne taşıyın.

Son olarak, Stil ayrıca biraz optimize edilmemiş arama sonuçları sayfaları ekine de sahiptir. Izgara arama formatı, kullanıcının bir ürün görüntüleme sayfasına (PDP) inmeden önce ne kadar bilgiyi kullanabileceği konusunda bir sınırlamaya sahiptir. Öte yandan, bir liste arama biçimi, kullanıcının ayrıntılı bir ürün açıklaması (boyut, renk ve fiyat dahil) görmesine izin verdiği için, bu ürünü satın alan birinin şansını artıracağı için önemli ölçüde daha iyidir.

GİRİŞİM: ÜCRETSİZ

Girişim Shopify tema spor mağazaları, macera mağazaları, açık mağazalar ve daha fazlası için mükemmel bir seçim olduğunu.

Bu tema, başlığı gibi harika eklemeler içeriyor: Benzersiz değer öneriniz, harekete geçirme ifadesi ve daha fazlası dahil olmak üzere, iyi miktarda metne izin verecek kadar büyük. Ayrıca, afişin büyüklüğü, mağazanızın Eşsiz Satış Noktası kopyasının ve İşlem Çağrısı’nın üstüne, yan yana veya altına daha fazla kategori eklemenizi sağlar.

Ek olarak, Venture temanın kendisine özgü temiz, temiz ve taze görünümlü ürün sayfalarına sahiptir. Bu, dönüşümler için mükemmeldir, çünkü daha büyük ürün resimleri yükleyebilir ve sitenize en az dikkat dağıtıcı miktarları gösterebilirsiniz. Venture temasıyla, kullanıcılar daha büyük bir topluluğun parçası olduklarını düşünerek satın almalarını kolaylaştırır. Ayrıca Venture ile en çok satan ürünlerinizi Shopify mağazanızın menüsünde bulabilirsiniz .

Elbette, Girişim, ilk tasarımının kendi başına yapabileceğinden daha iyi dönüşümler sağlamak için de optimize edilebilir.

Dezavantajları göz önüne alındığında, Venture teması ayrıntılı ürün sayfalarıyla birlikte gelir, ancak yeterince ayrıntılı değildir. Bu, vurgulamak için önemli bir nokta çünkü ürün hakkında bir ürün sayfasının özellikleri ne kadar fazla olursa, o ürünün satın alınma şansı da o kadar yüksek olur. Fiyat aralığınız, sepete ekle düğmesi ve daha fazlası gibi şeyleri eklemek, vurgulamak veya özelleştirmek için bazı ek kodlar eklemeniz veya bunun yerine bir uzmanın özelleştirmesi gerekir.

RETİNA: $ 180

E-ticaret için daha modern bir yaklaşım arıyorsanız, Retina en yeni zillere ve ıslıklara ve daha fazlasına sahiptir. Büyük resimlere, sosyal medya düğmelerine ve bu temayı çağdaş çevrimiçi satıcılar için mükemmel bir seçim yapan diğer eklemelere sahiptir.

Retina temasının en iyi özelliklerinden biri, kategori sayfalarında bulunan “hızlı alışveriş” düğmeleri. Bu düğmeler tıklandığında müşterileri alışveriş yapabilecekleri basitleştirilmiş bir ürün sayfasına yönlendirir. İşletmeniz düşük fiyatlı ürünlerin satışına dayanıyorsa, “hızlı alışveriş” düğmesi müşterilerin alışveriş sepetine ekle işlemlerini önemli ölçüde artırabilir.

Ayrıca, Retina, bir Shopify mağaza sahibinin isteyebileceği en iyi filtreleme seçeneklerinden birine sahiptir . Retina, müşterilerinizin sitenizde gerçekte neye indiklerine ilişkin olarak gerçek olaylara hitap eden çeşitli filtreler sunar.

Bunların hepsi söylendiği gibi, bu tema dönüşüm oranını iyileştirmek, görsel çekiciliğini iyileştirmek ve alıcıları aynı anda alıcılara daha çekici hale getirmek için eklenebilir.

Her şeyden önce, Retina tema ücretsiz değil. Bu, bu nitelikteki temalar için makul kabul edilen 180 dolarlık bir fiyatla geliyor. Bununla birlikte, işinizi yeniden başlatıyorsanız, bu bir çevrimiçi mağaza işletirken hiç bitmeyen harcamalar listesinde başka bir masraf olacaktır.

Ayrıca, Sepete Ekle düğmesi, sayfa yüklendikten sonra katlamanın altında olacak şekilde tasarlanmıştır. Her ne kadar dikkatin dağılmadığı bir deneyim deneyimi yaşatsa da, müşterilerin hemen genel olarak dönüşümleri etkileyebilecek olan işlemleri yapmaları istenmez. Örneğin, kullanıcıların yalnızca% 20’si sepete ekle düğmesini görebilmek için bir sayfayı aşağı kaydırırsa, bu, dönüşüm oranı yüzdelerinizi olumsuz yönde etkileyebilir.

FASHİONOPOLİSM: 140 $

Fashionopolism , diğer, daha basit Shopify temalarında bu kadar kolay bulunmayan özelliklere sahip, çok yönlü, zengin ve yaratıcı bir tema . Bu temayla ilgili mükemmel şeylerden biri, sitedeki promosyonlar için geniş bir afişe sahip olmasıdır. İşiniz promosyonlar ve benzeri tekliflere dayanıyorsa, Fashionopolism Shopify teması iyi bir başlangıç ​​teması olacaktır.

Ek olarak, bu temada, kullanıcılar masaüstü aygıtlarında aşağı kaydırdıkça (yapışkan menü mobil aygıtlarda çalışmaz) sayfanın üstünde kalan yapışkan bir başlık menüsüne sahiptir. Yapışkan menü, genellikle tercih ettikleri ürünü arayan sayfadan sayfaya atlayan kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür. Menüye erişememek, uzun sayfalarda büyük bir hayal kırıklığı kaynağıdır, bu yüzden Fashionopolism temasıyla zaten bir konuyu çözdün, artık endişelenmene gerek kalmayacak ve neredeyse bir kullanıcı deneyimi problemini çözeceksin. kutudan dışarı.

Bu tema aynı zamanda, büyük miktarda geri dönüş trafiği olan tüccarlar için mükemmel olan son derece etkili ürün bayraklarını (köşe başlıkları, satış başlıkları, ürün başlıkları vb.) İçerir. .

Bu temanın en büyük dezavantajlarından biri, kullanıcının dikkatini kategori sayfalarına çekmek için belirtmediklerinin eksikliğidir. Bu kategori sayfalarının kullanıcı için çok önemli varlıklar olduğunu düşünürsek, bu durum birden fazla büyük ölçekli kategoriye sahip siteleri olan işletme sahipleri için bir sorun olarak ortaya çıkabilir.

Ek olarak, Fashionopolism artılarından biri de onun dezavantajı olarak düşünülebilir. Bir mobil ziyaret sırasında sepeti düğmesinin her sayfanın ortasına yerleştirilmesi mükemmeldir, ancak arama çubuğu menü içinde gizlenir – kullanıcıların bunu almak için iki kez tıklamaları gerekir! Tek başına bu tasarım, toplam satışlarınızın% 15-40’ını kaybetme olasılığını azaltmaktadır. Mobil bir ilk Shopify mağazanız varsa ve mağazanızın aranabilir olması gerekiyorsa, kullanıcıların arama çubuğuna gitmek için herhangi bir işlem yapması gerekmeden arama çubuğunu ince ayarlamayı düşünün.

VANTAGE: 160 DOLAR

Vantage , mağazalarını hızlı bir şekilde açıp çalıştırmaları gereken ancak yine de iyi ve yüksek kalitede bir şekilde çalışması gereken işletmeler ve girişimler için bir tür tema haline geldi.

Vantage Shopify temasının başarısının ve popülaritesinin bir kısmı , önceki temaları tartışırken değindiğimiz evrensel unsurlardan bazıları. Örneğin, Vantage, siteye masaüstü cihazları aracılığıyla erişen kullanıcılar için yapışkan bir menü, promosyonlar için bir kalem afiş ve mobil cihazdan kolayca erişilebilen bir araba afişi sunar.

Aslında Vantage, belki de dizilimimizdeki diğer Shopify mağaza temalarından herhangi birinin dışında en iyi arama çubuğuna sahip olduğu konusunda övünebilir . Arama çubuğunda, cep telefonuna dokunduğunuzda arama seçeneklerini açan, sayfanın en üstünde bir simge bulunur, böylece erişim hızlıdır ve ziyaretçilerin kullanması kolaydır.

Muhtemelen Vantage’ın en büyük dezavantajı ana menüde açılan seçeneklerin bulunmaması, temayı kullanıcı deneyimi açısından kullanmayı zorlaştırıyor. Mağazanız için çalışmasını sağlamak ve temadaki stok seçeneğinden daha büyük olmasını sağlamak için bu açılır menüleri ince ayarlamayı denemek isteyebilirsiniz.

MAKER: 160 $

Bu tema, kendisini cesur görüntülere yer verebilecek editörlük esinlenmiş bir tasarım olarak nitelendiriyor. Bu düşünceyle, Maker’ın yapımcısı temayı tasarladı, böylece ziyaretçilerin sayfaya indiğinde ilk fark ettikleri şey ekranın alt kısmından öne çıkan öne çıkan abonelikten vazgeçme çubuğu olacaktı.

Ek olarak, kalın bir şekilde görüntülenen bir ürün (yalnızca bir tane olmakla birlikte) var, aşağı kaydırırken ek resimlerin yerleştirilmesi için daha fazla alan ve ayrıca ürün tanımlarınızı eklemek için bir alan ortaya çıkıyor.

POP: ÜCRETSİZ

Pop , Shopify’ın kendisi tarafından desteklenen çok basit bir tema .

Tema ücretsizdir ve kenar çubuğu menüsü, ana sayfa slayt gösterisi, sürgülü araba ve ürün resimlerinde yakınlaştırma ve uzaklaştırma ek özelliği sunar.

Tema ücretsiz olduğu için ne yazık ki, dönüşüm oranı optimizasyonunu artıracak bazı ekstra özellikler eksik. Neyse ki, Pop temasını daha dönüşümlü hale getirmek için kodu ayarlayabilir (veya sizin için bir uzmana sahip olabilirsiniz).

PARALAKS: 180 $

Paralaks Shopify tema hakkında en iyi şeylerden biri bir blog içeren bir formunda gelir. Bu seçenek, işletme sahiplerinin sitelerine yeni ürünler eklemekten daha fazlasını yapmalarını ve marka hikayelerini anlatmadan ve topluluklarıyla etkileşime girmeden ziyaretçilere tanıtımlar yapmalarını sağlar.

Bu nedenle, blog özelliği, markanızın etrafında sadık bir hayran kitlesi oluşturma fırsatı sunar ve bu da müşterileri daha sonra ilgili marka savunucuları olmaya zorlayabilir. Blog sahibi olmak, iyi SEO uygulamaları kullanarak ve bulmak istediğiniz terim / ürünler için birden fazla anahtar kelime içeren varlığınızı çevrimiçi ortamda güçlendirmenin harika bir yoludur.

Sonuç

Dönüşüm oranınızı artırmak zordur; zor olmasaydı, herkes yapabilirdi. Ancak, bu makale boyunca tartıştığımız gibi , kullanıcı deneyimi, web sitesi tasarımı ve nihayetinde dönüşümleri göz önünde bulundurarak oluşturulan stratejik Shopify temalarını kullanarak mağazanızı dönüşümler için optimize etmek mümkündür .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu