Blog

En iyi Analiz Siteleri

ordPress siteniz için en iyi analiz çözümlerini mi arıyorsunuz? 

WordPress siteniz için en iyi analiz çözümlerini mi arıyorsunuz? Web sitesi analizi, web sitenize kaç ziyaretçinin geldiğini, nereden geldiklerini ve sitenizde neler yaptığını öğrenmenize olanak tanır. Bu yazıda, WordPress kullanıcıları için en iyi analiz çözümlerini seçtik.

WordPress Siteniz için Neden Analytics Gerekli?

Web sitesi analizi, web sitenizin ziyaretçilerine ayrıntılı bilgiler almanıza yardımcı olur. Web sitenizin analizinden öğrenebileceğiniz birkaç şey var:

  • Web sitenize gelen ziyaretçi sayısı.
  • Hangi kaynaklar size trafik gönderiyor? Örneğin, arama motorları, sosyal medya, reklamlar veya yönlendirme bağlantıları.
  • En popüler sayfalarınız nelerdir?
  • Web sitenizde kullanıcılar ne yaparlar?

İyi bir WordPress analitik çözümü, tüm bu verileri anlaşılması kolay bir raporda sunar. Bu, web siteniz hakkında bilinçli kararlar almanızı sağlar ve sonuçta daha fazla trafik, müşteri ve satış elde etmenize yardımcı olur.

Bununla birlikte, WordPress için en iyi analitik çözümlerine bir göz atalım.

1. MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress siteniz için en iyi analitik çözümdür. Google analizlerini WordPress’e kolayca yüklemenizi ve WordPress gösterge tablonuzdaki yararlı raporları göstermenizi sağlar.

En iyi trafik kaynaklarınızı gösteren WordPress yönetici alanınızda bir web sitesi istatistikleri gösterge tablosu ekler . MonsterInsights ayrıca en üst sıradaki makaleleri, sayfaları ve daha fazlasını gösterir, böylece kullanıcı davranışını daha iyi anlayabilir ve işinizi güvenle artırabilirsiniz.

2. ExactMetrics

ExactMetrics (eski WP için Google Analytics Kontrol Paneli), WordPress için en iyi Google Analytics eklentilerinden biridir. Yeni başlayanların çoğu, Google Analytics raporlarını anlaması biraz zor. ExactMetrics, WordPress yönetici alanınızın içinde güzel raporları anlamanızı kolaylaştırır ve güzel raporlar gösterir.

Demografi raporları, gelişmiş bağlantı izleme, satış ortağı bağlantısı izleme , gerçek zamanlı raporlar ve daha fazlasını içerir.

3. Google Analytics

Google Analytics, mevcut en popüler analiz çözümüdür. Bu ücretsiz ve yukarıda belirtilen eklentileri kullanarak WordPress kolayca kurulabilir. Ancak, sitenize kod ekleyerek de doğrudan yükleyebilirsiniz.

Birden fazla web sitesine yüklemek için tek bir hesap kullanabilir ve tüm raporlarınızı tek bir kontrol panelinde görüntüleyebilirsiniz.

Sadece ziyaretçilerin sayısını değil, gelişmiş raporlarla bağlantıları takipedebilir , A / B testi gerçekleştirebilir , kullanıcı etkileşimini takip edebilir , gerçek zamanlı trafik bilgileri edinebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

4. KISSmetrics

KISSmetrics bir analiz ve dönüşüm optimizasyon hizmetidir. MonsterInsights ve Google Analytics, sitenizde neler olduğunu size anlatırken, KISSmetrics bunu kimin yaptığını söyler.

WordPress için KISSmetrics eklentisini kullanarak kolayca entegre olur. Bireysel bir kullanıcıyı takip edebilir ve sitenizde geçirilen süre boyunca neler yaptığını görebilirsiniz.

KISSmetrics büyük e-ticaret siteleri için harika ve olaylar / ürünler tabanlı kullanıcı takibi ile yardımcı olur.

5. WP Power Stats

WP Güç İstatistikleri, sayfa görünümleri, sitenizi ziyaret etmek için kullanılan aygıt türleri, yönlendirme kaynakları, işletim sistemi ve daha fazlası hakkında istatistik bilgiler sunan, hafif bir WordPress eklentisidir. İstatistiksel raporları özelleştirmenize ve bireysel kullanıcılar için izlemeyi yönetmenize olanak tanır.

Google’ın sunucularında analiz verilerini depolayan Google Analytics’ten farklı olarak, WP Power Stats, izleme bilgilerini ve analiz verilerini WordPress barındırma hesabınıza kaydeder . Bu, web sitenizin veritabanının daha büyük yedekleme boyutu ve olası web sitesi hız sorunları için çok büyük olabileceği anlamına gelir.

6. WP Statistics

WP İstatistikleri siteniz için bir WordPress analitik eklentisidir. WordPress yönetici alanınızda basit grafiklerle izleme istatistikleri görüntüler.

Eklenti, Google, Bing, Yahoo, Yandex ve daha fazlası gibi arama motorlarından yönlendirmelerin izlenmesine yardımcı olur . Şunları yapabilirsiniz kullanıcı rollerini yönetmek WordPress dashboard bu istatistiklerin gösterilecek.

WP İstatistikleri, tarayıcı sürümlerine, ziyaretçilere, arama anahtar kelimelerine, IP’lere, sayfalara ve daha fazlasına göre verileri filtrelemenizi sağlar. Ayrıca tüm istatistikler için raporları otomatik olarak gönderebilir.

7. Crazy Egg

Crazy Egg, ziyaretçilerinizin sitenizi tıklattığını gösterir. Bu teknolojiye ısı eşlemesi adı verilir ve kullanıcılarınızın web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu görselleştirmenize olanak tanır.

Isı eşlemesi dışında, kullanıcıların sayfalarınızda ne kadar ilerlediğini gösterir, böylece web sitenizin içeriğini analiz edebilirsiniz. Confetti aracı, tıklamaları yönlendirmelere, kaynaklara, arama terimlerine vb.

Kullanıcı istatistiklerine göre doğru rengi, yazı tipini ve görüntüyü seçmek için bir A / B test aracı sunar. Bu, web sitenizin tasarım ve açılış sayfaları için veriye dayalı bir işlem yapmanıza yardımcı olur .

8. Mixpanel

Mixpanel, kampanyalarınız için gerçek zamanlı etkinlik izleme eklemenize yardımcı olur. Web siteleri ve mobil uygulamalar için kullanılabilir. Güçlü bir kullanıcı düzeyi hedefleme ile gelir ve kullanıcılarınıza push bildirimleri ve e-postalar göndererek kullanıcı tutma oluşturmanıza yardımcı olur.

Ayrıca, müşterileri izlemek ve dönüşümleri artırmak için dönüşüm hunileri oluşturmanıza da olanak tanır . Fiyatlandırma, kullanıcıların sitenizdeki / uygulamanızdaki işlemlerini temel alır, bu nedenle bu, beklentinizden daha yüksek olabilir.

9. Matomo

Matomo (eski adıyla Piwik), web siteleriniz için ücretsiz bir açık kaynaklı analitik çözümdür. Ayrıca bulut barındıran bir premium sürümü var. Matomo, kullanıcı odaklı anlayışlar, veri koruması, özel ve kapsamlı analiz raporları ve daha fazlasını sunar.

Bunu kurumsal düzeyde kullanabilirsiniz. Matomo’nun destek ekibi, sitenizdeki analiz platformunu yapılandırmanıza aktif olarak yardımcı olur. Telefonunuzdaki istatistikleri görüntüleyebilen bir mobil uygulaması var.

10. Woopra

Woopra, gerçek zamanlı istatistikler sunan ve kullanıcıları bireysel seviyeye taşıyan başka bir web analizi çözümüdür. Müşteri eğilimlerine, elde tutmaya, segmentasyona ve daha fazlasına odaklanır.

Dönüşüm hunileri oluşturabilir ve kullanıcılarınızın sitenizde bir işlem yapmasını engelleyen şeyleri izleyebilirsiniz. Woopra, entegrasyonu kolaylaştıran bir WordPress eklentisine sahiptir.

11. Jetpack

WordPress.com tarafından Jetpack, WordPress kontrol panelinizde temel istatistikleri görüntüler. Bu eklentiyi ziyaretçilerinizi takip etmek için kendi kendini barındıran WordPress sitesinde kullanabilirsiniz.

Basit ve anlaşılması kolay trafik raporları sunan, küçük bloglar için ücretsiz ve iyi bir seçenek. Web sitenizi WordPress.com sunucularına bağlamak ve sitenize Jetpack’i çalıştırmak için ücretsiz bir WordPress.com hesabına ihtiyacınız olacak.

Bu makalenin, WordPress için en iyi analiz çözümlerini bulmanızda yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu