Blog

Sitenizi Korumak İçin En İyi 6 WordPress Güvenlik Eklentisi

En iyi WordPress güvenlik eklentisi hangisi ? Bir WordPress güvenlik eklentisi kullanmak WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, zorlayıcı güç saldırılarından ve hackleme girişimlerinden korur. Bu yazıda, web sitenizi korumak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress güvenlik eklentilerini elimize aldık.

Neden bir WordPress Güvenlik Eklentisi Kullanmalı?

Her hafta belirli bir zamanda kötü amaçlı yazılım bulaşmış 18,5 Milyon web sitesi vardır. Her gün WordPress ve WordPress olmayan web sitelerini içeren ortalama bir web sitesine 44 kez saldırılır.

Web sitenizde bir güvenlik ihlali işinize ciddi zararlar verebilir.

  • Bilgisayar korsanları verilerinizi veya kullanıcılarınıza ve müşterilerinize ait verileri çalabilir
  • Güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesi, şüpheli olmayan kullanıcılara ve diğer web sitelerine kötü amaçlı kod dağıtmak için kullanılabilir.
  • Verileri kaybedebilir, web sitenize erişemez, kilitlenebilir veya verileriniz rehin alınabilir
  • Web siteniz yok edilebilir veya bozulabilir, SEO sıralamalarınızı ve marka itibarınızı etkileyebilir .

WordPress sitenizi herhangi bir zamanda güvenlik ihlalleri için tarayabilirsiniz. Bununla birlikte, profesyonel bir yardım olmadan saldırıya uğramış bir WordPress sitesini temizleme teknik olmayan kullanıcılar için oldukça zor olabilir.

Saldırıya uğramamak için, web sitenizi korumak için en iyi güvenlik uygulamalarını izlemeniz gerekir. 

WordPress sitenizi güvenli hale getirmenin en önemli adımlarından biri, bir WordPress güvenlik eklentisi kullanmaya başlamaktır. Bu eklentiler , web sitenizdeki güçlü saldırıları engellerken WordPress güvenliğini artırmanıza yardımcı olur .

En iyi WordPress güvenlik eklentilerine ve web sitenizi korumanıza nasıl yardımcı olduklarına bir göz atalım.

Not: Bu listeden sadece bir eklenti kullanmanız gerekir. Bu listeden aktif olan çoklu eklentilere sahip olmak hatalara yol açabilir.

1. Sucuri

Sucuri , WordPress güvenliğinde sektör lideridir. Piyasadaki en iyi WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Onlar WordPress güvenliğini sertleştirmek ve yaygın tehditlere karşı web sitenizi taramaya yardımcı olan ücretsiz bir ücretsiz Sucuri Güvenlik eklentisi sunuyor.

Ama gerçek değer, en iyi WordPress güvenlik duvarı korumasına sahip olan ücretli planlarda . Güvenlik duvarı, kaba kuvvet ve kötü niyetli saldırıların WordPress’e erişmesini engellemenize yardımcı olur.

Sucuri web sitesi güvenlik duvarı, sunucunuza ulaşmadan bile kötü trafiği filtreler. Ayrıca kendi CDN sunucularından statik içerikler sunarlar.

Güvenlikten başka, onların CD düzeyi güvenlik duvarı CDN ile büyük bir performans artışı sağlar ve web sitenizi hızlandırır.

En önemlisi, ek ücret ödemeden kötü amaçlı yazılımlardan etkilenirse, WordPress sitenizi temizlemeyi önerirler. Kötü amaçlı yazılımlardan zaten etkilenmiş bir web sitesini bile alabilir ve sizin için temizler.

2. Wordfence

Wordfence bir başka popüler WordPress güvenlik eklentisidir. Güçlü bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, kötüye kullanım algılama ve tehdit değerlendirme özellikleriyle birlikte gelen eklentilerinin ücretsiz bir sürümünü sunuyorlar.

Eklenti, web sitenizi ortak tehditler için otomatik olarak tarar, ancak istediğiniz zaman tam bir taramayı da başlatabilirsiniz. Bir güvenlik ihlali belirtileri, bunları düzeltme yönergelerinde algılanırsa uyarılırsınız.

Wordfence ayrıca yerleşik bir WordPress güvenlik duvarı ile birlikte gelir. Ancak, bu güvenlik duvarı, WordPress’i yüklemeden hemen önce sunucunuzda çalışır. Bu, Sucuri gibi bir DNS seviyesi güvenlik duvarından biraz daha az etkili kılar.

3. iThemes Security

iThemes Security, popüler BackupBuddy eklentisinin arkasındaki en güçlü WordPress güvenlik eklentisidir. Tüm ürünleri gibi, iThemes Güvenlik ton seçenekleri ile güzel bir temiz kullanıcı arayüzü sunuyor.

Dosya bütünlüğü kontrolleri, güvenlik sertleştirme, limit giriş denemeleri, güçlü şifre zorlaması, 404 algılama, kaba kuvvet koruması ve daha fazlası ile birlikte gelir.

iThemes Security bir web sitesi güvenlik duvarı içermez. Ayrıca kendi zararlı yazılım tarayıcısını içermez ve Sucuri’nin Sitecheck zararlı yazılım tarayıcısını kullanır.

4. All In One WP Security

All in One WordPress Güvenlik eklentisi, güçlü bir WordPress güvenlik denetimi, izleme ve güvenlik duvarı eklentisidir. Web sitenizdeki temel WordPress güvenlik uygulamalarını kolayca uygulamanıza olanak tanır.

Bu, kaba kuvvet saldırılarını önlemek için giriş kilitleme, IP filtreleme , dosya bütünlüğü izleme, kullanıcı hesabı izleme, veritabanı enjeksiyonu şüpheli kalıpları için tarama ve daha fazlası gibi özelliklere sahiptir.

Ayrıca, bazı ortak kalıpları tespit edip bunları sizin için engelleyebilen temel bir web sitesi düzeyi güvenlik duvarı ile birlikte gelir. Ancak, çok etkili değildir ve genellikle şüpheli IP’leri kara listeye almak için gerekli olacaktır.

5. Anti-Malware Security

Anti-Malware Security, başka bir yararlı WordPress anti-malware ve güvenlik eklentisidir. Eklenti, en yaygın tehditleri bulmasına yardımcı olan aktif olarak sürdürülen tanımlarla gelir.

Kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, WordPress sitenizdeki tüm dosya ve klasörleri kötü amaçlı kod, arka plan , kötü amaçlı yazılım ve diğer bilinen kötü amaçlı saldırılar için kolayca taramanızı sağlar .

Eklenti, eklentinin web sitesinde en son tanımlara erişmek için ücretsiz bir hesap oluşturmanızı ve ayrıca kaba kuvvet önleme gibi bazı premium özellikler almanızı gerektirir. Eklenti ayrıca güncellenmiş tanımları aramak için geliştiricilerin web sitesine çağrı yapar.

Eklenti kapsamlı testler yürütürken, sıklıkla çok sayıda yanlış pozitif gösterir. Bunların her birini kaynak dosya ile eşleştirmek oldukça fazla iş.

6. BulletProof Security

BulletProof Güvenlik, piyasadaki en güzel WordPress güvenlik eklentisi değildir, ancak bazı harika özelliklerle hala faydalıdır. Eklenti ayarlarında size yardımcı olacak bir kurulum sihirbazı ile birlikte gelir.

Ayarlar panelinde, taramaların ve güvenlik ayarlarının nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak kapsamlı belgelere bağlantılar da bulunur. WordPress dosyalarının ve klasörlerinin bütünlüğünü kontrol etmenizi sağlayan bir malware tarayıcı ile birlikte gelir.

Güvenlik sertleştirme için, giriş koruması, boş oturum kapatma , güvenlik günlükleri ve veritabanı yedekleme yardımcı programını içerir. Güvenlik günlükleri ile e-posta bildirimleri de kurabilir ve bir kullanıcı kilitlendiğinde uyarı alabilirsiniz.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress güvenlik eklentisini bulmanızı sağladığını umuyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu