Blog

En Pahalı Alan Adları

En Pahalı Alan Adları,İnternet, işletmelerin ve markaların ürünlerini ve hizmetlerini pazarladığı ve sattığı temel yöntem haline geldikçe, alanları ve web siteleri, en değerli varlıklar haline gelmiştir. Websitebuilderau alan adlarına ve istatistiklerine göre , dünyanın önde gelen alan adı kayıt kuruluşlarından biri olan GoDaddy, kayıtlı 54 milyonun üzerinde alana sahip. Sitelerinde, ortalama alan 10 dolar ile 70 dolar arasında değişmektedir ve bu durum birçoğu için ucuz olsa da, bazı alan adları önemli ölçüde daha fazladır. İşte en pahalı İnternet gayrimenkullerinden bazıları.

En Pahalı Alan Adları

LasVegas.com tüm zamanların en pahalı alanıdır. Her ne kadar 35 yıllık bir süre için tescil edilmesine rağmen, alanın 90 milyon dolar karşılığında satın alındığı bildirildi.

Diğer büyük fiyat etiketi alan kazanımları arasında sigorta siteleri; carinsurance.com  ve  insurance.com  , sırasıyla 2010 yılında 49,7 ve 35,6 milyon ABD Doları karşılığında satın alınmıştır.

En yüksek fiyatlı alan adı satın almalarını görecek bir diğer önemli sektör ise, vacationrentals.com’un  2007 yılında 35 milyon dolar karşılığında satın aldığı seyahat piyasasını  ve 2012  yılında 30.18 milyon dolar karşılığında  privatejet.com’u satın aldı.

Internet.com, 2009 yılında 18 milyonluk bir satış fiyatı elde etti ve bahis sitesi  360.com  , 2015 yılında 17 milyon ABD Doları karşılığında satıldı ve şimdiye kadarki en pahalı alan adlarının listesini çıkardı.

En Pahalı TLD’ler

Kendi yüksek fiyatlı alanlarını kaydettirmek isteyenler için, en pahalı TLD veya üst düzey alan, yıllık olarak yıllık 40.000 ABD doları kayıt ücreti ile .ng’dir. Verizon, tarihteki en ucuz hükümet dışı TLD’yi satın aldı. 135 milyon dolarlık bir rapor için, ve .spreadbetting ikinci en pahalı hükümet dışı TLDm, bu uzantıya sahip bir alanın kaydedilmesi için 30.000 dolara mal olduğu için.

İnternet alan adlarının değerini artırmaya devam ettikçe, İnternet’in gayrimenkulleri eşleşecek. Doğru alan adının bulunması, birçok üst markanın anahtarıdır ve doğru mülkiyeti satın alan doğru yatırımcıya potansiyel olarak milyon dolarlık bir sermaye kazancı olabilir.

Aşağıdaki infografik Websitebuilderau tarafından getirildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu