Blog

En yüksek performans gösteren Google AdSense banner boyutları

En yüksek performans gösteren Google AdSense banner boyutları hangileridir?

Adsenseden para kazanmak,Adsenseden yüksek gelir nasıl elde edilir,Yeni başlayanların Google AdSense’e kaydolduktan sonra sordukları en yaygın sorulardan biri, en yüksek performans gösteren Google AdSense banner boyutları hangileridir? Bazı Google AdSense reklam biçimleri daha fazla dikkat çekicidir. Bu, daha fazla tıklama almaları ve daha fazla gelir elde etmeleri anlamına gelir. Bu makalede, size en yüksek performans gösteren Google AdSense banner boyutlarını ve biçimlerini ve bunları en iyi sonuçlara nereye yerleştireceğinizi göstereceğiz.

Google AdSense Reklamlarını WordPress’te Düzgün Olarak Nasıl Kurulur?

Başlamadan önce bir Google AdSense hesabına kaydolmanız gerekecektir . 

Varsayılan olarak, AdSense reklamlarını web sitenizin kenar çubuğuna kolayca yerleştirebilirsiniz. Bazı WordPress temaları , reklam göstermek için ayrılmış alanlara da sahip olabilir.

Ancak, Google AdSense reklamlarınızı WordPress’te yönetmenin en iyi yolu bir reklam yönetimi eklentisi kullanmaktır . AdSanity’yi kullanmanızı öneririz , kullanımı çok kolay ve reklamları kenar çubuklarına, içerik yayınlamaya ve istediğiniz başka bir yere kolayca eklemenize olanak tanır.

Bazı Google AdSense Banner Boyutları ve Biçimleri Neden Önemli?

Google AdSense , web sitenize ekleyebileceğiniz çeşitli banner boyutları ve reklam biçimleriyle gelir. Ancak, hepsi aynı düzeyde sonuç üretmez.

İçeriğe daha yakın olan ve sayfa yüklendiğinde kolayca görülebilen reklamlar, size daha yüksek bir TO (tıklama oranı) kazanır. Kolayca fark edilebilir olan reklam boyutunu seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Google AdSense reklam boyutlarının bazıları çok küçük ve bazıları kullanıcı deneyimini etkilemek için çok büyük olabilir.

Ardından, web sitenizdeki reklam performansını etkileyen faktör, bu reklam için kaç reklamverenin reklam yayınladığıdır. Bazı reklam biçimleri ve banner’lar, reklamverenler arasında daha popülerdir. Bu, onları kullanmanın daha büyük bir envantere ve daha iyi ödeme yapan reklamlara sahip olması anlamına gelir.

Son olarak, bazı reklam biçimleri mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Mobil kullanıcılar trafiğinizden en iyi şekilde yararlanırsa, bu reklamlar web sitenizde diğer boyutlardan daha iyi performans gösterir.

Google AdSense Banner Boyutlarını ve Biçimlerini Gerçekleştirme

Çoğu web sitesi sahibi, hangi biçimlerin web siteleri için en iyi şekilde çalıştığını belirlemek için farklı banner boyutlarını dener. Google AdSense mühendisleri, reklamların katılımcı web sitelerinde nasıl performans gösterdiğini görmek için kendi testlerini de sürekli olarak yürütür.

Google AdSense Banner Boyutları

Yıllar içinde kendi web sitelerimizde Google AdSense ile çeşitli testler yaptık. Aşağıda, reklam alanınız için en iyi değeri sunan en yüksek performanslı Google AdSense banner boyutları ve reklam biçimleri verilmiştir.

1. Orta Dikdörtgen (300 × 250)

Bu reklam biçimi, hem görüntülü reklamları hem de metin reklamları destekler ve ayrıca mobil düzenlerde de kullanılabilir. Bu reklam boyutunun en iyi kısmı, rahatsız edici kullanıcılar olmaksızın kenar çubuğuna veya içerik alanına sığması kolay olmasıdır .

Bu nedenle, bu reklam biçimi, siteniz için daha fazla ve daha iyi ödeme yapan reklamlar anlamına gelen daha büyük bir reklam envanterine sahip olur. İçerik içi reklamlar için mükemmel boyutta olduğu için , çoğu web sitesi için en iyi TO’ya sahip olduğu da bildirilmiştir.

2. Büyük Dikdörtgen (336 × 280)

Büyük dikdörtgen, listedeki ikinci pozisyonu alır. Yukarıdaki orta boy dikdörtgen reklamdan daha büyük ve daha dikkat çekicidir, ancak tüm web sitesi kenar çubuklarına sığmayabilir ve mobil cihazlar için optimize edilmemiş olabilir.

Web sitenizin kenar çubuğu veya içerik alanı biraz darsa, reklam, kullanıcı deneyimi için uygun olmayan içeriği sıkıştırabilir.

Büyük dikdörtgen, içerik alanı içine paragraflar arasına yerleştirilirse, web sitenizdeki orta dikdörtgenden kolayca daha iyi performans gösterebilir. Hem resim hem de metin reklamları destekler.

İçerik boyutunun ve ideal yerleşimin yanı sıra, bu reklam boyutu da daha iyi bir reklam envanterine sahip olur.

3. Üst (728 × 90)

Büyük şerit, web sitesi başlığı için mükemmel olan geleneksel bir banner reklam boyutudur. Hem metin hem de resim reklam biçimlerini destekler, ancak mobil reklamları desteklemez.

Lider tahtası en üstte (web sitesi başlığının hemen altında veya hemen sonrasında) yerleştirilmek için ideal olduğundan, web siteniz için daha iyi reklamlar anlamına gelen daha fazla reklam alır. Boyutu ve belirgin yerleşimi nedeniyle, çoğu web sitesinde oldukça iyi performans gösterir.

4. Yarım Sayfa  Büyük Ebat (300 × 600)

Büyük Gökdelen, büyüklüğü nedeniyle yarım sayfa olarak da bilinen geniş dikey bir başlıktır. Yeniden hedefleme sırasında mesajlarını etkili bir şekilde iletmek için daha fazla reklam alanı isteyen reklamverenler dikkat çeker.

Yayıncılar arasında daha popüler hale geliyor, çünkü daha iyi ödeme yapan reklamlar anlamına gelen markalara daha fazla ilgi gösterme eğilimi gösteriyor.

Büyük dikey çubuğu kenar çubuğuna veya içeriğin yanına yerleştirebilirsiniz. Ancak, boyutu nedeniyle tüm web siteleri için uygun olmayabilir.

5. Büyük Mobil Afiş (320 × 100)

Büyük mobil banner, bir mobil reklam biçimidir ve etkinliğe göre mobil cihazlar için reklam panosu reklam biçimine eşdeğerdir. İdeal olarak, başlığın hemen altına yerleştirildiğinde en iyi şekilde çalışır.

Mobil trafik, çoğu web sitesi için iyi bir kullanıcı grubu oluşturduğundan, bu reklam biçimi daha iyi bir reklam envanteri alır.

Daha az müdahaleci bir reklam olarak ve orta boy dikdörtgen reklam biçimine alternatif olarak yerleştirilebilir.

6. Mobil üst (320 × 50)

Mobil büyük afiş, büyük mobil banner reklam biçimine göre yarı yükseklikte. Daha az etkilidir, ancak daha az müdahaleci olur ve daha küçük mobil cihazlarda daha iyi reklam deneyimi sunar.

Mobil reklamlar, reklamverenler arasında popülerdir. Bu, büyük bir reklam envanteri alması anlamına gelir. Uygun yerleşimle, mobil trafiğinizle gerçekten iyi çalışabilir.

7. Geniş Alan (160 × 600)

Geniş dikey, dar kenar çubukları için özel olarak tasarlanmış dikey bir banner reklamdır. Hem resim hem de metin reklam biçimlerini destekler ve reklamverenler arasında popülerdir.

Daha az müdahaleci bir reklam seçeneğidir ve web sitesi tasarımınızla kolayca karışabilir. Bununla birlikte, reklam için daha fazla kullanıcı dikkati çekme eğilimi gösteren daha geniş yarım sayfa banner reklamlarından daha az etkilidir.

8. Portre (300 × 1050)

Portre biraz daha geniş ve daha uzun dikey bir başlıktır. Boyutu nedeniyle, bu reklam biçimi, mesajlarına daha fazla reklam alanı isteyen marka odaklı reklamverenleri kendine çekiyor.

İçeriğinizin yanında veya kullanıcılarınızın sayfanızın içeriğini taradığından daha belirgin olduğu kenar çubuğunun yanında ideal olarak yerleştirilir. Zor kısmı, web sitenizdeki kullanıcı deneyimini etkilemeden uygulamaktır.

9. Billboard (970 × 250)

Reklam panosu, marka odaklı başka bir reklam biçimidir. Sayfalarınızın üstünde veya altında ideal olarak yerleştirilebilecek geniş yatay banner reklamdır. Reklamverenlere sunduğu alan nedeniyle daha iyi reklamlar elde etme eğilimi gösterir, ancak daha küçük bir reklam envanteri vardır.

Web sitenizin içeriğine ve anahtar kelimelerine bağlı olarak, web siteniz için yeterli sayıda reklam çekemediğinde bir isabet veya hanımefendi olabilir.

10. Kare (250 × 250)

Genel olarak, daha büyük reklamlar daha dikkat çekicidir. Ancak, tüm web siteleri aynı şekilde tasarlanmamıştır. Eğer bir kullanıyorsanız minimalist WordPress teması , o zaman bu küçük kare reklam biçimi güzelce mizanpajınızda zinde ve Hala belli olabilir.

Dezavantajı, düşük ödeme yapan reklamlarla sonuçlanabilecek daha küçük bir reklam envanterine sahip olmasıdır. Ancak, web siteniz rekabetçi bir sektörde ise, kullanıcı deneyimini etkilemeden gerçekten iyi çalışabilir.

Reklam Alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için daha fazla ipucu

Kullanıcılardan genellikle, Google AdSense’le nasıl daha fazla para kazanabileceklerini soruyoruz? Her web sitesi farklı olduğundan, bu soruya tek bir mükemmel cevap yoktur.

Google AdSense’i gelir elde etmek için kullanırken web sitenizin potansiyelini tam olarak kullandığınızdan emin olmanız için bazı ipuçları aşağıda verilmiştir.

  • Farklı reklam yerleşimlerini test edin – Hangi biçimlerin size daha iyi bir TO aldığını ve hangi biçimlerin size daha iyi reklamlar vereceğini belirlemek için farklı reklam biçimlerini deneyin.
  • Birden çok reklam görüntüle – Google AdSense, bir sayfada birden çok reklam birimi göstermenize olanak tanır. Hangi kombinasyonların sizin için en iyi şekilde çalıştığını test etmek için farklı yerleşimleri ve reklam biçimlerini deneyin.
  • Önce kullanıcıları düşünün – Reklam gelirleri birçok web sitesinin hayatta kalması için önemliyken, kullanıcılarınızı da düşünmeniz gerekir. Reklamları kullanıcı deneyimini etkileyecek şekilde yerleştirmek, web sitenizin kullanıcı etkileşimini ve WordPress SEO’nuzu etkiler .
  • Web sitesi performansını optimize et – Araştırmalar, daha hızlı web sitelerinin genellikle daha fazla etkileşimli kitleye ulaştığını gösterir. Bu, reklamlarınızın daha yüksek TO’yu ifade eder. WordPress’i nasıl hızlandıracağınızı ve performansı nasıl artıracağınızı görün .

Bu makalede, en yüksek performanslı Google AdSense banner boyutlarını ve biçimlerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu