Blog

Google Adsense Eşleştirilen İçerik Özelliği ve Kullanımı

WordPress’te ilgili yayınları göstermek için Google AdSense’i kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Google eşleşen içerik,WordPress’te ilgili yayınları göstermek için Google AdSense’i kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Eşleştirilen İçerik, ilgili yayınları WordPress’te görüntülemenizi ve aynı zamanda reklamları görüntüleyerek para kazanmanızı sağlayan bir Google AdSense özelliğidir. Bu makalede, WordPress’te ilgili yayınları göstermek için Google Eşleştirilen İçeriği kolayca nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Google AdSense Eşleştirilen İçerik nedir?

Google AdSense Eşleştirilen İçerik, ilgili yayınları web sitenizden göstermenize olanak sağlayan yerel bir reklam birimidir. Ayrıca, bu birimle ilgili yayınlarınızın yanında gösterilen alakalı reklamlarla para kazanma seçeneğiniz de vardır.

Eşleştirilen İçerik biriminin nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır:

Widget’ın görünümünü ve izlenimini web sitenizin düzenine uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz ve% 100 duyarlı (mobil uyumlu).

Google Eşleştirilen İçerik birimini kullanmanın Artıları ve Eksileri nelerdir merak ediyor olabilirsiniz?

Artıları:

  • Daha Az Sunucu Kaynağı – Varsayılan olarak, WordPress ile ilgili yayınlar eklentileri kaynak yoğundur. Google’dan Eşleştirilen İçerik widget’ını kullanarak, sunucu yükünü onlara yüklüyorsunuz.
  • Daha İyi İlgili Yayınlar Algoritması – Google’ın gelişmiş algoritması, görüntüleyen kişi ile daha alakalı bir yayın gösterir.
  • Para Kazanma – Bu, blog’unuzdan para kazanmanın başka bir yoludur .

Eksileri:

  • Logo tarafından güçlendirilmiştir – Google, bazılarının çekici olmadığını bulabilecekleri Eşleştirilen İçerik Birimi’nde bir destek bağlantısını görüntüler.

Artık Google Eşleştirilen İçerik’in ne olduğunu bildiğinize göre, bunu WordPress sitenize nasıl ekleyeceğinize göz atalım.

Google Eşleştirilen İçeriğe Başlarken

Yapmanız gereken ilk şey , daha önce yapmadıysanız Google AdSenseprogramına kaydolmaktır .

Google AdSense, WordPress blogunuzdan çevrimiçi para kazanmanızı sağlar . 

Google Eşleştirilen İçerik özelliği, belirli bir trafik gereksinimini karşılayan web siteleri için kullanılabilir.

Web sitenizin gereksinimi karşılayıp karşılamadığını görmek için Google AdSense kontrol panelinizi ziyaret etmeli ve sol menüden Ayarlar »Sitelerim’itıklamanız gerekir .

Orada ‘Eşleştirilen İçerik’ seçeneğini görebiliyorsanız, o zaman gitmek için iyi bir şeysiniz. Aksi takdirde, siteniz veya siteleriniz eşleşen içeriğe uygun değildir.

Bununla birlikte, WordPress’te ilgili yayınları göstermek için Google Eşleştirilen İçeriği kolayca nasıl ekleyeceğimizi görelim.

WordPress’te Google Eşleşen İçeriği Ekleme

Öncelikle, Google AdSense hesabınıza giriş yapmanız, soldaki menüden Reklamlarım’ı tıklamanız ve ardından ‘Yeni Reklam’ düğmesini tıklamanız gerekir.

Ardından, reklam türünüz olarak “Eşleşen İçeriği” seçmeniz gerekiyor.

Bir sonraki ekranda, reklam ayarları ile Eşleştirilen İçerik kutunuzun bir önizlemesini göreceksiniz. Sağ tarafta, ünite ayarlarını özelleştirme seçeneğini göreceksiniz.

Eşleştirilen içerik birimini reklamlarla para kazanma seçeneğini de göreceksiniz, böylece para kazanabilirsiniz. Elbette, reklam göstermemeyi ve yalnızca ilgili yayınlar için Eşleştirilen İçeriği kullanmamayı seçebilirsiniz.

Ayarları tamamladıktan sonra, ‘Kaydet ve Kodu Al’ düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Bir sonraki adımda ihtiyacınız olacak, reklam kodunuzu kopyalayıp Not Defteri veya TextEdit gibi düz bir metin düzenleyicisine yapıştırmanız gerekir.

WordPress’te Eşleşen İçeriği İlgili Mesajları Görüntüleme

İlgili yayınları görüntülemek için en etkili yer, bireysel gönderilerinizin altında. Birçok WordPress teması, zaten içerik alanının altında ve yorum alanının önünde görünen bir pencere alanı veya kenar çubuğuyla birlikte gelir.

Bundan sonra, Görünüm »Widgets sayfasını ziyaret etmeli ve ‘Özel HTML’ widget’ını post sonrası widget alanına sürüklemelisiniz. Widget’ın içinde, önceki adımda kopyaladığınız Eşleştirilen İçerik reklam kodunuzu yapıştırmanız gerekir.

Widget ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın. Artık Eşleştirilen İçerikle ilgili yayınları görmeye devam etmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Artık Eşleştirilen İçerik kutusunu eylem halinde görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’te Google Eşleştirilen İçerik ile ilgili yayınları kolayca nasıl ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu