Blog

Google, Daha Fazla Bilgi İçeren Yeni Genişletilebilir Snippet’leri Başlattı

Yeni öne çıkan snippet'ler, bir arama sorgusuyla ilgili ek kaynaklara toplu erişim sağlar

Yeni öne çıkan snippet’ler, bir arama sorgusuyla ilgili ek kaynaklara toplu erişim sağlar.

Google, aramanızdaki konunun daha kullanışlı yönlerini göstermeyi amaçlayan yeni bir özellik snippet’i duyurdu . Bu nedenle, bu yeni biçimi tetikleyen bir sorguyu ararken, daha fazla bilgi içeren ana özellikli snippet’in altında bir miktar genişletilebilir snippet elde edersiniz.

Örneğin, [quartz vs. granit] için arama yaparsanız, resimlerle birlikte ana özellikli snippet’i, ardından maliyetler, avantajlar, ağırlık ve dayanıklılık ile ilgili fikirleri göstermek için genişletilebilecek dört ek özellik snippet’i elde edersiniz. Başka bir örnek: [Acil durum fonu] için arama yaptığınızda, ana özellikli snippet’i alırsınız, ardından boyut, önem, tasarruf hesabı ve amacı gelir.

Bunu gösteren bazı ekran görüntüleri:

Alt özellikli snippet’lerden birini genişlettiğinizde göründüğü gibi görünür:

Google şunları söyledi:

Bu yeni paneller, bu konuların web’deki içeriğinden anlaşıldığına göre otomatik olarak oluşturuluyor ve umarız önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunuldukça yararlı bulmanızı dileriz.

Bu güncelleme, Arama ile hızlı bir şekilde bilgi almanıza yardımcı olmak için yaptığımız bir dizi iyileştirme işlemidir. Her zaman olduğu gibi, gördüğünüz bilgilerle ilgili herhangi bir geri bildiriminiz varsa, lütfen arama sonuçları sayfasının alt kısmındaki geri bildirim bağlantısı aracılığıyla bize bildirin.

Şubat ayında, Google çok yönlü özelliklere sahip snippet’leri duyurdu. Bunlar, gönderilenden daha fazla yorum yapılmasına izin verecek kadar geniş bir sorgu için sunulabilen snippet’lere sahipti. Bu örneklerde, döndürülen SERP, orijinal sorgulamada, kullanıcının sorgulamasının istediği soruları yeniden yazdığı orijinal sorgu ile birden çok özellikli snippet içerecektir ve çok yönlü snippet’te görüntülenen sonuçlar bu yeni soruları yansıtacaktır.

Artık Google, daha genel bir konudan uzaklaşmak yerine, aramaların belirli bir konuya daha dar bir şekilde girmesini sağlayan yeni bir özellik snippet’leri yapıyor.

İşte başka bir örnek:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu