Blog

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur

Herhangi bir arama motorunda en popüler arama nedir ?

Herhangi bir arama motorunda en popüler kelimeler nedir ? Birçok arama motoru ve sitesi, gerçek zamanlı olarak veya trendleri izlemek için kullanabileceğiniz arşivlenmiş listelerde Web’deki en çok yapılan aramaları takip eder.

İnsanların Web’de aradıklarını araştırmak, popüler kelimelere ayak uydurmak, insanların aradıklarını bulmak ve blogunuzda veya web sitenizde onlara yer vermek ve trendlerin neler olabileceğini anlamak için harika bir yoldur . İşte insanların aradıklarını takip eden sitelerden sadece birkaçı.

Trendleri izlemek için Google’ı kullanın

Google , dünyanın en büyük, en popüler kullanılan arama motorudur . Daha fazla kişi Google’ı, diğer arama motorlarından daha fazla bilgi bulmak için kullanıyor. Bu yüzden, Google’ın oldukça ilginç arama istatistikleri, trendleri ve analizleri var. Google’ın arama istatistikleri, çoğunlukla kamuya açık bilgilerdir. Açıkçası, bazı özel bilgiler halktan korunacaktır, ancak çoğu Web araştırmacısı, bu kaynaklarla bilmesi gerekenleri bulacaktır.

Google Insights : Google Insights, tüm dünyadaki coğrafi bölgelere, zaman çerçevelerine ve konu kategorilerine göre arama hacmine ve metriklerine bir göz atıyor. Mevsimsel arama eğilimlerini araştırmak için Google Trendleri’ni kullanabilir , küresel arama modellerini nelerin ve nelerin izlendiğini araştıran, rakip siteleri / markaları araştıran ve çok daha fazlasını anlayabilirsiniz.

Google Trends : Google Eğilimler , Web’de arama yapanlara en fazla trafiği alan Google aramalarına (saatlik olarak güncellenir) hızlı bir şekilde bakar. Belirli bir süre içinde en fazla (veya en az) için hangi konuların arandığını görmek için de kullanabilirsiniz. Google Haberler’de belirli anahtar kelimelerin görünüp görünmediğini kontrol edin , arama modellerini coğrafi olarak araştırın ve çok daha fazlasını yapın. Google Eğilimler, dünyanın herhangi bir yerindeki anahtar kelimelere göre en son trend aramaları gösterir. Bu neredeyse her saat yaklaşık gerçek zamanlı olarak güncellenir ve hangi konuların çekişe geçtiğini takip etmenin harika bir yoludur. Belirli bir konuyu genişletmek ya da daraltmak istiyorsanız, aslında aradığınız şeyleri oldukça kullanışlı bir hale getirerek, aradığınız şeyi ilgili aramalara da götürebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Youtube ne kadar kazandırıyor

Google Zeitgeist : Google, en çok aramaların hafta, ay ve yıl itibariyle neler olduğunu açıklıyor . Ayrıca, en popüler aramaların ABD’den başka ülkelerde de neler olduğuna bir göz atın. Google Zeitgeist , dünya çapında milyarlarca arama temeline dayanan verilerle, çeşitli kategorilerde, dünyanın en popüler aramalarının yıllık bir derlemesi olmuştur.

Google AdWords Anahtar Kelime Aracı : Google AdWords Anahtar Kelime Aracı, arama hacmine, rekabete ve trendlere göre filtreleyebileceğiniz bir anahtar kelime listesi sunar . Belirli anahtar kelimeler ve anahtar kelime öbekleri için arama istatistiklerini ölçmenin hızlı bir yoludur.

Twitter Gerçek Zamanda Güncellemeler Verir

Dünyanın her yerinden insanların neyle ilgilendiğine dair ikinci güncellemelere geçmek ister misiniz? Twitter bunu yapmanın yeridir ve Twitter’ın kenar çubuğundaki trend konuları ile hızlı bir bakışta insanları konuşmaya yönlendiren şeyleri görebilirsiniz. Genellikle bu, coğrafi alanınızla sınırlıdır, ancak hesabınızdan çıkış yapıp Twitter’ı bu şekilde görüntülüyorsanız daha geniş bir görünüm görebilirsiniz.

Alexa ile Analiz Yap

En popüler sitelerin neler olduğuna dair hızlı bir bakış arıyorsanız, Alexa bu görevi gerçekleştirmenin iyi bir yoludur. Web’deki en iyi 500 siteyi (bunlar aylık olarak güncellenir) sitenin kısa bir açıklamasıyla görüntüleyin; Bu istatistikleri ülke veya kategoriye göre de kontrol edebilirsiniz.

Hangi Video İçeriğinin Trend Olduğunu Görmek için YouTube’u kullanın

Bu çılgınca popüler olan video sitesi ayrıca insanların aradıklarını görmek için iyi bir yoldur; Yine, tıpkı Twitter gibi, önceden görüntülediğiniz videolara ve / veya coğrafi tercihlerinize dayanmayan daha objektif bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, çıkış yapmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir

Nielsen ile Görüntüleme Geçmişini İzle

Nielsen Net Ratings, popüler arama istatistikleri sitesi olarak bir “en çok yapılan arama” değildir. “Ülke” yi tıklayın ve ardından “web kullanım verileri” ni tıklayın. “Kişi başına oturum / ziyaret”, “görüntülenen bir Web sayfasının süresi” ve “Kişi başına PC zamanı” gibi ilginç küçük ipuçları göreceksiniz. Hayır, hangi TV şovunun en iyi arama yarışını kazandığını görmek kadar heyecan verici değil, ama eğitim ve bu yüzden sizin için iyi.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Blog Açarak Para Kazanma

Yıl Sonu Arama Özetleri

Birçok arama motoru ve site, yıl boyunca en çok yapılan aramaların listesini çıkarmaktadır. Çok fazla veri yakalamanın ve dünyanın her yerinden çeşitli farklı konularda trendlerin neler olduğunu görmenin güzel bir yolu. Bu, Kasım / Aralık zaman dilimi etrafında tüm büyük arama motorları için her yıl olur. En çok yapılan aramalara ek olarak, çoğu arama motoru, arama yapanlara veriyi ayrıntılı bir şekilde inceleme ve belirli bir aramanın o zaman neden bu kadar çok çekişme yaptığının kronolojik bir görüntüsünü alma olanağı sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı