Blog

Google’dan 10000 Dolarlık Ücretsiz Reklamı Nasıl Alırım ?

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşunuz İçin Google’dan Ücretsiz Reklamlarda 10.000 ABD Dolar nasıl alınır ?

Google’ın aslında bir vijdanı var. Aslında kazandıkları paraları Yüzlerce farklı şekilde geri veriyorlar, ancak Google’ın cömert girişimlerinden yararlanmanın bir yolu da Reklam Bağışları programı aracılığıyla gerçekleşiyor. Bu program, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara Google’da 10.000 ABD doları değerinde ücretsiz reklamcılık sağlar.

Kâr Amacınız Uygun mu?

Kuruluşunuzun yerine getirmesi gereken belirli uygunluk gereksinimleri vardır. Google Reklam Bağışları’na hak kazanmak için kuruluşunuzun şunları yapması gerekir:

  • Sivil Toplum Kuruluşları için Google’a başvurarak başlayın  .
  • Geçerli yardım durumu tutun.  Ülkenizdeki yardım durumunun tanımları için lütfen Sivil Toplum Kuruluşları için  Google sitesini ziyaret edin. Örneğin, ABD’de kuruluşunuzun geçerli bir 501 (c) (3) statüsüne sahip olması gerekir.
  • Ayrımcılık ve bağış makbuzu ve kullanımıyla ilgili Google’ın gerekli belgelerini onaylayın ve kabul edin.
  • Önemli içerik barındıran canlı bir web siteniz var.

Google’a göre, “Devlet kurumları ve kuruluşları, hastaneler ve tıbbi gruplar, okullar, çocuk bakım merkezleri, akademik kurumlar ve üniversiteler, Google Reklam Bağışları için uygun değil, ancak eğitim kurumlarının yardımsever kolları uygundur.”

Google Reklam Bağışlarının Yararları

Google’ın ayni reklam harcaması başına 10 bin ABD doları harcayarak, ABD’deki kâr amacı gütmeyen kuruluşlar en çok önem veren kişilere ulaşabilir. Kuruluşunuzun reklamları, Google arama sonuçları sayfalarında, sizinki gibi kuruluşları arayan kişilere gösterilecektir.

Reklamlarınız, belirli ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, dünyanın dört bir yanındaki veya köşedeki kullanıcılara ulaşabilir. Kuruluşunuzun bağışçı tabanını büyütmek için bağış istemek için reklamları kullanabilirsiniz. Reklamları kuruluşunuzun hedeflerine göre belirlediğiniz için, toplam kontrolünüz altında olacaktır.

Kurallar ve Kısıtlamalar

Bununla birlikte, farkında olmak için birkaç kural ve kısıtlama vardır. Google, yalnızca Reklam Bağışları kuruluşlarının Google arama sonuçları sayfalarındaki metin reklamları göstermesine izin verir. Bu, reklamlarınızın Google İş Ortağı sitelerinde görünmeyeceği ve resim veya video reklam gösteremeyeceğiniz anlamına gelir.

Maksimum tıklama başına maliyetiniz 2,00 TL olarak belirlenmelidir. Bu nedenle, reklamlarınız diğer ücretli reklamların altında görünecektir.

Ayrıca, reklamlarınız yalnızca bir web sitesine bağlanabilir. Ayrıca, 90 günde bir giriş yaparak ve en az bir düzenleme yaparak AdWords hesabınızı aktif bir şekilde yönetmeniz gerekir.

Teklif verdiğiniz reklamlar ve anahtar kelimeler, kuruluşunuzun programlarıyla ve hizmetleriyle alakalı olmalıdır. Google’a göre, “Kesinlikle ticari reklam yasaktır. Ürünleri veya hizmetleri tanıtıyorsanız, gelirin% 100’ü doğrudan programınızı desteklemeye gitmelidir. ”

Uygunluk sayfasında da bulabileceğiniz birkaç küçük kısıtlama vardır  .

Başlamak

Başlamak için Google Reklam Bağışlarına Genel Bakış sayfasını ziyaret edin   ve nasıl çalıştığını okuyun. Başvuru yapmaya hazır olduğunuzda yeşil kayıt düğmesine tıklayın ve başvuru sürecine devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu