Blog
Trend

Hosting Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu şey gibi, hangi hosting firmasını seçeceğinize karar vermek zor olabilir.

Eğer bir site kurup hangi hosting firmasını seçmeliyim,güvenilir hosting firmaları hangileri diyorsanız doğru yerdesiniz.Çoğu şey gibi, hangi hosting firmasını seçeceğinize karar vermek zor olabilir. Dışarıdaki tüm firmalar% 99 çalışma süresi, sınırsız kaynaklar ve bilgili destek vaat ediyorlarsa, jargonu kesmenin ve bilinçli bir karar vermenin bir yolu olmalı.

Bu rehber size elmaları elmalarla nasıl karşılaştıracağınızı göstererek bu kararı vermenize yardımcı olacaktır. Barındırma şirketlerinin ne demek istediklerini anlamalarını sağlayarak, hangi barındırma şirketinin ve paketinin gereksinimlerinize en uygun olduğuna karar verebileceksiniz.

1. Fiyat

Bir hosting firması seçerken çoğumuzun ilk önce bakacağı yöndür; Ancak, karar faktörü olmamalıdır. Fiyat farklarını gördüğünüzde, ödediğimiz paranın karşılığını aldığımız eski maksimum değeri hatırlamakta fayda var. Gördüğünüz en ucuz teklifi atlamak mutlaka en iyi fikir değil , özellikle para kazanmak için sitenize güveniyorsanız. Dış kaynaklı olmayan destek ve kaliteli donanım gibi şeyler paraya mal olur ve ayda 1,99 ABD doları alan bir barındırma şirketi muhtemelen bu özellikleri sunmaz. Her sunucunun sağladığı özelliklere yakından bakın ve THEN fiyatlarını karşılaştırın.

2. Odak / Uzmanlık Alanı

Her web hosting sunucusunun farklı müşteri türleri için uygun olmadığı bir gerçektir. Bazıları harika paylaşılan planlar sunar, ancak büyümekte olan işletmeler için iyi çözümler sunmazken, diğerleri için büyük kurumsal çözümler vardır, ancak küçük bir tarif bloguna sahip biri için uygun değildir. Satın almadan önce bir şirketin uzmanlığına veya uzmanlık alanına bakın ve bir müşteri olarak özel ihtiyaçlarınızı anlayan biriyle gidin. İncelemeleri ve önerileri Web’de bulabilirsiniz ve bunların çoğu belirli bir şirketin güçlü ve zayıf yönleri hakkında konuşacaktır.

3. Teknik Özellikler / Sınırlamalar

Sitenize iyi ve dürüst bir göz atın ve ne yapmak istediğinizi belirleyin. Bir blog, e-ticaret sitesi, zengin içerik ve videolar barındırmayı umuyorsanız, bulabileceğiniz en ucuz hosting paketiyle birlikte gitmemelisiniz . Ucuz bir barındırma planı muhtemelen tüm bu ihtiyaçlara hizmet edecek RAM, işleme gücü ve disk alanına sahip olmayacaktır ve durma süreleri veya yükleme sorunlarını çözmek için istediğinizden daha fazla zaman harcayacaksınız.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Wordpress Sitem Sürekli Hackleniyor? Wordpress Güvenlik Önlemleri

Ucuz sunucu ile neler elde ettiğinizi ve maliyete hangi özelliklerin dahil olduğunu görmek için bakın. Ek etki alanları, destek, yedeklemeler, vb. İçin ücret alıyorlar mı? Onları arayın. Sorular sor. Onlara sitenizin ne olması gerektiğini düşündüğünüzü söyleyin. Sadece sitenizi sizin kadar ciddiye aldıklarını kabul etmeyin.

4. Teknik Destek

Çoğu insanın görüşüne göre, bu büyük olanıdır. Sitem bilinmeyen bir nedenden ötürü aşağı indiğinde, telefon açıp gerçek, canlı bir insanı arayabilir miyim? Ve bundan daha fazlası, neyin yanlış olduğunu bulabilir ve düzeltebilirler ya da en azından sitemi tekrar çevrimiçi yapmak için ne yapmam gerektiğini söylerler mi?

Bir ev sahibiyle gitmeden önce müşteri desteği konusundaki itibarlarını inceleyin. Desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, onlarla ne tür farklı yollarla iletişim kurabileceğinizi öğrenin – e-posta, ücretsiz telefon, sohbet vb. 7/24 personel var mı? Dış kaynak desteği var mı?

Fiyat ve teknik özelliklerde olduğu gibi tüm ev sahiplerinin eşit olmadığını göreceksiniz. Bazıları şapkasını destek ekibine asar ve bazıları müşteri desteğini bir düşünce olarak görür. İkincisinden uzak durun.

5. Özellikler / Eklentiler

Bu konu aşağıdaki soruya dayanıyor: Bu barındırma şirketini özel yapan şey nedir? Sitenizi sadece bir dokunuşla daha çekici hale getirmek için ne gibi teşvikler sağlıyorlar? Birden fazla veri merkezi, enerji tasarrufu uygulamaları veya düzenli veri yedekleme veya ücretsiz alan adı gizliliği gibi ek özellikler olsun, barındırma şirketleri genellikle sunuculardan daha fazlasını sunar. İhtiyacınız olan veya önemli bulduğunuz bir şey bulursanız, bu şirketi kullanmanız gereken iyi bir gösterge olabilir.

İlginizi Çekebilir

6. Donanım

Bunun altına almak için biraz okuma (veya soru sorma) yapmanız gerekebilir. Hosting şirketiniz ne tür makineler kullanıyor? Sıra dışı, kullanıma hazır yeni makineler mi, yoksa yedek parça ve tavuk teli ne olabilir?

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Google Analytics Ayarları

Barındırma şirketi ne tür sunucular kullandıklarını söylemezse, sormak isteyeceksiniz, çünkü donanım hem sunucularının hem de sitenizin performansını etkileyebilir.

7. Müşteri Yorumları / Memnuniyet / İtibar

Bu, gerçek hikayeyi anlatmak için biraz yaratıcı olmanız gereken faktörlerden biridir. Belirli bir barındırma şirketi için bir Google Blog araması yapın veya onları Twitter’da arayın – mevcut (veya eski) müşterilerinin onlar hakkında neler söylediğini görmek için ne yapmanız gerekiyorsa. Destek için bağlantı kurmak kolay mı? Bir bilete cevap vermek için geçen ortalama süre nedir? Bir siteyle ilgili bir sorun buldukları zaman, onların davranış şekli nedir?

Bu, sosyal medya hakkındaki en güzel şeylerden biri – bir şirket hakkında bir soru sorun ve birkaç cevap almamanızdan daha muhtemelsiniz.

8. E-posta Özellikleri

Bu, ev sahibinizden yardım istemeyi düşünmemiş olabileceğiniz alanlardan biridir. Bir spam sorununuz varsa, bunun nedeni barındırma şirketinizin bunu durdurmak için yeterli bir çözüm sunmaması olabilir. Sağlayıcınızın spam çözümlerini ve genel e-posta uygulamalarını inceleyin veya sorun. Ne dedikleri önemli değil, e-posta henüz ölmedi.

9. Kontrol Paneli / Kullanıcı Arabirimi

Dünyanın en az teknik bilgisine sahip biri olsanız bile, bazı şeyler vardır – WordPress’i kurmak, e-posta ayarlamak, FTP hesaplarını kurmak – barındırma şirketinizin destek hattını aramadan yapabilmeniz gerekir. Sağlayıcınız , güncellemeleri ve değişiklikleri kolaylaştırmak için cPanel veya Plesk kullanıyor mu, yoksa kimsenin çözemediği bazı tuhaf bir arayüz kullanıyor mu? Muhtemelen onunla çalışan sen olacaksın, eğer çözemezsen, o zaman bu bir problem olacak.

10. Ölçeklenebilirlik / Büyümek için Oda

Son olarak, barındırma sağlayıcınız (ve seçtiğiniz plan) hakkında düşünmeniz gereken önemli bir şey gelecek için planlarınıza uyup uymadıklarıdır. Başka bir deyişle, şu an için yeterli barındırma düşündüğünüz şey, iki yıl sonra ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir; ürünlerinizi çevrimiçi olarak satmaya ve sitenize iyi trafik çekmeye başladığınızda.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Site Trafiği Arttırma Yöntemleri

Herhangi bir web tabanlı işletme büyümeye göz atmalıdır, bu nedenle bir barındırma şirketi bu büyümeyi desteklemekte zorluk çekebilirse, sorun yaratabilir. Ana bilgisayarın VPS veya Dedicated Sunucu çözümleri var mı? Hesabınızı kolayca yükseltebilecekler mi? Bir sunucudan diğerine geçmek, şirket büyümeye yönelik çözümlerini ölçeklendirebilirse önlenebilecek değerli zaman ve çabayı gerektirir. Tüm bu faktörlerde olduğu gibi, biraz araştırma yapın, biraz görüş alın ve bilinçli bir karar verin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu