Blog

Moda Sitesi Açarak Para Kazanmak

Moda blogu açmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Moda sitesi ile para kazanmak,moda sitesi açmak istiyorum ,Moda sitesi açmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bir blog başlatmak kolaydır , ancak zor kısmı başarılı olmak ve ondan para kazanmaktır. Bu makalede, moda blogunun nasıl başlatılacağını ve moda blogunuzdan nasıl para kazanılacağına dair ipuçlarını size göstereceğiz.

Moda Sitesi Neden Açmalıyım?

Moda ve stil konusunda tutkuluysanız, Instagram üzerinde en iyi moda blogcularını ve etkileyicilerini görmüş olmalısınız.

Bu moda blogları sadece blogculara bir platform sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bir çok fırsatı kendi yollarına da taşıyor. Blogcuların bloglarından para kazanmanın birçok yolunu keşfetmeye şaşıracaksınız.

Harper’s Bazaar’a göre, tasarımcılar ve en iyi markalar her yıl sadece Instagram üzerinde reklam vererek bir milyar dolar harcıyor.

2018’de İlk 10 Moda Blog Örnekleri

Paradan başka bir moda blogu, kendinizi en yaratıcı şekilde ifade etmenizi sağlar. İlham almak için takip edebileceğiniz en moda blog örneklerinden bazılarını burada bulabilirsiniz.

 1. We Wore What – (Danielle Bernstein)
 2. Sincerely Jules – (Julie Sariñana)
 3. The Blonde Salad – (Chiara Ferragni)
 4. Gal Meets Glam – (Julia Engel)
 5. Song of Style – (Aimee Song)
 6. Kayture – (Kristina Bazan)
 7. Wendy’s Lookbook – (Wendy Nguyen)
 8. Atlantic-Pacific – (Blair Eadie)
 9. The Chriselle Factor – (Chriselle Lim)
 10. Gary Pepper Girl – (Nicole Warne)

Yukarıdaki en iyi blog örneklerinin her biri hakkında dikkat edeceğiniz bir şey, hepsinin kendi benzersiz seslerine, kişiliğine ve zevkine sahip olmaları. Bu moda blogcuları, favori ürünlerini, ürünlerini ve markalarını vurgulamak için kendi benzersiz bakış açılarını getiriyor.

Modaya ve üslubuna benzersiz bir şekilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, mutlaka bir moda bloguna başlamalısınız.

Moda blogu parçasını kurmak kolay olsa da, hayattaki tüm önemli şeyler gibi blog popüler ve para kazandırmak için çaba gerektirir.

Ancak bunu doğru yaparsanız, kesinlikle ödüllendirici ve tatmin edici bir deneyim bulacaksınız.

Moda Blogunuza Başlamanız İçin Neler Gerekir?

Öncelikle, kendi moda blogunuzu oluşturmak için doğru platformu seçmeniz gerekiyor.

Örneğin, WordPress.com, Tumblr, Blogger gibi bir platformda ücretsiz bir blog başlatabilirsiniz.

Bunlar ücretsiz bloglar olarak adlandırılır ve kişisel markanızı büyütme konusunda özellikler ve esneklik açısından çok sınırlıdır. En önemli sınırlama, içeriğinizden para kazanma yeteneğinizdir.

Instagram ile Moda Blog’una Başlamak?

Instagram harika,kazanç platformudur. Büyük bir takip oluşturabilir fakat  Instagram’in içeriğinizin politikalarından bazılarını ihlal ettiğine karar verirse, tüm bunlar hemen ortadan kalkar. Bunuda belirtmek isterim

Instagram kullanmamalısın demiyoruz. Büyük bir kitle oluşturmak için onu kullanmalısınız, ancak kitlenin gelecek yıllarda geri gelmesini sağlayabileceğiniz yerleri kontrol edebileceğiniz merkezi bir platforma ihtiyacınız olacak.

Moda blogunuzu oluşturmanın en iyi yolu, tam sahiplik ve tam kontrol ile kendi web sitenizi oluşturarak.

Şimdi soru şu ki, kodlama bilgisi olmayan yeni başlayan bir web sitesi nasıl kurabilir?

Bu, WordPress.org’un devreye girdiği yerdir. Web sitenizin mutlak kontrolünü ve tam sahipliğini sağlayan güçlü bir web sitesi oluşturucusudur . WordPress.org’u WordPress.com ile karıştırmamak önemlidir. Onlar iki farklı platformdur.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Google, Daha Fazla Bilgi İçeren Yeni Genişletilebilir Snippet'leri Başlattı

WordPress.org’u kullanarak bir moda blogu başlatmak için ihtiyacınız olan üç şey var:

 1. Alan adı – Bu, web sitenizin adresi ve kullanıcıların blogunuzu ziyaret etmek için tarayıcıda yazacakları (Örnek, blogdefteri.com) olacaktır.
 2. Web hosting – Bu, blogunuzun evi ve tüm web sitesi dosyalarınızı nerede saklayacağınızdır.
 3. 30 dakika boyunca güzel bir çalışma

Evet, 30 dakika içinde yepyeni bir moda blogu başlatabilirsiniz merak etmeyin  adım adım bütün kurulum boyunca size yol göstereceğiz.

Bu eğiticide şunları ele alacağız:

 • Ücretsiz Alan Adı Nasıl Kayıt Olunur?
 • En İyi Web Hosting Nasıl Seçilir
 • WordPress Nasıl Kurulur
 • Moda blogunuz için mükemmel bir tema (web sitesi tasarımı) nasıl bulunur
 • Moda Blogunuza İçerik Ekleme
 • Moda Blog’unuza Nasıl Daha Fazla Ziyaretçi Gelir?
 • Moda Blogunuzdan Nasıl Para Kazanılır?
 • WordPress Öğrenmek ve Moda Blogunuzu Büyütmek için Kaynaklar

Hazır? Başlayalım.

WordPress’i Kullanarak Moda Blogu Oluşturma

Bir alan adı genellikle 14,99 ABD doları / yıl ve web barındırma normalde 7,99 $ / ay maliyeti.

Bu yeni başlayan yeni başlayanlar için çok fazla.

Neyse ki, Bluehost’daki arkadaşlarımız ücretsiz bir alan adı, ücretsiz bir SSL ve okuyucularımıza ev sahipliği yaparken% 60 indirim sunuyor.

Temel olarak, aylık 2,75 $ /  kadar düşük bir fiyata başlayabilirsiniz.

Tavsiyemizi kullanarak Bluehost’akaydolursanız, size ekstra bir ücret ödemeden küçük bir komisyon kazanırız (aslında, paradan tasarruf edersiniz ve ücretsiz bir alan kazanırsınız). Herhangi bir WordPress hosting şirketi hakkında tavsiyede bulunmak için bu komisyonu alırdık , ancak sadece kişisel kullanımları kullandığımız ve okuyucularımıza değer katacağımıza inandığımız ürünleri öneriyoruz.

Başlayabilmeniz için web sitenizi + alan adınızı düzenleyelim.

Öncelikle Bluehost web sitesine gitmeli ve başla düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Bir sonraki ekranda, bir plan seçmeniz istenecek. Temel veya artı planları öneririz. İhtiyacınız olursa, daha sonra her zaman yükseltebilirsiniz.

Ardından, web siteniz için bir alan adı seçmenizi isteyecektir.

Alan adı , web sitenizin adresidir ve bu, kullanıcılarınızın blog’unuzu ziyaret etmek için tarayıcılarında yazacakları şeydir.

Kişisel sesinizi yansıtan bir alan adı seçmeniz gerekiyor. Benzersiz, yaratıcı ve ilginç olmalı. Daha fazla ayrıntı için, web siteniz için harika bir alan adı seçmeyle ilgili ipuçlarımıza bakın .

Alan adınızı girdikten sonra, satın alma işlemini tamamlamak için bilgilerinizi doldurmanız gerekir.

Hesap bilgilerinizi, kayıt sırasında verdiğiniz adrese gönderilen bir e-postayla alacaksınız. Bu e-posta web barındırma panosu bağlantı ve giriş bilgilerini içerir.

Hosting satın aldıktan sonra, bir sonraki adım WordPress’i kurmaktır.

Moda Blogunuz için Tema Seçimi

Moda ve stil ile ilgili bir blog sadece sade görünümlü bir işletme veya blog düzeni ile gidemez. Web sitenizin benzersiz tarz ve yaratıcılık duygunuzu temsil eden bir tasarıma ihtiyacı var.

Çoğu moda blogcusu web sitesi tasarımcıları değildir, bu yüzden benzersiz, şık, şık ve elbette yaratıcı olan bir web sitesi tasarımı nasıl oluşturulur?

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  PayPal Alternatifleri

Neyse ki, seçim yapabileceğiniz binlerce önceden hazırlanmış WordPress şablonu var.

Editörlerimiz , kontrol edebileceğiniz moda blogları için en iyi WordPress temalarını seçti . Listedeki tüm temalar, onları benzersiz kılmak için esnek seçeneklerle yaratıcı tasarımlara sahiptir. En önemlisi, hepsi mobil cihazlara ve tabletlere iyi baktıkları anlamına gelen (mobil uyumlu).

Bu temaların her biri kendi ayar sayfası ile birlikte gelir. Bu, temayı kuracağınız, web sitenizin logosunu ekleyeceğiniz, renkleri seçeceğiniz ve temel ayarları yapacağınız yerdir.

Hangi temayı seçtiğinize bağlı olarak, tonlarca kişiselleştirme seçeneği bulacaksınız. Web sitenizin tasarımında daha basit bir görünüm için basitlik için çabalıyoruz.

Moda Blogunuza Faydalı İçerik Ekleme

İşleyen bir tasarımınız olduğunda, içerik üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Önce statik içeriği eklemenizi öneririz.

Statik içerik, İnternet’teki tüm web siteleri arasında yaygın olan sayfalardır. Bu, bir iletişim formu sayfası, hakkımızda sayfa ve gizlilik politikası sayfasını içerir.

Temanız bir sayfa oluşturucu eklentisi içeriyorsa , başka statik açılış sayfaları oluşturmak için de kullanabilirsiniz .

Ardından, makaleler / blog yazılarınızı eklemeye başlamak istersiniz. Ayrıca; SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? makalemize bir göz atmanızı şiddetle öneriyoruz.

Şimdi, kendinizi  geliştireceğiniz yer burası. Blog yayınlarınızın eğlenceli, bilgilendirici ve yardımcı olması gerekir. Bir blog çalıştırmak , blog yayınlarınız için düzenli olarak yeni fikirler bulmanız anlamına gelir .

Makaleleriniz için tutarlı bir yol seçmenizi öneririz. Daha yoğun ve daha büyük web siteleri her gün yeni içerik yayınlıyor. Haftada birkaç mesaj ekleyerek başlayabilir ve ardından sıklığınızı giderek günlük güncellemelere yükseltebilirsiniz.

Normal blog yayını fikirleriyle gelmek için moda endüstrisindeki popüler blogları ziyaret edin ve ilham alın. En iyi blogların neler yaptığını görün ve blogunuzda kopyalayın.

Aynı içeriği sadece çalmanız / yeniden oluşturmanız gerektiğini söylemiyoruz.

Sadece konuları toplamanız, fikirler toplamanız ve ilham almanız gerekiyor. Bundan sonra, bu fikirleri kendi benzersiz sesinizi, stilinizi ve lezzetinizi ekleyerek blogunuzda kullanmalısınız.

Daha fazla ziyaretçi almak için moda blogunuzu optimize edin

Yararlı içerik eklemeye başladığınızda, bir sonraki adım, kullanıcıların web sitenizi bulabilmelerini sağlamaktır.

Web sitenizin ziyaretçilerinizin ve bu ziyaretçilerin içeriğinizle etkileşimde bulunmasını nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Sitenizin SEO’sunda Çalışmaya Başlayın

En popüler bloglar, trafiğinin büyük bir bölümünü Google ve Bing gibi arama motorlarından alır. Pazarlamacılar , web sitelerini daha yüksek sıralamalar için optimize etmek için SEO , Arama Motoru Optimizasyonu’nu kullanır .

WordPress kendisi oldukça SEO dostu kutunun dışında, ancak daha da optimize etmek için yapabileceğiniz şeyler var. Web sitenizin sıralamasını iyileştirmek için adım adım WordPress SEO rehberi takip edin .

Web Sitesi Hızını Artırın

Hız, web sitenizde kullanıcı deneyimini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Google, hızınızı en üst sıradaki faktörlerden biri olarak değerlendirdiğinden, web sitenizin arama motoru sıralamalarını da etkiler.

Not: Tavsiye WordPress Sitenizi Hızlandırmak için Eklenti Düzenleyicisi Nasıl Kullanılır makalemizi okumanızı  şiddetle tavsiye ediyorum.

WordPress’te bazı performans tweakslerini uygulayarak web sitenizi önemli ölçüde daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Kullanıcı Katılımını İzle

Kullanıcılarınızın web sitenize geldikten sonra yaptıkları şeylere kullanıcı etkileşimi denir. Son derece etkileşimli kitle, moda blogunuz için daha fazla sayfa görüntüleme ve daha fazla başarı anlamına gelir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Anahtar Kelime Bulma

Google Analytics’e ihtiyacınız olacak. Ziyaretçilerinizin nereden geldiğini, web sitenizde neler yaptığını ve geri gelmelerini nasıl sağlayabileceğinizi gösterir.

Moda Sitenizden Para Kazanmaya Başlayın

Moda blogcularının kıyafetlerini, makyajlarını ve aksesuarlarını nasıl karşıladıklarını hiç merak ettiniz mi? Aslında, zorunda değiller. En başarılı moda blog yazarları, markaların ürünleri tanıtmak için ödeme yaptığı sponsorlu içeriği destekler.

Ücretli ve sponsorlu içerik, birçok moda blogcunun temel gelir kaynağıdır. Burada ilk başladığınızda moda blogunuzdan para kazanmaya başlamanın en etkili yollarını listeleyeceğiz.

1. Google AdSense Kullanan Reklamları Görüntüle

İnternet’teki çoğu web sitesi, gelir elde etmek için reklamlara güvenir. Google AdSense , web sitenizdeki reklamları kolayca görüntülemenize ve yeni başladığınız zamanlarda bile blogunuzdan para kazanmanıza olanak tanır.

Ayrıntılı talimatlar için En yüksek performans gösteren Google AdSense banner boyutları dair adım adım kılavuzumuzu inceleyin .

2. Affiliate Pazarlama

Bağlı kuruluş pazarlama, sevdiğiniz ürünleri önermenize olanak tanır. Kullanıcıların bağlantınızı tıkladıktan sonra bir ürün satın aldığında bir tavsiye komisyonu alırsınız.

Bağlı kuruluş pazarlama ile para kazanmak için, bir bağlı kuruluş programı ile moda ürünleri ve markaları bulmanız gerekecektir. Kaydolabileceğiniz en büyük üye iş ortağı Amazon Üyeleridir . Moda, giyim ve aksesuarlarda tonlarca ürün tavsiye edebilir ve bunun için ödeme alabilirsiniz.

3. Takip edilen bir Instagram oluşturun

Instagram, moda ve stil etkileyicileri için kendini en iyi sosyal ağ haline getirdi. Instagram’a katılmanız ve yayınlarınızın doğru kitleye ulaştığından emin olmak için alakalı hashtag’lerle yayınlamaya başlamanız gerekir.

Instagram stratejisi ile gelmenin en iyi yolu, Instagram’daki diğer moda bloglarını takip etmektir. Yayınlarını, açıklamalarını ve hashtag’lerini inceleyin ve Instagram efektleri ile aynı etkiyi kopyalamaya çalışın.

Ayrıca, diğer etkileyici kişilerle iletişim kurmalı ve S4S, paylaşım için paylaş, kampanya yapmalısınız. Bu stratejide, her bir taraf diğerinin Instagram yayınlarını paylaşır ve bunları etiketler. Her iki insanın da aşağıdakileri arttırmasına yardımcı olur.

Instagram’ı oluşturmanın bir diğer kolay yolu, Instagram mesajlarınızı WordPress blogunuzda paylaşmanızdır .

4. Marka Promosyonları

Markalarla, moda şirketleriyle ve ajanslarla iletişime geçerek onlarla ortak olun. Hangi şirketlerin blog tanıtımları yaptıklarını bulmanın en iyi yolu, en iyi moda blogcularını ve Instagram yayınlarını takip etmektir.

Moda blogunuzdan gelir elde etmenin daha fazla yolu için , blogunuzdan para kazanmanın kanıtlanmış yollarıyla ilgili kılavuzumuza bakın .

WordPress Becerileri Mastering

WordPress kullanımı kolay ve acemi dostudur. Bununla birlikte, yeni bir platform kullanmaya başladığınızda, her zaman keşfetmek ve öğrenmek için yeni şeyler vardır. Blogdefteri bu konularda sizelere en iyi rehberdir.

Bu makalenin moda blogunuza başlamanıza ve ondan para kazanmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bir önceki yazımız olan En yüksek performans gösteren Google AdSense banner boyutları başlıklı makalemizde Adsense kazanç arttırma ve Google AdSense Banner hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı