Blog

PayPal Alternatifleri

Freelancerların WordPress'te ödeme yapabilmeleri için PayPal alternatiflerini mi arıyorsunuz?

PayPal Alternatifleri,PayPal alternatifi ödeme servisleri,Freelancerların WordPress’te ödeme yapabilmeleri için PayPal alternatiflerini mi arıyorsunuz? PayPal, web sitenizde ödeme yapmanın en kolay platformlarından biridir. Ancak, tüm ülkelerde mevcut değildir ve tüm müşterileriniz bunu kullanmak isteyebilir. Bu yazıda, serbest çalışanlar için WordPress’te ödeme yapmak için en iyi PayPal alternatiflerini paylaşacağız.

Neden Çevrimiçi Ödemeleri Kabul Etmek İçin PayPal Alternatiflerine Bakın

PayPal online işlemleri hızlı ve sorunsuz bir hale getirdi. WordPress site sahiplerine ürün ve hizmet satarak para kazanmaya izin vermek .

Bununla birlikte, PayPal ile ilgili birçok soruna neden olan, PayPal ile ilgili bazı sorunlar vardır.

Örneğin, PayPal’ın çalışmadığı bazı gelişmekte olan ülkeler var. PayPal işlem ücretleri de yüksek taraftadır ve zaman içinde önemli ölçüde birikebilir.

Belki de insanların PayPal alternatiflerini aradıkları en büyük neden, belirsiz davranışlarıdır. Pek çok PayPal hesabı, küçük sayılar için engellenmiş veya askıya alınmıştır. Bu durum, birçok PayPal kullanıcısı için büyük kayıplar doğurmuştur.

Burada, WordPress sitenizde PayPal alternatifleri olarak kullanabileceğiniz 7 ödeme hizmeti vardır.

1. Stripe

Stripe hızla en popüler PayPal alternatifi ve en popüler ödeme ağ geçitlerinden biri haline geldi. Ne yazık ki, sadece birkaç ülkede kullanılabilir.

Stripe kullanımı hakkında en iyi bölüm, düşük ücretler, kullanım kolaylığı ve WooCommerce ve Shopify gibi popüler WordPress eTicaret platformlarınasorunsuz entegrasyon .

Size istemiyorsanız kurulum tam bir çevrimiçi mağaza , o zaman için WPForms ile basit form oluşturabilirsiniz Stripe yoluyla ödemeleri toplamak için müşterilerinden gelen.

Şerit ücretleri bulunduğunuz ülkeye göre değişir. Amerika Birleşik Devletleri için, başarılı bir kredi kartı ücreti için sabit% 2.9 + 30 have ücretleri vardır.

2. Transferwise

Transferwise , müşterilerinizin doğrudan yerel para biriminizde size ödeme yapmasını sağlar. Müşterileriniz ödeme için ücretlendirilecek ve banka hesabınıza havale olarak gönderilecektir.

Birçok ülkede ve para biriminde kullanılabilir. Transfer ücretleri, hem gönderenin hem de alıcının konumuna göre değişir. Bununla birlikte, diğer ödeme hizmetlerinden veya doğrudan bir banka havalesinden genellikle daha düşük bir yol olduğunu tespit ettik. Ayrıca, Google veya XE’de gördüğünüz aynı döviz kurunu da kullanırlar. Bu da size para biriminde ek para kazandırır.

Bir dezavantajı ise, Transferwise’ın bazı ülkelerde ticari ödemelerin yapılmasına izin vermemesidir. Müşterilerinizi fiyatlandırma ve işletme ödeme durumu için size para göndermelerini istemeden önce ülke sayfasını kontrol ettiğinizden emin olun.

3. Bitcoin

Kripto paralar bugünlerde öfke. Bitcoin, dünyada ilk ve en çok bilinen kripto para biriminden biridir. Bitcoin ayrıca, kullanıcıların bir banka ya da işlemden kesilen bir para transferi operatörü gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan sınır ötesi para göndermelerine ve almalarına olanak tanır.

Eğer müşteriniz Bitcoin’i biliyorsa, o zaman kolayca Bitcoin cüzdanınıza para aktarabilirler. Daha sonra bu tutarı bir Bitcoin değişimi ile yerel para birimine dönüştürebilir, tutarı çevrimiçi olarak kullanabilir veya başka bir ödeme hizmetine aktarabilirsiniz.

Bitcoin ticaret platformu olan Coinbase , işletmelerin bitcoin ödemelerini kabul etmesine izin veriyor. Expedia, Dell, Intuit, Wikimedia Foundation ve daha fazlası gibi önde gelen şirketler tarafından kullanılıyor.

4. Payoneer

Payoneer, çevrimiçi ödeme sektöründe güvenilir bir isimdir. Dünya çapında birçok ülkede mevcuttur. Şu anda doğrudan e-ticaret veya üyelik web sitenizebağlanmak için herhangi bir entegrasyon bulunmamaktadır . Ancak, müşterilerin Payoneer üzerinden ödeme göndermelerini isteyebilirsiniz.

Payoneer ayrıca, ödemelerinizi yerel banka hesabınıza çekmeyi veya dünyanın herhangi bir yerindeki ATM’lerden ödemeleri geri çekmek için Payoneer markalı banka kartını kullanmayı oldukça kolaylaştırır. Bunun dezavantajı, ücretlerinin Stripe veya PayPal’a kıyasla daha yüksek, ancak diğer bazı ödeme hizmeti sağlayıcılarından daha düşük olmasıdır.

Kredi kartı ödemelerini doğrudan müşterilerden kabul etmek için, işlem tutarının% 3’ünü siz ödersiniz. Ek olarak, aynı para biriminde yerel banka havalesi için 1,50 ABD Doları ücretlendirilirsiniz. Başka bir para biriminde para çekiyorsanız, işlem tutarının% 2’sini ödersiniz.

5. Payza

Payza başka bir popüler PayPal alternatif ödeme servisidir. Birçok ülkede mevcuttur ve bazı popüler WordPress eTicaret eklentileri için entegrasyon eklentileri mevcuttur. Birçok ülkede kullanılabilirliği nedeniyle, serbest çalışanlar arasında hızla popüler hale geliyor.

Payza, havale, banka havalesi, Bitcoin ve Payza markalı Mastercard ile para çekmenize izin verir.

Payza ile para göndermek ücretsizdir, ancak para çekmek o kadar ucuz değildir. Hangi para çekme yöntemini seçeceğinize bağlı olarak, paranızın birçoğunu Payza’ya ödeyebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri için, işlem başına% 2.90 + 0.30 USD ödersiniz. Kredi kartı ödemeleri% 5,49 + 0,65 $ alım ücreti ile başlayacaktır.

6. 2Checkout

2Checkout, en çok bilinen ödeme ağ geçitlerinden biridir ve iyi bir PayPal alternatifidür. WordPress için tüm popüler eTicaret eklentileri, ödeme ağ geçidi olarak 2Checkout’u entegre etmek için eklentilere sahiptir. Ayrıca, çevrimiçi mağazanıza ekleyebilir ve Stripe veya PayPal’ın desteklenmediği ülkelere ürün satmaya başlayabilirsiniz.

2Checkout farklı ödeme yöntemleri sunar ve Payoneer banka kartınızı bile ödemeleri geri çekebilirsiniz. Diğer dikkate değer özellikler arasında yinelenen ödemeler, barındırılan ödeme deneyimi, birden çok para birimi ve dil desteği bulunur.

2Kontrol ücretleri, bulunduğunuz ülkeye göre değişir. Amerika Birleşik Devletleri için, her işlem için işlem tutarının% 2,9’undan% 30’luk bir miktar tahsil edilir.

7. Google Wallet

Google Cüzdan, ödemeleriniz için PayPal’ın değiştirilmesi için mükemmel bir seçenektir. Şu anda yalnızca Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık’ta mevcuttur ve ABD’den İngiltere’ye ödeme gönderemezsiniz. Herhangi bir WordPress e-ticaret platformu için mevcut bir kutu entegrasyonuna sahip değildir.

Diğer birçok Google aracı ve hizmeti gibi , para göndermek veya almak için herhangi bir ücret talep etmez. Bu, Google Cüzdan üzerinden müşteri ödemeleri talep etmek isteyen serbest çalışanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Bu makalenin, WordPress’te ödeme yapmak için en iyi PayPal alternatiflerini bulmanızda yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu