Blog

WordPress ile Fiverr gibi bir Mikro-İş Sitesi Nasıl Oluşturulur

WordPress kullanarak Fiverr gibi bir mikro-iş sitesi oluşturmanın mümkünmüdür?

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress kullanarak Fiverr gibi bir mikro-iş sitesi oluşturmanın mümkün olup olmadığını sordu? Bir mikro iş web sitesi kullanıcıların hizmetlerini web sitenizde sunmalarını sağlar. Bu, iş ilanı için para göndermenizi veya iş bittiğinde bir komisyon almanızı sağlar. Bu yazıda, herhangi bir kodlama bilgisi olmaksızın WordPress ile fiverr gibi bir mikro-iş sitesinin nasıl kolayca oluşturulacağını göstereceğiz.

WordPress’i kullanarak bir Mikro İş Web sitesine bakış

WordPress’i kullanarak çevrimiçi para kazanmanın birçok yolu vardır . Bunlardan biri, WordPress ile bir iş kartı inşa etmektir.

Öncelikle doğru platformu kullandığınızdan emin olmalısınız . Bir mikro-iş web sitesi oluşturmak için, kendi kendini barındıran bir WordPress.org web sitesine ihtiyacınız olacak 

Bir WordPress sitesi başlatmak için aşağıdaki şeylere ihtiyacınız olacak:

  • Bir alan adı (Bu, web sitenizin adresi olacaktır. Örneğin, blogdefteri.com)
  • Bir WordPress barındırma hesabı (Bu, web sitenizin dosyalarının saklandığı yerdir)
  • SSL Sertifikası (Çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için buna ihtiyacınız var)
  • Bir Mikro İş addon ve tema

Kurulum 40 dakikadan az sürecek ve her adımda size yol göstereceğiz.

Normalde bir alan adı 14,99 $ / yıl, SSL sertifikası 69.99 $ / yıl ve WordPress barındırma maliyeti 7,99 ABD Doları / ay’tır.

Temel olarak, 2,75 $ / ay kadar düşük bir fiyata başlayabilirsiniz.

Bluehost , dünyanın en büyük web hosting şirketlerinden biridir ve resmi olarak tavsiye edilen bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır.

Şimdi söyleniyor, şimdi WordPress ile bir mikro-iş web sitesi nasıl oluşturulacağını görelim.

WordPress ile Mikro İş Sitesi Kurmak

Yapmanız gereken ilk şey Microjob Engine temasını kurmak ve etkinleştirmektir . 

İlginizi Çekebilir

Temayı etkinleştirdiğinizde, temanın karşılama sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu ekranda, EngineThemes hesabınızın altında bulabileceğiniz lisans anahtarınızı girmeniz gerekecektir.

Ardından, bir demo web sitesini içe aktarmak ve kurmak için ‘Demoyu Yükle’ düğmesine tıklamanız gerekir. Bu, web sitesini hızlıca demoya benzeyecek şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Daha sonra içeriği kendi ile değiştirebilirsiniz.

MicrojobEngine seçim için iki derileri ile birlikte gelir. Demo verilerini içe aktardıktan sonra, web sitenizde kullanılacak kaplamalardan birini seçebilirsiniz.

Web siteniz artık tema demosu gibi ayarlandı. Web sitesini ziyaret edebilmek için ziyaret edebilirsiniz.

Ödeme Yöntemlerini ve Paketlerini Seçme

Microjob Engine, PayPal ile ve 2Checkout ile birlikte çalışır. Authorize.net, PayU, PayStack ve Stripe gibi diğer ödeme ağ geçitlerini eklemek için eklenti satın alabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz ödeme ağ geçidini , WordPress yönetici alanınızdaki Motor Ayarları »Ödeme Ağ Geçitleri sayfasını ziyaret ederek ayarlayabilirsiniz .

Paketler Açıklandı

Microjob motoru iki şekilde para kazanmanızı sağlar:

  1. Bir iş bittiğinde komisyon alabilirsiniz
  2. Kullanıcıların belirli bir miktar için konser gönderebilmelerini sağlayan paketleri satabilirsiniz.

Başlangıçtan itibaren bir ödeme bariyeri ayarlamak, bazı kullanıcıların kaydolmasını engelleyebilir, ancak aynı zamanda spam’ların uzak tutulmasına yardımcı olur.

Öte yandan, ücretsiz iş ilanını etkinleştirmek, web sitenize daha fazla serbest çalışan çekmenize yardımcı olacaktır.

Web siteniz hem serbest çalışanlar hem de işverenler tarafından yeterince ilgi çekmeye başladığında ayarları her zaman değiştirebilirsiniz.

Bu seçenekleri ayarlamak için, Motor Ayarları »Tema Seçenekleri sayfasını ziyaret etmeniz ve Ödeme Türü sekmesine tıklamanız gerekir.

Buradan, ücretsiz gönderimi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ücretsiz gönderimi devre dışı bırakırsanız, serbest çalışanların tekliflerini sunabilmek için satın alabilecekleri paketler ekleyebilirsiniz.

Marka ve Web Sitesi İçeriğini Değiştirme

Ardından, markalama ve içeriği kendi yapmak için değiştirmek isteyeceksiniz. Sen giderek bunu yapabilirsiniz özelleştir »Görünüşü canlı bir önizleme ile teması ayarlarını değiştirebilirsiniz sayfa.

Zaman ayırın ve farklı seçenekler arasından gidip bunları beğeninize göre ayarlayın. Özelleştiriciden çıkmadan önce değişikliklerinizi kaydetmek için en üstteki Yayınla düğmesine tıklayın.

Mikro İş Sitenizi Test Etme

Temanızı kurduktan sonra, web sitenizin her köşesini iyice test etme zamanı.

Web sitenizi yeni bir sekmede açın ve kullanıcılarınız gibi kullanmaya çalışın. Bir reklamı yayınlayarak işe başlayın ve ardından bir hizmeti işe alarak bir işveren olarak başlayın.

Web sitenizdeki her kullanıcı, serbest çalışan veya işverenin kendi profil sayfasını alacağını belirtir. Freelancer profilleri ayrıntılarını, biyografilerini, son konserlerini ve derecelendirmelerini gösterecek.

Her kullanıcı kendi hesabını özel bir gösterge tablosundan da yönetebilecek. Tüm sohbetler, mesajlar ve işler burada görüntülenir.

Mikro İş Sitenizi Yönetme

Kullanıcılarınız (hem serbest çalışanlar hem de işverenler) WordPress yönetici alanını ziyaret etmelerine gerek kalmasa da, web sitenizin tüm yönlerini WordPress gösterge panosundan yönetmeye devam edersiniz.

Mikroişlem sitenize verilen tüm siparişleri Motor Ayarları »Siparişler bölümünü ziyaret ederek görebilirsiniz .

İşleri Doğrulama sayfasının visting tarafından doğrulanması gereken tamamlanmış tüm işleri de görebilirsiniz . Buradan onaylayabilir, beklemede kalabilir, reddedebilir veya iş durumunu doğrulayabilirsiniz.

Bir kez onaylandığında, serbest çalışan paralarını çekebilecektir.

Tüm para çekme etkinliklerini görüntülemek için, Motor Ayarları »Para Çekmesekmesini ziyaret etmeniz gerekir . Bu sayfada, kazançlarını geri çeken serbest çalışanların bir listesini göreceksiniz.

Tüm site işlevlerini WordPress sitenizin yönetim alanından yönetebilirsiniz ve hatta kullanıcılarınız arasındaki görüşmelere göz atabilirsiniz.

Bu, serbest çalışanların diğer uygun olmayan ödeme yöntemlerini kullanma konusunda ısrar etmediğinden emin olunmasına yardımcı olur. Ayrıca serbest çalışanlar ve işverenler arasındaki uyuşmazlık çözümü sırasında yardımcı olur.

Daha fazla kaynak

Microjob Engine, tonlarca harika özelliği ile güçlü bir uygulama teması. Ancak web siteniz büyüdükçe, sunucularınızda oldukça ağır olabilir. Sitenizin iyi performans gösterdiğinden emin olmak için, WordPress hızını ve performansını nasıl geliştireceğinizle ilgili sitemizde bir çok konu vardır lütfen bakın .

O zaman bile, siteniz büyüdükçe, paylaşılan barındırma kaynaklarınız tükenir. Bu durumda, yönetilen bir WordPress barındırma veya VPS barındırma için yükseltmeniz gerekir .

Bu makalenin, WordPress’te bir mikro iş sitesinin nasıl kolayca oluşturulacağını öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Forex Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı