Blog

WordPress Web Sitesi İçin En İyi Seçim mi? – WordPress İncelemesi

Ultimate WordPress Review - Web Sitesi İçin En İyi Seçim mi?

WordPress’in en popüler web sitesi oluşturucu platformu olduğunu duymuş olabilirsiniz , ancak WordPress’in sizin için doğru seçim olup olmadığından emin olamazsınız. Wix , Weebly veya Squarespace’in aksine , WordPress aslında% 100 ücretsizdir.

Bu yüzden, “WordPress incelemesi” için arama yaptıysanız, blog yazarları genellikle bir yönlendirme komisyonu aldıkları ürünler için inceleme yazma eğiliminde oldukları için yararlı bir şey bulmakta zorlanırsınız. Doğru iş kararını almanıza yardımcı olmak için, WordPress’i kullanarak WordPress’in en iyi sonucu olarak nihai WordPress yazılım incelemesini oluşturduk, böylece WordPress’in web siteniz için doğru seçim olup olmadığına karar verebilirsiniz.

WordPress incelememiz son derece ayrıntılı olduğundan, bir içerik tablosu ekledik, böylece farklı bölümler arasında geçiş yapabilirsiniz.

WordPress İnceleme Makalemizin Kısaca İçeriği

 1. WordPress nedir?
 2. WordPress ile Ne Tür Web Siteleri Yapabilirsiniz?
 3. WordPress gerçekten nasıl çalışır?
 4. WordPress Artıları ve Eksileri nelerdir?
 5. WordPress’i Kim Kullanmalı? WordPress sizin için doğru mu?
 6. WordPress’e Nasıl Başlanır – Doğru Yol
 7. WordPress Becerileri Mastering

1. WordPress nedir?

WordPress, dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusudur. İnternetteki tüm web sitelerinin% 31’inden fazlasına güç sağlıyor, bu da tüm dünyada milyonlarca websitesi.

WordPress.org içerik yönetim yazılımını WordPress.com blog barındırma hizmeti ile karıştırmamanız önemlidir .

Bizim WordPress yorumu Herkesin sevdiği ve kullanımı popüler kendi kendine barındırılan WordPress yazılımı (değil WordPress.com barındırma hizmeti) içindir. WordPress.org’u kullanmanızı öneririz çünkü bu kutudan tüm WordPress özelliklerine tam erişim sağlar.

Bundan sonra, WordPress dediğimizde ücretsiz WordPress.org yazılımı hakkında konuşuyoruz.

WordPress bir içerik yönetim sistemi ve bir uygulama geliştirme çerçevesi haline dönüşmüştür O zamandan beri 2003 yılında geri basit blog platformu olarak başladı. Basit bir şekilde, WordPress’i kullanarak herhangi bir web sitesi türünü kolayca oluşturabilirsiniz.

WordPress açık kaynak kodlu bir yazılımdır, bu da herkes için ücretsizdir ve herkes indirip yükleyebilir. Şimdi düşünebilirsiniz, neden WordPress ücretsiz?

Özgürlükte özgürdür. Herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz ve hiç kimse sansür veya hizmet ihlali şartları nedeniyle sitenizi askıya alamaz. Ayrıca WordPress’i herhangi bir kısıtlama olmaksızın ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Ancak tüm web siteleri gibi, bir alan adı ve web barındırma kayıt olmanız gerekecektir .

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, ek WordPress temaları veya ek maliyetleri olan uzantıları satın almanız gerekebilir.

Şimdi söylenecek, şimdi WordPress ile neler yapabileceğinize bir göz atalım ve aslında nasıl çalışıyor.

2. WordPress ile Ne Yapabilirsiniz?

WordPress, bir web sitesi oluşturmak için popüler bir seçim olmasının ana nedeni olan son derece esnektir. Neredeyse her türlü web sitesini akla getirmek için WordPress’i kullanabilirsiniz!

Sen için kullanabilirsiniz bir blog başlatmak , bir küçük işletme web sitesi yapmak , bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir , bir üyelik sitesi kurmak , online dersler satmak , bir pazar çalıştırmak ve daha fazlası.

Ne tür bir web sitesi kurmak istediğinize bakılmaksızın, büyük olasılıkla bunun için mevcut bir WordPress eklentisi (uzantısı) vardır. Eğer bir eklenti bulamazsanız, binlerce geliştiriciden kolayca faydalanabilirsiniz.

3. WordPress Gerçekten Nasıl Çalışır?

Diğer web sitesi oluşturucularının aksine, WordPress birbirinden ayrılmış tasarım, içerik ve işlevsellik barındırır. Bu veri taşınabilirliği sağlar.

Başka bir deyişle, kullandığınız tasarımdan bağımsız olarak içerik ekleyebilir, içeriğinizi değiştirmeden tasarımı değiştirebilir ve diğer alanları etkilemeden yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

Daha derine inelim.

1. WordPress’de İçerik Ekleme

WordPress, bir veritabanındaki içeriği ve görüntüler gibi ayrı bir klasördeki medya dosyalarını depolar. Temel olarak, yazı düzenleyiciyi kullanarak web sitenize içerik ekleyeceksiniz.

Post editörü, bazı temel formatlama özelliklerine sahip basit bir WYSIWYG editörüdür. İki formda geliyor.

İlk olarak, bir WYSIWYG stil editörü olan Visual editörünüz var ve daha sonra içeriğinizde HTML yazarak biçimlendirme ekleyebileceğiniz düz bir metin editörü olan Metin editörünüz var .

Varsayılan olarak, WordPress içerik editörü, içerik tasarımınızı siz yazdıkça özelleştirmek için herhangi bir fantezi sürükle ve bırak özelliğine sahip değildir. Ancak, ihtiyacınız olan popüler WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucularından birini kullanabilirsiniz .

2. WordPress’te Tasarım ve Görünümün Yönetimi

WordPress, bir web sitesinin görünümünü yönetmek için güçlü bir şablonlama motoru kullanır. Bu şablon motoru, geliştiricilerin ‘ Temalar ‘ adı verilen bir dizi şablon oluşturmasına olanak tanır . Piyasada mevcut önceden hazırlanmış binlerce WordPress teması var.

Her bir WordPress teması, tipik bir WordPress web sitesinin farklı bölümlerini görüntülemek için bir stil sayfası ve temel şablon dosyalarıyla birlikte gelir.

Hangi temayı kullandığınıza bağlı olarak, bir web sitesinin görünümünü özelleştirmek için kullanabileceğiniz kendi ayarlarıyla birlikte gelir. Bazı temaların diğerlerinden daha fazla seçeneği olabilir.

Bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz binlerce ücretsiz ve ücretli WordPress teması vardır. Bu temalar kendi renklerinizi, düzen kombinasyonlarınızı ve logolarınızı kullanmanıza olanak tanır.

Özel bir WordPress teması oluşturmak için birini sıfırdan işe alabilir , ancak ücretsiz veya birinci sınıf bir WordPress teması kullanmaktan önemli ölçüde daha yüksek maliyete mal olur.

Alternatif olarak, bir geliştiriciyi işe almadan özel bir tema oluşturmak için BeaverBuilder veya Divi gibi sürükle ve bırak sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz .

3. WordPress Eklentileri ile Genişletme

WordPress, birçok geliştiricinin WordPress için kendi eklentilerini yazması için bir platform haline gelmiştir. Bu eklentiler Eklentiler olarak adlandırılır.

Eklentiler WordPress siteniz için uygulamalar gibidir. Cep telefonunuzdaki uygulamalar gibi, web sitenize yeni özellikler eklemek için WordPress eklentilerini yükleyebilirsiniz.

Bu yazı yazılırken, sadece WordPress.org eklenti dizininde 55.000’den fazla eklenti bulunmaktadır. Bu, web siteniz için bir özellik düşünebilirseniz, bunun için zaten bir eklenti olduğu için çok iyi bir şans var demektir.

Bazı WordPress eklentileri basittir ve sadece belirli bir özelliği ekler. Diğer eklentiler, geniş bir özellik ve işlev kümesi ekler. WooCommerce eklentileri ve temalarının kendi ekosistemine sahip olan en popüler e-ticaret çözümü olan WooCommerce gibi WordPress eklentileri de vardır . Bu tür eklentiler, WordPress platformunun üzerine kurulmuş bir platform gibidir.

Bazı iyi WordPress eklentileri her web sitesi için tavsiye şunlardır:

4. WordPress’in Artıları ve Eksileri nelerdir?

Dünyadaki her şey gibi, WordPress’in web sitenizi oluşturmadan önce düşünmek isteyebileceğiniz kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

WordPress Kullanmanın Avantajları

Web sitenizi oluşturmak için WordPress kullanmanın avantajları tamamen yeni bir yazıyı hak ediyor ( WordPress’i neden kullanmanız gerektiğini öğrenin ). İşte web siteniz için WordPress kullanmanın avantajlarının bir özeti.

 • WordPress ücretsizdir ve web sitenizin tam kontrolünü sağlar. Tüm web sitesi dosyalarınıza ve verilerinize sahipsiniz ve bunları kontrol edin. Bir web barındırma şirketine bağlı değilsiniz ve web sitenizi istediğiniz yere taşıyabilirsiniz .
 • Web sitenizi genişletmek için geniş bir eklenti, eklenti ve eklenti koleksiyonuna erişmenizi sağlar. Profesyonel uygulamalara bu muazzam erişim, istediğiniz herhangi bir şeyi yapmanızı sağlar.
 • Web sitenizden siz sorumlusunuz, böylece basit bir şekilde saklayabilir ve yalnızca web siteniz büyüdükçe yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Sen edebilirsiniz web sitenizin süper hızlı hale ve tüm düzgün kullanmak SEO iyi uygulamalarıyeni kullanıcılar getirmek.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce web sitesi tasarımı ve şablonu ile özelleştirmek için Süper kolay. Her biri, benzersiz benzersiz web siteleri oluşturmanıza izin veren farklı özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir.
 • Popülerliği nedeniyle, neredeyse tüm popüler üçüncü taraf araçların WordPress için kullanılabilir entegrasyonları zaten var. Böylece e-posta pazarlama yazılımınız , olası satış aracı , SEO araçları , CRM yazılımı ve ödeme ağ geçitleri WordPress ile çalışacaktır.

WordPress Kullanımının Eksileri

WordPress mükemmel değildir. Platformunuzu seçerken aklınızda bulundurmak isteyebileceğiniz bazı dezavantajlara sahiptir.

 • Web sitenizden siz sorumlusunuz. Bu, ayrıca güvenlikten , yedeklemelerden ve güncellemelerin yüklenmesinden de sorumlu olduğunuz anlamına gelir . Tüm bu görevleri otomatikleştirebilirsiniz, ancak bu yönetilen WordPress barındırma şirketlerinden birini kullanmıyorsanız yine de dikkat etmeniz gerekir .
 • WordPress yerleşik bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu ile gelmiyor. Yeni başlayanların çoğuna aşina olmak ve temel bilgileri öğrenmek biraz zaman alır. Ancak , WordPress için popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentilerindenbirini kullanabilirsiniz .
 • WordPress’i kullanmak için kodlamayı öğrenmeniz gerekmez. Bununla birlikte, bazı temel HTML ve CSS bilgisi işleri çok daha kolaylaştıracaktır. Yeni başlayanların çoğu, WordPress’i kullandıkça bu temel becerileri kazanırlar.

5. WordPress’i Kim Kullanmalı? WordPress sizin için doğru mu?

WordPress’in güzel tarafı, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmasıdır. İstediğiniz kadar kolay ve basit ya da ihtiyacınız olduğu kadar karmaşık ve sofistike olabilir.

Tamamen sorumluluk sahibi olduğunuz ve tam sahip olduğunuzdan, işleri basitleştirebilir, maliyeti kontrol edebilir ve web sitenizi verimli bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Yıllar geçtikçe, binlerce yeni başlayandan WordPress’i öğrenmemize yardımcı olduk ve onları hızlı bir şekilde orta hatta ileri seviyeye getirdiğini gördük.

WordPress’in sizin için uygun olup olmadığını görmek için basit bir kontrol listesi:

 • Çok fazla para harcamadan profesyonel bir iş sitesi yapmak istersiniz
 • Temel bilgileri öğrenmek için basit dersleri kolayca takip edebilirsiniz
 • İşletmenizi çevrimiçi olarak tam özgürlükle büyütmek istiyorsunuz
 • Bir blog, portföy veya kişisel bir web sitesi yapmak ve çevrimiçi para kazanmakiçin kullanmak istiyorsunuz

Yukarıdaki ifadelerden herhangi birini kabul ederseniz, WordPress bir web sitesi oluşturmak için mükemmel bir platformdur.

Kim WordPress kullanmamalıdır?

Bir web sitesi yapmak isteyen herkes için WordPress’in en iyi platform olduğuna içtenlikle inanırken, bazı kullanıcıların aslında WordPress’e ihtiyaç duymayabileceğini ve başka bir çözümle iyi olacağını anlıyoruz.

WordPress’e ihtiyacınız olup olmadığını görmek için basit bir kontrol listesi:

 • Sadece bir blog yürütmek ve para kazanmak ya da üçüncü taraf hizmetleri kullanmak için hiçbir planınız yok.
 • Kodu yazmak, yedekleme yapmak veya güncellemeler hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak kadar sınırlı özelliklere sahip olursunuz.
 • Sadece küçük bir web sitesi istiyorsunuz ve işinizi çevrimiçi ortamda büyütmekten veya daha fazla satış yapmak için web sitesini kullanmaktan endişelenmiyorsunuz.

6. WordPress’e Nasıl Başlanır – Doğru Yol

Kendi kendini barındıran bir WordPress.org web sitesini başlatmak için, bir alan adı kaydettirmeniz ve web sitesi barındırma satın almanız gerekecektir .

Bluehost’u kullanmanızı öneririz . Okuyucularımıza WordPress barındırma alanında ÜCRETSİZ alan adı + ücretsiz SSL +% 60 indirim sunuyorlar. Bu da web sitenizi ayda 2,75 dolara kadar indirebileceğiniz anlamına gelir.

Bluehost , dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir ve resmi olarak tavsiye edilen bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır.

Barındırma satın aldıktan sonra, adım adım talimatlar için bir web sitesi nasıl yapılacağı ile ilgili kılavuzumuza gidin.

7. WordPress Becerileri Mastering

WordPress’in kullanımı kolay olsa da, bir soru sormak veya her seferinde bir kez daha yardıma ihtiyaç duymak isteyebilirsiniz. İyi haber şu ki, size yardımcı olacak birçok ücretsiz kaynak var.

BlogDefteri kendisi yeni başlayanlar için en büyük ücretsiz WordPress kaynak sitesidir. İşte WordPress’i öğrenmek için kullanabileceğiniz kaynaklarımız (hepsi tamamen ücretsizdir).

Eğer bir WordPress sorunuz varsa, iletişim formumuzu kullanarak bize ulaşabilirsiniz .

Bu WordPress incelemesinin WordPress’i kullanmanın artılarını ve eksilerini anlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu