Cilt Bakımı

Almaya Değer En İyi Yaşlanma Karşıtı Takviyeler

Çok hızlı yaşlandığınız için endişeleniyor musunuz? Hiç yaşlanma sürecini yavaşlatan ve sizi uzun süre genç tutabilen sihirli bir hap hayal ettiniz mi? Ortamdaki kirlilik veya her gün yediğimiz yemek türü olsun, her zamankinden daha hızlı yaşlanıyoruz.

Peki bu konuda nasıl mücadele edersiniz? Kullanabileceğiniz yaşlanma karşıtı takviyeler var mı? Eh, var! Ve bu yazı yaşlanma sürecini yavaşlatma konusunda en iyi olduğu bilinen on ek hakkında konuşuyor.

Bu takviyelerin ne olduğunu bilmek ister misiniz? O zaman bu yazıyı okumalısın!

Yaşlanma Karşıtı Takviyeler

1. Koenzim Q-10:

Yaşlandıkça, vücut tarafından üretilen CoQ10 adlı bir enzim, son yıllarda azalır. Aslında, CoQ10 enziminin düşük üretimi, Parkinson hastalığı, kanser ve diyabet gibi yaşa bağlı çeşitli bozukluklarla bağlantılıdır.

O nasıl çalışır:

Araştırmalar, ek CoQ10’un kanın etkili bir şekilde pıhtılaşmasını önlemede yardımcı olduğunu göstermiştir. Ek bu özelliği, kalp krizi ve diğer kalp ile ilgili hastalıklar şansını içeren yardımcı olur.

Bu ek aynı zamanda bir antioksidan görevi görür. Vücudumuzdaki bu enzimlerin varlığı, hücremizi hasara karşı koruyarak sağlıklı cilt , saç ve genel sağlık ile sonuçlanır .

2. Resveratrol:

Bu üzümlerde ve meyvelerde bulunan bir polifenoldur. Bu elementin etkinliği genellikle şarabın uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı olduğu fikriyle bağlantılıdır. Bu takviyenin günlük dozu daha uzun bir kullanım ömrü için önerilir.

O nasıl çalışır:

Ek glikoz seviyelerini azaltarak insülin duyarlılığını arttırdığı için not edilir. Ek diyabet hastalarının refahı için çok önemlidir.

Bu ek, ayrıca, hücrelerin ömrünün korunmasına yardımcı olan sirtuin adı verilen bir proteinin dengesinin korunmasına yardımcı olur.

3. Aspirin:

Bu mucizevi ilaç hafif baş ağrısından vücut ağrısına ve ateşe kadar çeşitli rahatsızlıklar için reçete edilir. Araştırmalar, günlük küçük bir doz aspirin alanların genel sağlık durumunun daha iyi olduğunu göstermiştir.

O nasıl çalışır:

Aspirin, daha iyi akışına yardımcı olan kanın inceltilmesine yardımcı olur ve pıhtılaşma ihtimalini büyük ölçüde azaltır. Daha iyi kan dolaşımı daha iyi bir akış ve tüm organların daha iyi çalışması anlamına gelir.

Bu ek aynı zamanda kolon kanseri riskini azaltmada çok yardımcı olur. Çalışmalar, her alternatif günde bir veya her gün aspirin alanların kolon kanserine yakalanma şansının yüzde elli olduğunu göstermektedir.

4. Karnitin:

Vücudun çeşitli yerlerinde depolanan ve depolanan yağın enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olan bir besindir. Normal koşullarda, böbrek ve karaciğer, geçen yıllarda önemli ölçüde azaltan bu elementi üretir.

O nasıl çalışır:

Bu element, takviye şeklinde alındığında, anjina veya sık görülen göğüs ağrısı problemlerinin tedavisinde yardımcı olur.

Ek, Alzheimer hastalığının ortaya çıkan belirtilerini ortadan kaldırmakta etkilidir.

Ek, ayrıca, depresyon ve demans tedavisinde rolü için not edilmiştir.

Araştırmalar, takviyenin erkeklerde sperm sayısını arttırmada ve böylece doğurganlık faktörünü arttırmada yardımcı olduğunu ortaya koymuştur.

5. Balık Yağı:

Balık yağı, kalbi sağlıklı ve sağlıklı tutmak için tıbbi olarak onaylanmış bir yöntem olan omega-3’e sahiptir. Balık yemenin yaşımızı uzattığı fikrine paralel olarak, balık yağı yaşlanma karşıtı bir araç olarak iyi ve önerilen bir tamamlayıcıdır.

O nasıl çalışır:

Balık yağında bulunan Omega-3, glokom ve maküler dejenerasyonun etkilerini azaltmada yardımcı olur.

Kalp hastalarında ani ölüm riskini azaltarak kullanım ömrünü arttırmaya yardımcı olur.

6. GTF Kromu:

Vücutta doğal olarak bulunan mineral kromun kompleks bir molekülüdür. İnsülinin daha etkili olmasına yardımcı olur.

O nasıl çalışır:

Kandaki kan şekeri dokulara zarar verir ve yaşlanma belirtilerine önemli bir katkıda bulunur. Bu takviye vücut hücrelerine yapılan şeker saldırısının kontrolüne yardımcı olur.

Bu takviye aynı zamanda cildi genç ve yaşlanma belirtilerinden uzak tutmak içinde hayati öneme sahiptir .

7. Hesperidin:

Bu, turunçgil meyvelerinde kabuklu meyvelerde bulunan ve vücudunuz üzerinde şaşırtıcı etkileri olan spesifik bir biyoflavonoiddir.

O nasıl çalışır:

Yaşla birlikte damarlarımız, cilt altında mor solucan benzeri lekelere bakacak şekilde bükülür ve şekilsizleşir. Bu destek, gerginliğin arttırılmasına yardımcı olur ve böylece kan akışını iyileştirir.

Bu destek ayrıca damarlardaki iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olarak kalbinizi genç ve sağlıklı tutar.

8. İdebenon:

Bu, birçok yaşlı Hollywood ünlüünün genç görünümlü cildinin arkasındaki sır olan bir antioksidandır.

O nasıl çalışır:

Bu ek, günlük alındığında, cildin derinliklerine nüfuz eder ve yaşlanmanın neden olduğu hasarı onarır.

Bu mucize eki aynı zamanda birçok yaşlanma karşıtı krem ​​imalat şirketi tarafından kullanılmaktadır.

9. Imedeen:

Bu takviyenin derin deniz balıklarından elde edilen bir proteini vardır ve harika sonuçlar göstermek için popülerlik kazanmaktadır.

O nasıl çalışır:

Bu takviyenin içeriği , cildi sıkı ve sıkı tutmak için çok önemli olan kolajen ve elastin üretiminin arttırılmasına yardımcı olur .

Bu takviyenin günlük alımı aynı zamanda cildinizi yumuşak , esnek ve kırışıksız tutmaya yardımcı olan doğal bir nemlendirici olan hyaluronik asitin sağlanmasına yardımcı olur .

10. Heliocare:

Bu ek temel olarak cildi güneşin etkilerinden ve geçen yıllardan korumakta çok etkili olan eğrelti özüdür.

O nasıl çalışır:

Bu ek hapların günlük alımı ciltte UVA’ya bağlı hasarın azaltılmasına yardımcı olur.

Kırışıklık karşıtı takviye, kırışıklıkların ve pigmentasyonun görünümünü azaltmada ve uzatmada da çok etkilidir.

Bu yaşlanma karşıtı takviyeleri bugün alın ve yarın daha genç olun! Ve başka herhangi bir yeni yaşlanma karşıtı takviye hakkında bir bilginiz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu