Cilt Bakımı

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Kırışıklıklar nasıl önlenir,yaşlanma söz konusu olduğunda, Boyun bölgesi kritik bir noktadır. Kusursuz yüzleri olan birçok kadını görebiliriz, ancak boyun bölgesine yakın ciltleri yaşlı görünür. Yaşlanmanın ilk belirtilerinden biri boyun kırışıklıkları ve cildin sarkmasıdır. Bu felaketlerden kaçınmak için, cildinizi kırışıklıklar ve diğer kusurlardan düzgün şekilde korumalısınız .

Yaşlanma sürecini yavaşlatmanın en iyi yolu, boyun derisinin esnekliğini korumak ve artırmak için gerekli önlemleri almaktır. Boyun bölgesinin yüz bölgeniz kadar hassas olduğunu unutmayınız, bu yüzden doğru bakmanız gerekir.

Evinizdeki günlük cilt bakım rejiminize birkaç ayin ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ünlüler tarafından sık sık benimsenen sağlam ve genç görünümlü ciltler için çok az tıbbi ve cerrahi yöntem vardır. Ancak, her zaman doğal yöntemler kullanarak cildinize çok erken yaşlardan itibaren bakmanız önerilir.

Nedenler:

Kirlilik, duman ve sigaralar:

Hepimiz biliyoruz ki dışarıda çok fazla kirlilik var. Kirlilik ve duman cilde zarar verir. İlk yıllarında, cilt bu serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Ancak yaşlandıkça, bu nötralizasyon süreci yavaşlar ve cilde daha fazla zarar verir. Yine sigara içmek de cilt için çok tehlikelidir ve yaşlanma belirtilerini çok kolay gösterir.

Güneş: Güneşe maruz kalmak ciltle ilgili tüm sorunların en tehlikeli sebeplerinden biridir. Sun, tadını çıkarmak isteyebileceğiniz çok iyi özelliklere sahiptir. Cildinizi D vitamini ile besler ve sağlıklı kemik büyümesine yardımcı olur. Ancak dışarı çıktığınızda, cildinizi iyi olgunlaşmış cildin ilk nedeni olduğundan, iyi bir güneş koruyucu ile korumak çok önemlidir. Güneş ışınları cildinizin esnekliğini azaltır ve cildin kırışıklıkları, gülme çizgileri ve yaşlılık lekeleriyle sonuçlanan şekline dönmez.

Sağlıklı Bir Yaşam Biçimi ile Boyun Kırışıklıklarını Önleyin:

  1. Cildinizi UVA ve UVB ışınlarından korumak için maruz kalmanızı güneş ışığına maruz bırakın.
  2. Cildin sigaraya ve diğer dumanlara maruz kalmasını sınırlayın.
  3. Günlük rutininize iyi bir boyun egzersizi ekleyin.
  4. Kafanı daima dik tut ve çeneni yukarı kaldır.
  5. Sert bir cilt için günde en az 8 bardak su için.
  6. Yüksek bir yastık, pürüzsüz cildiniz için en büyük düşmandır. Yüz ile boyun arasındaki açıyı maksimumda tutun. Büyük yerine küçük bir yastık için gidin.
  7. Boynuna patates dilimleri sür. Cildi temizler ve gözenekleri temizler.
  8. Uyumadan önceki gece boyunca boynunuza iyi bir kırışıklık önleyici krem ​​sürün.
  9. Dermatologlarınıza Retin-A kremlerini sorun. Bunlar yaşlanma sürecini çok etkili bir şekilde yavaşlatır.

Bu adımları çok erken yaşta takip ederseniz, yaşlanma sürecini yavaşlatmak kolaydır. Zaten boyun kırışıklığınız varsa, çok iyi bir kırışıklık önleyici krem ​​ve Retin-A kremleri kullanabilirsiniz. Tedaviler için dermatoloğunuza danışın. Bu ilaçları kullanarak ilaçları çıkarabilir ve sonra tekrar ortaya çıkmamalarını sağlamak için bakmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu