Cilt Bakımı
Trend

Gevşek cildi nasıl sıkılaştırırsınız?

Paula's Choice Skincare'e göre, sarkan cildi sıkılaştırmanın en iyi yolu güneş kremi, eksfoliyanlar, retinoller, invaziv olmayan tıbbi prosedürler ve kolajen yapan ürünler kullanmaktır.

Paula’s Choice Skincare’e göre, sarkan cildi sıkılaştırmanın en iyi yolu güneş kremi, eksfoliyanlar, retinoller, invaziv olmayan tıbbi prosedürler ve kolajen yapan ürünler kullanmaktır. Bu tedaviler yeterince sağlam bir cilde neden olmazsa, dramatik sonuçlar elde etmenin bir sonraki en iyi yolu kozmetik cerrahi olabilir.

Citl Neden Sarkar

Paula’s Choice Skincare, reçetesiz sıkılaştırıcı ürünlerin, lazer, dermal dolgu maddeleri veya cerrahi gibi kozmetik prosedürlerle aynı sonuçları vermediğini belirtiyor. Ancak, cildin neden sarktığını ve hangi ürünlerin yaşlanma sürecini önlemeye yardımcı olduğunu bilmek iyi sonuçlara yol açabilir. Elastin zarar gördüğünde veya bozulduğunda ve güneşe fazla maruz kaldığında cilt sarkmaya başlar. Yetişkin cilt, krep, cildin derisi ile sonuçlanan elastin yaratmaz.

Yetişkin olarak daha fazla elastin oluşturmak neredeyse imkansız olsa da, doğru ürünlerle iyi sonuçlar elde etmek mümkündür. Paula’s Choice Skincare’e göre, antioksidan içeren ürünler, cildi desteklemeye yardımcı olan kollajen üretimine yardımcı olabilir.

Güneşten koruyucu ayrıca günlük bir ihtiyaçtır. Deri güneş tarafından zarar gördüğünde, kollajen ve elastin tahrip olur. Hasarı önlemek için her gün yüzünüze ve boynunuza güneş kremi sürün. Exfoliants kollajen üretiminin anahtarıdır. Salisilik asit ve glikolik asit, cildin sarkmasını engellemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, retinol ürünleri de faydalıdır. Renova gibi Retinoller, kollajen yapımına yardımcı olabilir ve hatta elastin yapımına yardımcı olabilir. Bu topikal tedaviler istenen sonuçları vermezse, hafif terapiler, lazerler veya kozmetik cerrahi deneyin.

Bir önceki yazımız olan Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Alın Kırışıklıklarından Kurtulmanın Yolları
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı