Cilt Bakımı
Trend

Gülme Çizgilerini Nasıl Kaldırırsınız?

Gülme çizgilerini gidermek için hyaluronik asit tedavileri, lazer tedavileri ve Botoks kullanılabilir.

Gülme çizgilerini gidermek için hyaluronik asit tedavileri, lazer tedavileri ve Botoks kullanılabilir. Yüz egzersizleri çeneyi sıkar ve gülme çizgilerini azaltır. Güneş koruyucu losyonlar kullanmak, antioksidan bakımından zengin yiyecekler yemek, kilonuzu korumak ve Retinol kremleri kullanmak cildi hasardan koruyabilir, cilt tonunu iyileştirebilir ve cildin yaşlanma belirtilerini en aza indirebilir.

  1. Bir cilt bakımı seçinYaş grubunuza göre bir cilt bakımı seçerek gülme çizgilerini giderin. Hyaluronik asit tedavileri, 30’lu yaşlarınızda, 40’lı yaşların başındayken katlama ve gülme çizgilerinin kıvrımlarını yukarı itmek için dolgu maddeleri kullanır. Botox, 40 yaşlarında ve 50 yaşlarındayken gülme çizgileri yaratan küçük kasları gevşetiyor. Lazer tedavileri, cildinizi sıkılaştırır ve 60’lı yaşların üstündeyken gülme çizgilerini yükseltir.
  2. Yüz egzersizleri yapmakYanaklarınızı ve çenenizi yüz egzersizleriyle sıkılaştırın. Gülme çizgilerini en aza indirmek için, dişlerinizi dudaklarınızla gizlerken ağzınızla bir “O” oluşturun. Daha sonra, dişlerinizi gizlerken geniş bir şekilde gülümseyin. Gülüşünü tut. İşaret parmağını çenene yerleştir. Çenenizi yukarı ve aşağı hareket ettirirken başınızı geriye doğru eğin.
  3. Akıllı yaşam tarzı seçimleri yapınCildinizi erken kırışıklıklardan ve güneş kremi kullanarak güneşe karşı koruyun. Diyetinize brokoli, havuç ve meyveleri dahil edin. Kilo kaymaları düz çizgilere neden olduğundan, kilonuzdaki dalgalanmaları önleyin. Retinol kremleri gülme çizgilerinin görünümünü yumuşatır ve cildinizi gençleştirir.

Bir önceki yazımız olan Bazı glutensiz cilt bakım ürünleri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  En İyi Yaşlanma Karşıtı Göz Kremleri
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı