Cilt Bakımı

Retinol ne işe yarar?

Retinol akne, kırışıklıklar ve diğer durumların tedavisinde etkilidir. 

Retinol akne, kırışıklıklar ve diğer durumların tedavisinde etkilidir. Çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için 1971’den beri kullanılmaktadır.

Retinol Kullanımı

WebMD’ye göre retinolün en yaygın kullanımı, diğer sivilce ilaçlarıyla birlikte kullanıldığında aknenin tedavisidir. Retinol, topikal akne ilaçlarının veya temizleyicilerin cilde nüfuz etmesini sağlayan gözeneklerin açılmasına ve kapanmasına yardımcı olur. Ayrıca çıkarılmadığı takdirde gözeneklere girebilecek ölü deri hücrelerini de temizler. Düzenli olarak kullanıldığında, sivilce izinin ve iltihabın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Retinol ayrıca yaşlanma karşıtı bir ürün olarak kullanılır. Retinol, renk atmasını, güneş lekelerini ve yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcı olabilecek kan damarlarını uyararak çalışır. Ayrıca cildin kolajen üretme kabiliyetini arttırır, bu da bir süre kullanıldığında kırışıklıkların görünümünü büyük ölçüde azaltabilir.

Diğer cilt hastalıkları retinol sedef hastalığı ve siğilleri içerir. Aşırı cilt büyümesi, bu cilt durumlarının ikisine de yol açabilir ve retinol, büyümelerini yavaşlatmaya veya durdurmaya yardımcı olur.

Retinol topikal bir krem ​​olarak gelir ve farklı güçler mevcuttur. Ürünün bazı formları reçetesiz satılırken, daha güçlü formlar yalnızca doktor reçetesinde bulunur.

Bir önceki yazımız olan Almaya Değer En İyi Yaşlanma Karşıtı Takviyeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Cildinizi doğal maddelerle nasıl temizleyebilirsiniz?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı