Cilt Bakımı
Trend

Retinol nedir ? Retinol ne işe yarar?

Retinol akne, kırışıklıklar ve diğer durumların tedavisinde etkilidir.

A vitamini çeşidi olan ve cildinizi tedavi eden retinoller, güneş ışınlarından etkilendiği içinde gece kullanılmalıdırlar, hassas ciltlerde daha dikkatli olunmalıdır

Retinol akne, kırışıklıklar ve diğer durumların tedavisinde etkilidir. Çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için 1971’den beri kullanılmaktadır.

WebMD’ye göre retinolün en yaygın kullanımı, diğer sivilce ilaçlarıyla birlikte kullanıldığında aknenin tedavisidir. Retinol, topikal akne ilaçlarının veya temizleyicilerin cilde nüfuz etmesini sağlayan gözeneklerin açılmasına ve kapanmasına yardımcı olur. Ayrıca çıkarılmadığı takdirde gözeneklere girebilecek ölü deri hücrelerini de temizler. Düzenli olarak kullanıldığında, sivilce izinin ve iltihabın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Retinol Cilde Faydaları

Retinol ayrıca yaşlanma karşıtı bir ürün olarak kullanılır. Retinol, renk atmasını, güneş lekelerini ve yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcı olabilecek kan damarlarını uyararak çalışır. Ayrıca cildin kolajen üretme kabiliyetini arttırır, bu da bir süre kullanıldığında kırışıklıkların görünümünü büyük ölçüde azaltabilir.

Diğer cilt hastalıkları retinol sedef hastalığı ve siğilleri içerir. Aşırı cilt büyümesi, bu cilt koşullarının ikisine de neden olabilir ve retinol, büyümelerini yavaşlatmaya veya durdurmaya yardımcı olur.

Retinol topikal bir krem ​​olarak gelir ve farklı güçler mevcuttur. Ürünün bazı formları reçetesiz satılırken, daha güçlü formlar yalnızca doktor reçetesinde bulunur.

Bir önceki yazımız olan Cildinizi doğal maddelerle nasıl temizleyebilirsiniz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Hindistan Cevizi Yağı Kullanarak Kırışıklıklar Nasıl Giderilir
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı