Cilt Bakımı

Yaşlanma ile Mücadele için En İyi Ayurveda İlaçları

Ayurveda İlaçları,Hayır, bu bir efsane değil! Cildiniz üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkisi olan Ayurveda ilaçları vardır. Yüzünüzü makyaj ve kapatıcılarla örtmek çizgileri kapatabilir, ancak cildinizin yüzeyde iyi görünmesi için içeriden bir destek alması gerekir. Ayurveda ilaçları yüzünüzden yıllarca kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle, tüm bu karanlık noktalar ve ince çizgiler için hızlı bir düzeltme yapmak yerine, bu ilaçları bugün deneyin.

Not: Herhangi bir ilacı denemeden önce doktorunuza danışın. Diğer sağlık sorunları için ilaç kullanıyorsanız, kendi kendinize ilaç almayın.

Yaşlanma Karşıtı En İyi Ayurveda İlaçlar

1. Bruhat Chhagaladya Ghruta

Ghee, Ayurveda tıbbında binlerce yıldır çeşitli sindirim hastalıklarını ve spinal ve idrarla ilgili sorunları iyileştirmek ve zindeliği iyileştirmek için kullanılmaktadır. Bu Ghee saf inek sütü kullanılarak yapılır ve keçi eti özleri içerir.

Ürün Talepleri 

Yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olduğunu iddia eder. Bağışıklık sisteminizi ve gençliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Ayrıca sindiriminizi iyileştirdiğini ve gücünüzü artırdığını iddia ediyor. Bu ilaç ksheera (inek sütü), chhagmamsa (transseksüel keçi eti), Dashamoola (on kök), manjistha özleri ve diğer Ayurveda özlerini içerir.

Tavsiye Edilen Dozaj: Günde bir veya iki kez veya doktorun önerdiği şekilde 3-5 mL.

2. Shilajit

Shilajit, Ayurveda tıbbında genel olarak refah için kullanılır ve Alzheimer hastalığı, kronik yorgunluk, uykusuzluk ve demir eksikliği gibi birçok sorunu tedavi etmek için kullanılır. Shilajit, serbest radikal hasarını ve yaşlanma belirtilerini önleyen antioksidan ve antienflamatuar bir bileşik olan fulvik asit içerir.

Ürün Talepleri

Bu ürün, yaşlanma karşıtı faydalara sahip olduğunu iddia eder ve canlılığın arttırılmasına yardımcı olur.

Tavsiye Edilen Dozaj: Bir bardak süt ile veya doktorun önerdiği şekilde günde 200 mg.

Not: Hamile bayanlara, emziren annelere ve doktora danışmadan çocuklara verilmemelidir.

3. Nirmali Blood Purifier

Cilt hücreleriniz tüm hayati besinleri ve mineralleri kanınızdan alır, cildinizi parlak tutmak ve yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için esastır. Kan temizleyicileri, toksinleri kanınızdan temizlemenize yardımcı olur ve tüm hayati besinlerle aşılar.

Ürün Talepleri

Nirmali Blood Purifier, tüm lekeleri ve yaşlanma belirtilerini cildinizden uzaklaştırdığını iddia eder. Tonik akne, kaynama, sivilce, yara ve cilt kuruluğu ile savaşan ve kanınızı temizleyerek ince çizgilerin oluşumunu azaltan bitkilerin bir kombinasyonudur.




Tavsiye Edilen Dozaj: Doktorun önerdiği şekilde.

4. Oriander Moringa Özü

Moringa, cildinizin genç ve sağlıklı görünmesi için ihtiyaç duyduğu tüm temel vitamin ve besin maddelerinin güç kaynağı olan bir süper besindir. Moringa özleri öncelikle cildinizi sağlıklı tutmak, beyin aktivitesini geliştirmek ve kardiyovasküler sistemin işleyişini arttırmak için kullanılır.

Ürün Talepleri

Oriander tarafından üretilen bu ürün, tüm hayati amino asitler ve mineraller, magnezyum, demir, potasyum, çinko ve fosfor bakımından zengin olduğunu iddia ediyor. Yaşlanma karşıtı yararları olduğunu, sağlıklı eklemleri desteklediğini ve karaciğerinizi sağlıklı tuttuğunu iddia ediyor.

Tavsiye Edilen Dozaj : Günlük 3 gram (belirtildiği gibi).

5. Sri Sri Tattva Brahma Rasayana

Yorgunluk ve yorgunluk çoğu zaman cildinizi etkiliyor. Yorgun hissediyorsunuz çünkü hücreleriniz ve organlarınız yeterli besin alamıyor. Sonuç olarak, cildiniz mat görünüyor ve yaşlılık lekeleri alıyorsunuz. Bu Ayurveda ürünü, vücudunuza ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerini sağlayarak kaybedilen canlılığı giderebilen bir bitki karışımıdır.

Ürün Talepleri

Kırışıklıkları, gri saçları, zihinsel zayıflığı, hafıza kaybını ve diğer sorunları önleyen yaşlanma karşıtı ve sinirsel bir tonik olduğunu iddia ediyor.




Tavsiye Edilen Dozaj: 12 gram sütlü veya doktorun önerdiği şekilde.

6. Haritaki Powder

Haritaki veya Ink Nut, Ayurveda ilaçlarında uzun ömür ve yaşlanma karşıtı ilaçlarda kullanılan güçlü bir bitkidir. Aslında, Charaka Samhita’da yaşlanma karşıtı yararları için bahsedilmiştir. Yaşlanma karşıtı yararların yanı sıra, Haritaki’nin de önemli terapötik yararları vardır.

Ürün Talepleri

Bu ürün, zararlı koruyucu, tuz, şeker ve suni tatlardan arındırılmış saf ve doğal haritaki tozu olduğunu iddia eder. Anti-enflamatuar, antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliklere sahip olduğunu iddia eder. Bu ürün, Ayurveda sistemine göre hazırlandığını iddia ediyor ve kalitesiyle sertifikalandırılıyor.

Önerilen Dozaj: Günde 2-4 gram veya doktorun önerdiği şekilde.

7. Ashwagandha Kapsülleri

Ashwagandha, cildinizi pürüzsüz tutmaya yardımcı olan antioksidanlar ve uzaktaki yaşlanma belirtileri bakımından zengindir. Cildinizi UV hasarı ve stres ve zararlı serbest radikallerin neden olduğu hasara karşı koruduğu bilinmektedir.

Ürün Talepleri

Bu ürün, genel refahınızı iyileştirdiğini ve güç sağladığını ve stres giderici olarak hareket ederek zihninizi rahatlattığını iddia ediyor.

Tavsiye Edilen Dozaj: 1 kapsül, bir saat yemek yedikten sonra veya doktorun önerdiği şekilde günde iki kez.

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kısayol yoktur. Yaşlanma karşıtı olmanın sırrı iç sisteminizde yatmaktadır. Tabii ki, sadece anti-aging hapları ve tonikleri patlatmak, sağlıklı bir yaşam tarzı ve diyetle bir araya getirmediğiniz sürece yardımcı olmaz. İyi beslenin, sıkı egzersiz yapın, tüm multivitaminlerinizi alın ve bu Ayurveda ilaçlarını deneyin – çok zor değil, değil mi? Öyleyse bugün onları dene! Ve görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu