Cinsellik

İlk Defa Seks Yapma: İpuçları ve Püf Noktaları

Belirli bir noktada, ilk defa seks yapmayı düşünebilirsiniz. Buna ek olarak, nasıl hissettiğini merak ediyor olabilirsiniz; Eşlik edebilecek herhangi bir kaygının üstesinden nasıl gelineceği ve nasıl güvende olacağı.

İlk kez seks yapmak: işte bilmeniz gerekenler

İlk kez seks yapmayı düşünüyorsanız, aklınızdan geçen pek çok şey vardır. Vücudunuzun değişip değişmeyeceğini veya incineceğini merak ediyor olabilirsiniz. İlk seksten önce merak ettiğiniz soruların cevaplarını almak için okumaya devam edin.

Seks yaparken vücuduna ne oluyor?

Vücudunuz ilk kez seks yaptığınızı gösteren masal belirtileri göstermeyecek. Birinin seks yaptığını bilmesinin tek yolu, siz veya bir başkasının onlara söylemesidir.

Seks yaparken, ağır nefes alabilir ve terleyebilirsiniz ve cildiniz kızarır. Bu değişikliklere cinsiyetin fiziksel doğası neden olur. Seks sırasında vulva kanınız artan kan akışı nedeniyle de şişebilir. Seksden sonra, vücudunuz tıpkı egzersizden sonra olduğu gibi normale dönecektir.

Çoğu kadın, vajinadaki egzersiz, ilk kez seks veya diğer aktiviteler sırasında yırtılabilecek veya yırtılabilecek bir zar olan bir kızlık zarı ile doğar. Sizin kızlık zarı yırtılabilir olabilir  dönemi benzeri kanama 1-3 gün birkaç damla arasında olabilir bazı kanama, neden olabilecek. Bununla birlikte, kanama kızların ilk seksişlerinde sadece% 43’ünde görülür. Diğer pek çok kişi, istemeden seks yapmadan önce onların ilahilerini zaten parçaladılar. Eğer konum kanama endişe,  sen üstüne yalan koyu renkli havlu veya bez aşağı koyabilirsiniz.

Sex Acıtır mı?

İlk kez seks yapmayı çevreleyen endişenin çoğu, incinip incinmeyeceğine odaklanır. Vücudunuza dikkat ederseniz, muhtemelen herhangi bir acı olmaz. Hissedeceğiniz şey biraz rahatsızlıktır, çünkü bu deneyim sizin için yeni.

Eğer acı hissederseniz, sürtünmeden kaynaklanabilecek olasılıktan fazladır. Cinsiyet sırasındaki sürtünme, eşinizin penisinin girişini kolaylaştırmak için yeterli vajinal yağlama olmadığında meydana gelir. Bol miktarda ön sevişme yapmak vajinanın daha fazla yağlanmasını sağlayabilir.

Bir yağ kullanmak, cinsel ilişkiyi daha rahat ve keyifli hale getirebilir.

Orgazm olur muyum?

Siz ve eşiniz ilk kez nasıl seks yapabileceğinizi bulduğunuzda, bunun filmlerde gösterildiği gibi büyülü olacağına inanmaya meyilli olabilirsiniz. Ancak, ilk seferinizin neredeyse pürüzsüz ya da iyi koreografide olmaması mümkündür.

Birçok insan için ilk kez garip ve biraz rahatsız edici bir meseledir. Bunun üzerine, ikiniz de gergin olabilirsiniz. Böyle bir durumda, nadiren bir orgazm elde edersiniz .  Orgazm olmadan cinselliğin kendisi de oldukça zevkli olabilir ve sizin ve eşinizin daha fazla bağlantı kurması için iyi bir yol olabilir.

İlk kez seks yaparken hamile kalabilir miyim?

Bazı toplumlarda bir kadının ilk kez seks yaptığında hamile kalamayacağı bir efsane vardır. Bu yanlış. Eğer periyodunuza zaten başladıysanız, doğurgan olduğunuz günlerde seks yaparsanız hamile kalabilirsiniz.

Çocuk sahibi olmaya hazır değilseniz, cinsel ilişkide bulunduğunuzda doğum kontrol yöntemini kullanmalısınız.

İlk seks: kaygıyı azaltmanın yolları

İlk kez seks yapıyorsanız, endişeli hissedebilirsiniz, çünkü hayatınızda önemli bir an olduğunu düşündüğünüz şeye girmek üzeresiniz. Bu endişe ile baş etmek için yapabileceğiniz birçok şey var.

Doğru ortak

Araştırmalar, güvendiğiniz kişiyle istikrarlı bir ilişki içinde olduğunuz birisiyle seks yaparken hem psikolojik hem de fizyolojik tatmin olma ihtimalinizin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Güvendiğiniz birisiyle birlikte olmak, durumu daha iyi kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Rahat yer

Seks yapmak istiyorsan ama bu konuda endişeleniyorsan rahat edebileceğin bir yerde yapmayı düşünebilirsin. Bilmediğiniz veya rahatsız olduğunuz bir yerdeyken aklınız iki yerde olacak. Bu, olup bitene odaklanmayı zorlaştırabilir ve olan bitenin tadını çıkarmayı zorlaştırabilir.

Ön sevişme

İlk seks hakkında endişe oldukça yaygındır. Ancak, ön sevişme endişeli hislerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Ön sevişme, eşinizin vücudunda olduğu gibi kendinizinkiyle daha rahat hissetmenize yardımcı olabilecek çok sayıda öpücük ve dokunma içerir.

Ağırdan almak

Bir sonraki adıma geçmek için seks yapmaktan çok endişe duyulabilir. Ne yapmanız gerektiğini ve daha sonra ne yapmanız gerektiğini düşündüğünüze karar verirseniz, olayları doğal olarak yapabilmeniz için kendinizi merkeze alıp şimdiki zamana odaklanmak isteyebilirsiniz.

Bazı insanlar orgazm olmak için yarışıyor. Zaman ayırmak ve yolculuğun tadını çıkarmak, seks daha rahat ve eğlenceli bir deneyim haline getirebilir.

Daha sonra tekrar deneyin

İlk defa pek çok insanın harika bir tarafı yok. Ancak, bu seks her zaman kötü olacağı anlamına gelmez. Herhangi bir sayı, şaşırtıcı olmayan bir deneyime katkıda bulunabilir.

Kendinizi daha rahat hissettiğinizde daha sonra tekrar deneyebilirsiniz. Ancak, bir dahaki sefere de taahhüt etmek zorunda değilsiniz. Seks yapmanın en iyi zamanı, eşinizin istemediği zaman değil, istediğinizden emin olduğunuz zamandır.

İlk seks: önce güvenlik!

İlk defa seks yapmayı düşünüyorsanız, kendinizi güvenli olmayan seksten korumanın yollarını bilmelisiniz. Korunmasız seks yapmak, enfeksiyon ve hastalığa neden olabilir. İstenmeyen gebeliklere de neden olabilir.

STI’lerden kaçınma

Seks yaparken koruma kullanmazsanız, enfeksiyonlara yakalanma riski çok daha fazladır. Bazı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) aşağıdakileri içerir:

  • klamidya
  • HIV / AIDS
  • genital herpes
  • frengi
  • belsoğukluğu

Erken teşhis edilirse, bu hastalıkların çoğu antibiyotik ilaçlarıyla tedavi edilebilir. HIV’in tedavisi yoktur, ancak virüsü neredeyse tamamen yok edebilen ilaçlar vardır. AIDS’in tedavisi yok. Cinsel ilişkide bulunduğunuzda prezervatif kullanmak bir CYBE riskini büyük ölçüde azaltabilir.

doğum kontrolü

İlk kez seks yaparken gebe kalmak kesinlikle mümkün. Bebek sahibi olmak için hazır hissetmiyorsanız, hamilelik olasılığını azaltmak için doğum kontrol yöntemleri kullanmalısınız.

Prezervatif, diyafram ve intrauterin cihazlar gibi bariyer yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Bunlar spermlerin yumurtaya ulaşmasını engeller. Doğum kontrol hapı gibi diğer yöntemler bir yumurtanın salınmaması için hormonlarınızı değiştirir. Sadece prezervatif hem hamileliğe hem de CYBE’ye karşı korur.

İlk defa nasıl seks yapılacağına şaşırıyorsanız, bu hissetmek için tamamen normal bir yoldur. Endişeli olmak yaygın bir durumdur, ancak rahat bir yerde doğru eşle birlikte olmak ve işleri yavaş yapmak yardımcı olabilir. Planlanmamış gebeliklerden ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan kaçınmak için güvenli seks yaptığınızdan emin olun.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu