Cinsellik

Kadınlarda cinsel isteği arttırmanın yolları

Düşük libido nedenleri Düşük libido için çözümler Cinsiyet tahrikli yiyecekler

Her kadın bir noktada düşük libido yaşayabilir. Sizin için kullanışlı olabilecek aşağıdaki birkaç öneriyle nasıl geri yükselteceğinizi öğrenin.

Düşük libido nedenleri

Cinsel olarak aktif olduktan sonra, kadınlarda azalmış libido herhangi bir zamanda olabilir. Çoğu kadın emzirirken hamilelikten sonra çok şey yaşar.

Ayrıca libido , vücuttaki değişiklikler nedeniyle endişe , stres veya hormonal dengesizlik nedeniyle yüzden sıfıra düşebilir . Hatta belli düzeyde cinsel bozukluklar bile kadınlarda libido kaybına neden olabilir.

Düşen libidinizin sebebi ne olursa olsun, size daha fazla endişe yaratmamalı veya eşiniz için tekrar yeşil ışık yakmaya çalışmaktan kaçınmanızın nedeni olmamalıdır. Neden? Düşürülen libido bir cümle değildir ve arttırmanın farklı yolları vardır.

Kadınlarda düşük libido için çözümler

Daha fazla egzersiz yapın

Cinsel dürtüsünü düzeltmek için bir kısmı kendi başınıza çıkarabileceğiniz farklı ev tedavileri ve tedavileri vardır. Kadınlarda cinsel dürtü eksikliğinin sebeplerinden biri egzersiz eksikliği olabilir. İdeal olarak sağlıklı bir vücut için egzersiz yapmanız gerekir; bu nedenle doktorunuz libido’nuzu arttırmanıza yardımcı olacak sağlıklı şeyler listenize eklemenizi önerebilir.

Markete veya köşedeki o parka günlük yürüyüşünüzden daha fazla egzersiz yapmak, ücretsiz olarak alabileceğiniz en iyi doğal libido güçlendiricidir. Sadece birkaç damla ter atmanıza mal olabilir ama libido’nuzu geri almanın getirdiği neşeyle kıyaslandığında bu ne olabilir.

Yapmanız gereken ne olursa olsun; İster yoga, ister sadece bir bloktan diğerine koşmak ya da muhtemelen park hakkında koşmak, bir kez vücudunuza daha çok bağlanmanıza ve kendinizin farkında olmanıza yardımcı olur, o zaman libidoyu fırlatıp atmaya başlamanız için bir adımsınız. Çoğu doktor, yatak odasında kendinizi daha rahat hissetmenize ve güven duymanıza yardımcı olacağı için egzersiz önerir.

Size cesaret veren bir egzersiz biliyor musunuz? Boks dersi almak. Düşük benlik saygısı veya zihinsel sağlık sorunları nedeniyle alçaltılmış bir libido vakası yaşıyorsanız, aldığınız tüm cesaret ve güvene ihtiyacınız olabileceğini deneyebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Seks Yapmayı Bıraktığınızda Vücudunuza Olanlar Artıları ve Eksileri

Bazı pelvik egzersizler kaslarınızın gevşemesine yardımcı olmak için de uzun bir yol alabilir, bu nedenle doktorunuz Kegels’in orgazm sırasında kasılmadan sorumlu olduğu için etrafınızdaki kaslar olarak pelvik bölgenize yardım etmesini önerdiğinde tavsiyelerine uyun. Asla bilemezsin, henüz denemediğin o eksik parça olabilir.

Stresle başa çıkmak

Stresi olumlu bir şekilde ele almayı öğrenmek, kadın cinsel dürtüsünü artırabilir. Stresinizi ve anksiyetenizi yüzünüze sürüklediğinizde, onun ne kadar stresli olduğunuzu fark etmesine yardımcı olmaz, yalnızca özellikle sizi boşuna almaya teşvik etmeye çalıştığında daha fazla stres verir. Stresinizden bir şekilde kurtulun.

Doktorunuz meditasyon önerebilir. Stresinizle başa çıkmanın en iyi yollarından biri budur. Ne zaman endişelerinizi listelerin zirvesinde hissediyorsanız, odanıza ya da seçtiğiniz sessiz bir yere gidebilirsiniz, sorunlu düşüncelerin kafanızı temizleyin, ne kadar güzel bir yaşam ve eşinizin hala sizin için can attığı gerçeği üzerine meditasyon yapın. şimdiye kadarki en iyi şeylerden biri. Strese yaşam tarzınızla ilgili harekete geçirme ifadesi olarak bakın ve kendinizle ilgili olumlu değişiklikler yapın.

Tüm stresi hallettiğinizde, bedeniniz gevşeyecek ve libidonuzu geri ve sağlam hale getirebilirsiniz.

Partnerinizle konuşun

Zaman harcamak ve aslında eşinizle konuşmak sizi oyuna geri döndürmek için uzun bir yol kat ediyor. Her kadın, ne kadar meşgul olursan ol, eşiyle en az 20 dakika konuşmalı. Bu sefer sadece eşiniz için olmalı ve sosyal medya veya herhangi bir elektronik tarafından kesilmemelidir.

İletişim, libidonuzu geri almanıza nasıl yardımcı olacağınızı anlamasına yardımcı olabilir. Bu, uzun süreli bir ön sevişme sizin için hile yapacağını ya da muhtemelen size duyusal bir şekilde konuşup konuşmayacağını bilmesine yardımcı olacaktır. Ancak, ortak zamanı bir kenara koyun ve iletişim kurun.

Aşk hayatını renklendir

Her seferinde cinsiyete başlamak için yalnızca belirli bir ilke ve uygun yöntem kullanmak kadın libido sorunlarına neden olabilir. Seks sıkıcı hale gelir ve yavaş yavaş ilginizi çeker. Bu noktada, aşk hayatınıza eşinizi uyandırmak için başka yollar bularak ya da sizi oyuna sokması için farklı yollar öğreterek, libidolarınızı azaltmak için uzun bir yol kat edebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Kızlar Boner alabilir mi? Klitoral Ereksiyonlar Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Çok uyu

Yoğun bir yaşam tarzı siz değerli uykunuzu sizden alıp yorgun ve stresli hale getirebilir. Uyku sinirlerinizin gevşemesine yardımcı olur ve sırayla vücudunuzun normal şekilde çalışmasına yardımcı olur. Vücut uyuduğunda izin verir ve daha çok strese girdiğinde, birçok şeye ilgi duymuyorsunuz. Tükenme, cinsel dürtünüzü düşürür ve böylece yeterli miktarda uyku almak ya da protein açısından zengin bir diyetle birlikte yapabileceğiniz zaman kestirmek, cinsel dürtünüzü artırmada uzun bir yol kat edebilir.

Cinsiyet tahrikli yiyecekler

Çok daha fazla çikolata yemek, sizin için işe yarayan ev ilaçları olabilir. Çikolata hakkında ne söylediklerini ve arzuyu sembolize ettiğini biliyorsunuz. Bu, sadece tat tomurcuklarınızı ateşe veren ve onlarla temasa geçtiğinde daha fazla özlenen, aklını başından alan tadı yüzünden değildir.

Çikolata üzerinde yapılan bir çalışma, vücudunuzdaki daha fazla serotonin salgılanmasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Dünyanın her yerindeki doktorlar, bu hormonun sizi afrodizyak havasında bırakmaktan sorumlu olduğunu söylüyor. Bil bakalım vücuduna ne yapıyor? Bir doz çikolata ya da incir, istiridye ya da şeftali gibi diğer bazı hoş yiyeceklerden sonra erkeklerin dokunmasını arzular. İki ünlü afrodizyak’ı birleştirmeye karar verebilirsiniz: çikolata ve istiridye.

Bu ikisini yemek sizi duygusal hissetirse veya zevkli hissediyorsa, uzun süre harekete geçmeye hazır olun. Bu ikisiyle tatlı olarak kendinizi ev yapımı bir yemeğe dönüştürmek, sizi uyandırdığı duygusal hissi gidermek için tatlıdan çok daha fazlasını istemenizi bırakabilir.

Çok fazla meyve yemek, dişilerdeki cinsel dürtü azalması için başka bir harika ev tedavisi olabilir. Bir kadın olarak hayatınızın bu döneminde doktorlar tarafından tüketilen bazı meyveler bulundu ve önerildi. Bahsedilen meyvelerin yanı sıra, muz ve avokado gibi diğer meyveler sadece libidonuzu güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda cinsel organlara kan akışını arttırır ve bu nedenle normal ve sağlıklı bir cinsel yaşam sağlar.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Ağrılı Seksin Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Uygulayıcınla randevu al

Azaltılmış libido vakası için sağlık doktorunuza danışmak, herhangi bir tedavi veya tedaviye başlamadan önce yapmanız gereken en akıllı şeylerden biridir.

Doğal yaklaşımın sizin için en iyisi olduğunu düşünmek veya düşünmemek, libido ile ilgili problemlerinizi sadece strese bağlı olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olmak için sağlık uzmanınızla randevu almak veya diğer bazı temel problemler. Libido’nuz çoğu zaman dişi yağlama sorunlarının veya zihinsel veya başka türlü olası diğer tıbbi durumların bir sonucu olabilir. W

Her ne kadar sorun olabilirse, doktorunuz cinsel yaşamınızı etkileyen sorunun kökenini bilmenizi sağlayacak tek kişi olacaktır. Bu, karşılaştığınız cinsel sorunla ilgili olarak bir çözüm bulmanızı kolaylaştırır.

ilaç

Kadın cinsel dürtüsünün artması için farklı ilaçlar var. Kadınlar için herhangi bir libido arttırıcı almayı düşünmeden önce, daima doktorunuza danışın. Vücudunuzun bu güçlendiricileri kullanıp kullanamayacağını ve hangisini kullanacağını size söyleyebilir. Libido’nuzu artıran bazı alkaloitler veya bileşenler içeren bazı bitkiler mevcuttur ve doğal bir Viagra olarak kullanılabilir, ancak bitkisel veya ortodoks gitmeden önce doktorunuzu kullanın.

Hormon tedavisi

Hormonal dengesizlik, kadınlarda libido azalmasının nedeni olabilir ve bu yüzden bunu düzeltmek için doktorlar, sağlıklı ve zevkli bir cinsel ilişki için teşvik edici zevkte yer alan farklı hormonları artırmak için bu kadınları hormon tedavisi terapisine yerleştirirler. Doktorunuzun ne tür hormon tedavisi terapisi uygulamanız gerektiğini önermesine izin vermek önemlidir.

Sonuç

Bu 9 yöntem libidonuzu arttırmak için uzun bir yol izler, böylece size ve eşinize sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam verir. Ama sonunda tekrar yatak odasında hayatın tadını çıkarmaya hazır olacaksın.

Bir önceki yazımız olan Stealthing Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı