Dekorasyon

Dekorasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dekore ettiğiniz alanın türü ne olursa olsun, ayrıntılara dikkat etmekten daha önemli bir şey yoktur. Burada, iyi tasarımın gerçekte ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcı olmak için arşivlerimizdeki dekorasyon işaretleyicilerini ve üst düzey tasarımcıların ipuçlarını paylaşıyoruz . Birkaç temel dekorasyon ilkesine hükmetmeye ve yaratıcılığınızı teste almaya açıksanız, hem konforlu hem de şık bir evin tadını çıkardığınızdan emin olabilirsiniz.


Grafik baskılar, toz odası gibi küçük alanlarda önemli bir etkiye sahip olabilir. Burada bir Ellie Cashman çiçek duvar kağıdı, Sara Ruffin Costello tarafından tasarlanan New Orleans manse toz odasının yıldızı .

Desenleri ve stilleri bir dizi katmanlara yerleştirme, bir odaya görsel ilgi eklemek için kolay bir yoldur. Burada Refinery29 Global Genel Yayın Yönetmeni Christene Barberich, Brooklyn Heights’daki yatak odasında yeşil ve beyaz nevresimlerle siyah ve beyaz yastıkları birleştiriyor .

KORİDORLARDA RENK KULLAN

Renk seçenekleri söz konusu olduğunda daha rezerve edilmeye meyilliyseniz, koridor için mor gibi koyu bir ton seçerek konfor bölgenizin dışına çıkın. Beklenmeyen ve David Hicks tarafından bu tasarım gibi bir sanat koleksiyonunu sergilemek için şık bir fon olabilir .

MASADAKİ KOLEKSİYONLARI GÖSTER

Her oda, geçmişi olan aksesuarlardan yararlanabilir. Koleksiyonlarınızı rafta sergilemek yerine, bu İtalyan dairesinde görüldüğü gibi masanın üzerine koyun . Ekranınızdaki dengeyi korumak için koleksiyonunuzun oldukça küratörlüğünü yaptığınızdan emin olun.

RENKLERİNE GÖRE GRUP ANTİKALARI

Kitschy ve küratörlük arasında ince bir çizgi var. Rebecca Robertson eski ve yeni parçaları renklere göre gruplayarak birleştiriyor .

İlginizi Çekebilir

ZAMAN PERİYODUNU KARIŞTIRIN

Santa Monica’daki evinin oturma odasında olduğu gibi “Eski ve yeni şeyleri karıştırıyorsunuz” diyor tekstil ve iç mimar Kathryn M. Ireland ; mobilyaların 17. yüzyıldan kalma Fransız sandalyeleri, 18. yüzyıldan kalma bir Meksika konsolu ve mobilya serisinden bir kokteyl masası içerdiği bir oda.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İlham Verici Bohemya Mutfaklar

ZEMİNDEN TAVANA RAFLARI DENEYİN

Boydan boya raflar hiçbir zaman bir odaya karakter katamaz. Onun içinde Los Angeles evde , beğenilen şef Ludovic “Ludo” Lefebvre 1000’den fazla yemek kitapları koleksiyonu için bu raf tarzı seçti.

NÖTRLERİ HEYECANLANDIRMAK İÇİN DOKU KULLANIN

Bir odada görsel etki yaratmak için aydınlığa gitmenize gerek yoktur. 400 metre karelik New York stüdyosundan David Kaihoi ailesi için yenilediği “[Karım] renginden uzakta estetiğine geri dönmek istedi” dedi . “Kabul ettim ama bunu doku ve desenle yapmamızı önerdi.”

BÜYÜK RESME BAKIN

Evinize bütüncül bir perspektiften bakmak – her odanın diğerlerine karşı nasıl dengede çalıştığını görmek – başka bir çağdaş Los Angeles evine formalite dokunuşu katan bu zümrüt ve kömür yemek odası gibi mekanlarınızda hoş bir çeşitlilik yaratmanıza yardımcı olabilir .

ORGANİK ETKİ İÇİN OTANTİK OLUN

Rustikliğe karşı savaşmak yerine, bir evin doğal karakterini benimsemek, uzayda doğal bir zenginlik yaratabilir. “Babam banyosunu tipik bir Rajasthani malzemesi olan kırmızı kireçtaşı olarak dekore etmek için zanaatkârlar buldu.” Gem Sarayı, eski ineklerindeki babasının mirasını aldığı evi açıkladı. “Diğer tüm öğeler – pirinç lavabo ve donanım, ayna – eski veya antika .”

DUVARLARINIZI TUVAL OLARAK KULLANIN

Sanattan ziyade, yüksek etkili bir duvar kağıdına bastırılmış bir oda bazı wow faktörü verebilir. Bu lüks Milano dairesinden 19. yüzyıl duvar kaplaması Fransa’da açık artırmada satın alındı ​​ve odaya uyarlandı. Studio Peregalli’den Laura Sartori Rimini “Kayıp parçaları, kaide ve tavan çerçevesini, mimari özellikleri olan fantastik ve kokulu bir İtalyan kaprikosu olarak tanımlamak için yarattık” diyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı