Dijital pazarlama

İşletmeniz Dijital Ödemeleri Kabul Ediyor mu?

Dijital ödeme yöntemleri artık işin vazgeçilmez bir parçası. İster bir e-ticaret platformu, ister tuğla ve dükkan olsun, isterse de hizmetler sunuyor olun, müşteriler ve müşteriler genellikle dijital olarak ödeme yapmayı beklerler. Bu, borç ve kredi, temassız ödeme hizmetleri ve hatta kripto para birimi kullanımı gibi yöntemleri içerir.

Bazı yöntemler diğerlerinden daha ileriye dönük olsa da, halihazırda uygulanan bazı dijital ödeme çözümlerine sahip olmak önemlidir. Dijital ödemeleri şimdi işleyemiyorsanız, zaten geride kalıyorsunuz.

Borç ve kredi, tüketicilerin kabul ettiği ödeme yöntemleridir. Birçok Amerikalı, alışveriş yaparken banka veya kredi kullanabilme , evde nakit paralarını bırakmayı ve sadece plastik taşımalarını beklemektedir .

CardPaymentOptions.com’un kurucusu Phillip Parker, “Geleneksel kredi ve banka kartlarından bahsediyorsak, sonuç sadece satışları kaybeder. Bu bir gerçektir” dedi. “İnsanlar kartlarla ödeme yapmayı tercih ediyor ve daha az sayıda insan, tüm satın alımları için yeterli nakit taşıyor.”

Borç ve kredi kartları genellikle yaklaşık yüzde 1 ila 3 civarında mütevazı işlem ücretleri ile birlikte gelir. Ayrıca, dolandırıcılık veya tatminsiz bir müşteri durumunda gerçekleşen ters ibrazlar yaşanma riski de vardır. Bu, işletmelerin bazen tamamlandığını düşündükleri bir işlem için kancada olabileceği anlamına gelir.

Bir işletme, bir satış noktası donanım sistemi kullanarak veya akıllı telefon veya tablete bağlanan bir dijital platformda kredi veya banka ödemelerini işleyebilir.

Temassız ödeme çözümleri şu anda birkaç yıldır. Apple Pay ve Android Pay gibi uygulamalar oldukça uzun bir süredir piyasada yer almakta ve gittikçe daha fazla sayıda tüccar bu ödeme yöntemleriyle bağlantı kurmak için gerekli olan yakın alan iletişimi (NFC) teknolojisini uygularken, tüketici kabulü durgun kalmıştır. Bununla birlikte, bu çözümlerin kullanılmadığı söylenemez ve temassız ödeme seçeneğini sunmazsanız, satışlarda eksik olabilirsiniz.

PayPal veya Venmo gibi e-cüzdan seçenekleri de vardır. Bu çözümler, kullanıcıların borç veya kredi kartlarını üçüncü taraf bir platforma bağlamasına ve daha sonra ödemeleri göndermesine veya almasına izin verir. E-cüzdanlar, ödemeler için hızlı bir şekilde popüler bir seçenek haline geliyor ve kredi kartlarını en üst ödeme seçeneği olarak sunuyor .

Remitr’in kurucularından Sandeep Todi, “Cüzdanlar düşük ödemelere uygundur ve çevrimiçi web siteleri ve ödeme ağ geçitleri ile entegre edilebilir .” “İşlem ücretleri borç ve kredi kartlarından çok daha düşük, ancak yalnızca aynı ülke içindeki alıcılar tarafından kullanılabilir.”

E-cüzdanlar, düzenli olarak fatura göndermeleri ve çeşitli kaynaklardan ödeme almaları gereken bağımsız yükleniciler veya serbest çalışanlar için yararlı olma eğilimindedir. Ayrıca, bir müşterinin bu kaynak üzerinden ödeme yapmak istemesi durumunda tüccarların bakımı için harika seçenekler de vardır. Kullanıcıların bankacılık bilgisine doğrudan bağlanması, fonları hızlı ve kolay bir şekilde ana hesaba yatırarak kolayca yatırır ve bu da hem ödeme hem de alma için büyük bir pivot noktasıdır.

Grubun en ileriye dönük görünüşü, çoğu işletmenin kripto para birimini kabul etmesi henüz bir zorunluluk değil. Bugün, kripto tutan çoğu kişi gerçek bir ödeme yönteminden ziyade spekülatif bir yatırım yapmaktadır. Bununla birlikte, uluslararası müşterilerle veya teknik alanda çalışıyorsanız, muhtemelen daha önce en az bir kripto ödeme aldınız.

Kripto para birimi için bir cüzdan oluşturmak, Bitcoin veya Eterum gibi varlıkları gönderip almak gibi hızlı ve basittir. Cryptocurrency’nin güzelliği, cüzdanınıza özgü bir harf ve rakam dizisi olan basit bir cüzdan adresiyle tüm dünyada sınırların ötesine gönderilebilmesidir. İşlem onaylandıktan sonra, kullanıcılar seçtikleri takas üzerinde listelenen herhangi bir başka varlık için anında cryptocurrency alışverişi yapabilirler.

Fintech şirketi Optherium Labs’ın CEO’su Serge Beck, “Cryptocurrency henüz bir ödeme şekli değil, ama yakında olacak.” Dedi . “Azaltılmış ücretler, artan işlem hızları, güvenlik ve şeffaflık, özellikle madeni paraların istikrar kazanması ve yeni platformların ortaya çıkmasıyla bu alanda benimsenme sürecini hızlandıracak.”

Kripto para biriminin olumsuz tarafı şu anda özellikle kullanılamıyor olmasıdır. Bitcoin ve alt sikkelerin fiyatları çok değişken olduğundan, ödeme yöntemi olarak cryptocurrency üzerinde tutmak pratik değildir. Üstelik, pek çok işletme cüzdan kurmamış ve bunun için büyük çapta müşterileri suçlamadıkça bunu yapmak için hiçbir güce sahip değiller. Sonuç olarak, ürün ve hizmet satın almak için cyptocurrency yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Kabul etmeyi seçtiğiniz herhangi bir dijital ödeme yöntemi ne olursa olsun, güvenli ağlar üzerinden işlem yaptığınızdan ve müşterilerinizin hassas finansal bilgilerini koruduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Tüm yazılımları düzenli olarak, herhangi bir güvenlik açıklarını yamaları için düzenli olarak güncelleyin ve düzenli olarak değiştirdiğiniz benzersiz, karmaşık şifreler kullanın.

Ayrıca, güvenlik politikalarını güncel tuttuklarından emin olmak için üzerinde çalıştığınız üçüncü taraf ödeme işlemlerini izlemek akıllıca olacaktır.

Dijital ödemeler artık işin kritik bir parçası. Müşterileriniz, en az bir dijital ödeme seçeneği sunmanızı giderek daha fazla bekleyecektir. Satışlarınız, rakiplerinize giden satışlarınızı bulabileceğiniz zamana ayak uydurmazsanız. Erken evlat edinme penceresi bazı büyük dijital ödeme kanalları için zaten kapandı, ancak bunları uygulamak için asla çok geç değil. Ayrıca, ödeme yöntemlerinin sürekli olarak geliştiğini unutmayın. Bu nedenle, işletmenizde yararlanabilecek ödeme teknolojilerini geliştirmeye dikkat etmek istersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu