Dijital pazarlama

E-posta Pazarlama Hataları

E-posta pazarlamacılığı, işletme sahiplerinin, pazarlama bütçesine çok fazla diş çekmeden müşterileri düzenli olarak meşgul etmeleri için en iyi yöntem olmaya devam etmektedir. İşletmeler, indirimler, yaklaşan promosyonlar ve diğer etkinlikler hakkında müşterilere bilgi gönderebilir.

Müşterileri meşgul etmenin birçok seçeneğine rağmen, işletmeler günlük olarak uygun e-posta pazarlama kampanyaları geliştirememektedir. Spam klasörüne girdiğinizden, çok fazla patlamış e-posta gönderdiğinizi veya sıkıcı içerikler oluşturduğunuzdan, kampanyanızın başarıyı yakalayacağının bir garantisi değildir.

Müşterilerinize e-posta gönderirken kaçınmanız gereken en büyük e-posta pazarlama hatalarından altı tanesi. Bu hataları sınırlandırmak, e-postaları satışlara dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Müşterilerinize e-posta gönderirken, onları neden e-postayla gönderdiğinizi anlamak önemlidir. Satış veya web sitesi trafiği artmış olsun, ilişkinin dışında bir şey elde etmek istiyorsunuz, ancak yine de müşterilerinizle bir ilişki geliştirmeniz gerekiyor. Her e-posta, ürünlerinizi satmaya odaklanıyorsa, müşterileriniz devre dışı kalır. Yararlı içerik ve ürün teklifleri arasında bir denge bulmaya çalışın.

“Örneğin, bir donanım mağazasında çalışıyorsanız, belki de evin veya şantiyenin etrafındaki projeleri daha iyi tamamlamak için ipuçları içeren haftalık bir bülteni gönderebilirsiniz,” diyor Fundera’nın içerik pazarlama sorumlusu Nicolas Straut . “Bu düzenli içeriğe yayılmış, alakalı, yeni öğeler veya satışlar sergileyebilirsiniz.”

İpuçları ve fikirler paylaşma, içerik pazarlaması yoluyla müşterilere katılmanızı sağlar. Bunu yaparak, sektör uzmanı olarak konumunuzu güçlendirebilir, aynı zamanda güven kazanır ve müşterilerle bir ilişki kurabilirsiniz. Bu, daha yüksek açık oranların yanı sıra iyileştirilmiş dönüşüm oranlarına da yol açacaktır.

Tüketiciler e-postaları açmak için akıllı telefonları kullanmaya devam ettikçe, müşterilerin e-posta gönderirken işinizin mobil optimizasyonu dikkate alması hayati önem taşır.

“Çoğu kullanıcının e-postanızı bir masaüstü veya mobil cihazda okuduğunu genellikle raporlarda görebilirsiniz, ancak e-postanızın bir test kopyasını göndermek ve yazı tipinin yeterince büyük olup olmadığını görmek için cihazlar arasında kontrol etmek her zaman iyidir, grafikler veya Video iyi görünüyor, e-posta akışı iyi çeviri yapıyor ve e-posta bir telefondan okurken geçmesi için çok uzunsa, ” diye yazıyor Overit üst düzey dijital pazarlama stratejisti Shannon Howard .

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İşletmeler İçin Sosyal Medya Pazarlama Rehberi

En iyi e-postalar, müşterilere hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlarda harika bir deneyim sunar. E-postanızın biçimini mükemmelleştirmek için birkaç dakikanızı ayırabilir, ancak e-postalarınızın mobil cihazlar için optimize edilmesini sağlama çabasına değer. Adestra’dan edinilen bilgiler, e-postanızın mobil cihazlarda düzgün görüntülenmemesi durumunda, e-postanın yaklaşık 4 kişiden birinin e-postayı saniyeler içinde sileceğini öne sürer.

Kurşun bazlı e-posta kampanyaları için MailChimp veya Constant Contact gibi müşteri iletişim platformlarını kullanmayın. Bu hizmetler, işletmelerin satın almalarını veya başka üçüncü taraf posta listelerini kendilerinin derlemediklerini kullanmalarına izin vermez, ancak pazarlamacılar genellikle listeler alır ve bunları bu platformlara yükler. Hizmet şartlarını ihlal ederseniz, bu şirketler hesabınızı kapatabilir veya daha kötüsü, alanınızı kara listeye alabilir.

İlginizi Çekebilir

ERelevance pazarlama başkan yardımcısı Michael Cohen, “Mesaj hedeflendiğinde pazarlama çok daha etkilidir.” Dedi . “Ve gittikçe derine inersiniz, daha iyisi. Toplumsal cinsiyet ve yaş gibi demografik bilgiler iyi bir başlangıçtır, ancak satın alma alışkanlıkları gibi verilere dayanan daha derin davranışsal bölümleme, müşterilere daha fazla değer ve daha fazla pazarlama etkinliği sunar.”

Her müşterinin ihtiyaçlarının karşılanması çok önemlidir. Süreci neredeyse bireysel e-posta pazarlaması olarak düşünün. Müşteriler önemli gibi hissetmek ister ve listenizdeki başka bir abone değildir. Her e-postada kişiselleştirilmiş selamlar dahil olmak iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

E-postalarınız bir amaca hizmet etmelidir. Müşterilerinizin bir ürünü satın almayı veya sizi Instagram’da izlemeyi düşünmesini isteyin, bunun için harekete geçirici bir mesaj olmalıdır. Müşterilerinizden aradığınız şey hakkında net olmak önemlidir; aksi halde, sadece gelen kutularını kalabalık.

Sean Luechtefeld, “Alıcının ne yapmak istediğine karar verin, dikkatini büyük bir kalın düğme veya benzer bir şey şeklinde yapın ve mümkün olduğunca az tıklama ile harekete geçirin,” dedi. en yönetmeni Ancor .

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sosyal Medyada Satış Yapabileceğiniz 7 Araç

Ancak, bununla birlikte CTA’lar ile aşırıya kaçma konusunda uyardı. E-posta alıcılarını boğmak veya karıştırmak istemezsiniz.

Luechtefeld, “Abonelerinizin birden çok ürün satın almasını istiyorsanız, başka bir e-posta listesine üye olun, Instagram’da bir fotoğraf yayınlayın, bir sebebi ve diğer yedi şeyi destekleyin, kitlenizi farklı dönüşüm hunilerine bölerseniz,” dedi. “Sonuç? 100 kişiden tek bir eylemde 100 tane olmak yerine 10 farklı eylemde bulunuyorsunuz.”

GSYİH değişiklikleri Mayıs ayı sonlarında yürürlüğe girdiğinde, e-posta pazarlaması dünyası değişti. GSYİH’ya uymak için, işletmelerin, müşterilerin e-posta almayı seçtiklerini kanıtlamaları gerekmektedir . Bu düzenlemeler doğrudan ABD’deki kişilere gönderilen e-postalar için geçerli değildir, ancak alıcılarınızın nerede kaldığı fark etmeksizin e-posta listenizde bir katılım özelliği eklemek iyi bir fikirdir.

“Belki de, ABD’deki gerçek yasalar uyarınca yasa dışı olmasa bile, bu tür e-postalar çoğu kişi tarafından spam olarak görülüyor ve tüm e-posta gelen kutusu sağlayıcıları,” spam filtresinin yasasına “tabi olmanız anlamına geliyor. sadece e-posta pazarlama değil, gönderdiğiniz tüm e-postaları cezalandıracak olan, “İnternet Kanunu ve Sosyal İnternet Kamu Politikası Enstitüsü’nün internet avukatı ve CEO’su Anne P. Mitchell .

Yaygın hatalardan kaçınarak ve yasal yönergeleri uygulayarak, işletmenizi e-posta pazarlamasının avantajlarından yararlanacak şekilde konumlandırırsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı