Dijital pazarlama

El İşi İşletmeler için Akıllı Pazarlama Stratejileri

Büyük finansmana ve önemli gelirlere sahip kurulan işletmeler ve işletmeler, pazarlama ve reklam firmaları için bütçelere sahiptir. Ama bu şirketler, örneğin bir garajda başlayan bir kuyumculuk işi ya da birinin yatak odasına dayanan bir giyim hattı diyorlar ve bu şekilde koşmaya devam ediyorlar – her zaman aynı şekilde pazar yapma becerisine sahip değiller. Ancak, yalnızca el yapımı ürünler satan işletmeler için çok fazla seçenek var ve her biri işinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Business News Daily, el yapımı ürünler satan işletmeler için en iyi pazarlama ipuçları için pazarlama ve küçük işletme uzmanları ile konuştu.

Zibbet’in kurucusu Jonathan Peacock, ” Çevrimiçi ürünlerini başarılı bir şekilde satma arzusu olan herkesin bir web sitesine ihtiyacı var ” dedi . “Markanızı çevrimiçi olarak tanıtırken, onları göndermek için bir yere ihtiyacınız var. Bu, sahip olduğunuz bir web sitesi olmalı, Etsy gibi bir market mağazası değil.”

Peacock, bir pazara trafik sürdüğünüzde, hemen hemen her zaman rakip bir başka satıcıya giden trafiği kaybedeceğinizi ekledi. Alıcılar pazardaki seçeneklerle doludur. Bir mağazada mağazanıza gönderilse bile, sayfanın kenar çubuğu ve altı farklı satıcılardan benzer öğeler için önerilerle doldurulur.

Kendi web sitenize sahip olmak da daha fazla kontrol sunuyor. “Kendi web sitesi ile, kendi özelliği olarak bu ve bu konuyla ilgili, sosyal medya gibi, üçüncü taraf medya kanallarında zamanla bu değişikliği güvenmek gerekmez,” Mike Khorev, dijital pazarlama şirketinde büyüme lideri söyleyen  Dokuz Peaks Medya . “Örneğin, sosyal medya platformları son zamanlarda işletmelere yönelttikleri organik erişim / trafikte bir düşüş gördü ve günümüzde ücretli reklamlara yatırım yapmanız gerekecek. Bu noktada yalnızca sosyal medyaya güveniyorsanız, büyük olasılıkla trafiği kaybedersiniz. ”

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İçerik Pazarlama Stratejisi

Ürünlerinizi nasıl sattığınıza dair kutunun dışında düşünmek sizi yarışmadan ayırabilir ve sürekli başarı için sizi yönlendirebilir.

“Caddeleri satan yaratıcı elde ederek, tamamen kullanılmayan kitleler keşfetmek katlanarak işletmenizin potansiyelini artırarak olabilir” Nate Masterson pazarlama müdürü Maple HOLISTICS .

Peacock, yaratıcı girişimcilerin her zaman yeni ve benzersiz satış kanallarını keşfetmesi gerektiğini ekledi. Bir pazara trafik çekmeme tavsiyesine rağmen, bu el yapımı bir işletme sahibinin sahip olmaması gerektiği anlamına gelmez.

“Bir pazar mağazasının trafiği yönlendirmek için uygun olmaması, neden değerli olduğudur. Potansiyel müşteriler ürünlerinizi yalnızca sizin bir parçanız olduğu için görüntülüyor. İyi pazar yerleri dahili trafiğe sahip ve ürünlerinize daha fazla poz verilecek Daha fazla pozlama, daha fazla satışa yol açıyor. Yani, Etsy’de satıyor musunuz? Kesinlikle. El yapımı el yapımı? Evet. Yönetebileceğin kadar çok satış kanalı satmalısın, ”dedi Peacock.

Ayrıca, işiniz için en iyi olanı bulmak için sosyal medya, e-posta pazarlaması, blog oluşturma, vb. Gibi farklı pazarlama kanallarını denemekten korkmamayı da söyledi. Satış kanalının sonuçlarını ölçebilmeniz için tek tek odaklanın.

İlginizi Çekebilir

Bir satış boru hattı, müşterinizin bir satışa yönelttiği aşamayı takip etmenin bir yoludur. Peacock bunu bir huni olarak düşünmeyi söyledi. Müşterinin bir satın alma işlemine başlamadan önce geçtiği genellikle birkaç aşama olduğu için, bir satış genellikle ilk etkileşimde gerçekleşmez. Dijital pazarlama ajansı Çevrimiçi İyimserlik CEO’su Flynn Zaiger’e göre, huniler genellikle farkındalıktan satın alma kararına kadar geçen zamana kadar gider  .

“Dönüşüm hunisindeki aşamaların ne olduğunu ve her aşamada müşterinin nasıl ilerlemesine yardımcı olabileceğinizi haritalamaya değer. Pazarlama yaparken hemen satışa girmek zorunda değilsiniz. Peacock, bunları huniden bir satışa doğru ilerletir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Pop-up'lar - Chatbotlar: Hangisi Daha İyi?

El yapımı ürünler pazarlaması benzersiz bir deneyimdir ve kitlesel olarak üretilen ürünlerin pazarlanmasından büyük ölçüde farklıdır.

“El yapımı ürünler el yapımı ürünleri ile doğal bir şeffaflık yoktur. Tam hikaye ve seri üretilen ürün yapmak zorunda değildir var ve müşterilere vurgulamak önemlidir,” Jonit Bookheim, satış ve tanıtım müdürü Mata Traders .

El yapımı ve kitlesel üretilen ürünler satış için aynı platformları kullanabilirken, farklı müşterileri hedef alıyor ve bu nedenle pazarlama stratejileri farklı olacak.

Zaiger, “El yapımı ürünler konusunda uzmanlaşan işletmeler için, bu ürünleri satın aldıktan sonra, müşterilerin evinde ve bakımında sergilediklerini görmeyi çok seviyorum.” Dedi. “Kitlesel üretilen ürünler aynı görünmeye eğilimlidir, bu yüzden reklam stratejileri genellikle satış noktasında sona ermektedir, ancak el işi ürünler müşterinin evinde veya gardırobunda benzersiz stilleri için satın alınmış olabilir, bu yüzden onları takip ettiğinizden emin olun.”

Zaiger, yalnızca satın alma sonrası içeriğin sosyal medyada ve blog yayınlarında harika görünmediğini, müşterinin kendini özel hissettirdiğini ve bu sayede bir sonraki satın alma işlemi için mağazanıza veya web sitenize dönme olasılıklarının daha yüksek olduğunu da ekledi.

Gerçekte ortaya çıkan şey, el yapımı ürünlerin ve onları yaratan zanaatkârların, başkalarının hayranlık duydukları ve destekleyecekleri yollardan çıktıkları eşsiz bir beceriye sahip olduğunun farkına varmaktır.

Bookheim, “Markanızı yükseltmek için korkmayın.” “Sadece ürünlerinizi evinizde yapmak, onları piyasadaki en çok satılan ürünler gibi fotoğraflayamayacağınız anlamına gelmiyor ve sadece bir ayda 50 tane ürettiğiniz anlamına gelebileceği anlamına gelmez” On kez sipariş verebilecek müşterilere satış yapın. Konfor bölgesinin dışına adım atmayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı