Dijital pazarlama

Küçük İşletmeler İçin Pazarlama Araçları

Pazarlama Teknolojisi

Dünyanın en iyi ürün veya hizmetine sahip olsanız bile, insanlar var olduğunu bilmiyorlarsa satın alamazlar. E-ticaret yükselişi ve internet küçük işletmeler ve başlatılması için  önündeki engelleri düşürdü. Artık bir ürünü oturma odanızdan çıkmadan global ölçekte oluşturabilir ve pazarlayabilirsiniz. Fakat bu gücü kullanmak doğru araçları gerektirir. İşte her küçük işletme için altı harika pazarlama aracı.

Appy Pie

Harika bir uygulamaya sahip olmak, iş pazarlamasının hayati bir parçası haline gelmiştir. Appy Pie , küçük işletmelerin yoğun kodlama olmadan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca, kullanıma özel analizler alabilir ve push bildirimleri gibi özelliklerde oluşturabilirsiniz. İşletmeniz için özel bir uygulama oluşturmak, doğrudan müşterilerle bağlantı kurmanıza ve iş deneyiminizden para kazanmanıza izin verebilir. Appy Pie, ücretsiz bir seçenekle her ay için uygulama başına 50 ABD Doları arasında değişen planlar sunuyor.

Promosyon

Günümüzün sosyal medya dünyasında ve uçsuz bucaksız, göz kamaştırıcı videolar , işinizi birbirinden ayırabilir. Küçük bir işletme sahibi için, kaynakları toplamak ve markanız için video çekmek ve düzenlemek için zaman ayırmak zor olabilir. Ile Promo , Slidely küçük işletmelere yüksek kalitede pazarlama videoları oluşturmak için sezgisel bir platform sunuyor. Videonuzu oluşturmaya başlamak için çok çeşitli video ve müzik kliplerinden birini seçebilirsiniz. Metin ekleme ve yazı tipini ayarlama, video deneyiminizi daha da özelleştirmenizi sağlar. Promosyon, ayda 49 dolardan 359 dolara kadar bir dizi plan sunuyor.

Hootsuite

Güçlü bir sosyal medya varlığı geliştirmek , işletmeniz için daha fazla dönüşüme yol açabilir . Hootsuite , küçük işletmelerin sosyal medya varlıklarını birden fazla platformda yönetmelerini sağlayan bir gösterge panosudur . Hootsuite ile gönderileri planlayabilir, metrikleri takip edebilir ve bir sosyal medya stratejisi oluşturabilirsiniz. Şirket, küçük işletmeler için ayda 29 $ ile 499 $ arasında değişen çok sayıda plan sunuyor.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Piyasa Araştırmasının Faydası

Google Analytics

Google Analytics , işletmelere web trafiğini izleme ve anlama araçları sunar. Verileri analiz etmek, küçük işletme pazarlamasının giderek daha önemli bir yönü haline geliyor. Başlamanın en iyi yolu, temel web sitesi metriklerini analiz etmek ve anlamaktır. Bu, kitlenizin kimler olduğu, müşterilerinizin nerede olduğu ve en çok hangi içerik görüntüleyenlerinin yanıt verdiği konusunda daha iyi bir anlayış sağlayabilir. Google Analytics, işletmenizin web sitesini izlemek için kullanabileceğiniz çeşitli raporlar ve metriklerle ücretsiz bir hizmettir .

Canva

Canva , işiniz için özelleştirilmiş logolar, bültenler ve diğer içerikler oluşturabileceğiniz bir online tasarım platformudur. Şablon tabanlı program, küçük tasarım deneyimine sahip küçük işletme sahiplerine, kolayca yeni içerikler oluşturmak için bir platform sunuyor. Öğeleri sürükleyip bırakabilir ve kendi resimlerinizi yükleyebilirsiniz. Canva ihtiyaçlarınıza göre değişen planlar sunar, ancak bu hizmete ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

Herkese Cevap Ver

İyi bir pazarlama stratejisi oluşturmak, müşterilerin ne düşündüğünü anlamak anlamına gelir. Bir müşterinin veya müşterinin nasıl düşündüğünün bir kolu olması, kendi ürün veya hizmetinizi daha iyi pazarlamanıza olanak tanır. Kamuoyuna cevap vermek, çeşitli konularda arama trendleri sağlayan bir platformdur. Müşterilerin internette neler aradıklarını soruyor. Sektörünüzdeki bazı önemli konuları daha iyi anlamaya çalışıyorsanız, Kamuoyunu Yanıtlamak başlamak için harika bir yerdir. En iyi bölüm bu hizmet tamamen ücretsizdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu