Dijital pazarlama

Microinfluencers Nedir? Microinfluencers Nasıl Kullanılır

Instagram’da, denedikleri yeni bir ürünü tanıtan Instagram ya da belirli bir marka tarafından desteklenen YouTube’daki bir video hakkında herkese açık ifadeler gördünüz mü? Eğer öyleyse ve belki de fark etmeden, mikroenfakatörler tarafından hedef alındığından, ucuz olduğu kadar verimli bir sosyal medya pazarlaması eğilimi.

PR ve sosyal medya direktörü ve kıdemli başkan yardımcısı Susan English, “Mikroinfluencerler, tipik etkileyicilere oranla daha az bir ilgiye sahip – örneğin ünlüler, sporcular ve büyük kamu figürleri gibi – fakat ağlarında daha güçlü bir etkiye sahip olma eğilimindeler” dedi. Gatesman .

Bu sosyal elitler genellikle kendi önerilerine açık bir izleyici kitlesi ile kendi nişleri içinde idol ve güvendir. Bunlar, pazarlama stratejinize mükemmel bir katkı sağlar, çok az paraya mal olurlar (bazıları bile ücretsiz bir örnek için sadece reklam verir) ve pazardaki tüketicileri cezbeder.

Milyonlarca takipçinin yer aldığı ünlüler, küçük işletmenizin ulaşamayacağı bir yer olabilir ve bu sorun değil. Microinfluencencers, herhangi bir marka için harika olan otantik ve uygun fiyatlı bir tanıtım sunar. İşte, bu pazarlama taktiğini kullanırken mikroinfluencanların artıları ve eksileri ve en iyi platformlar. 

Microinfluencers genellikle ünlüler daha yüksek nişan var, Nate Masterson, Maple Holistics için pazarlama müdürü söyledi . Bunun nedeni, takipçileriyle daha samimi bir ilişkiye sahip olmaları, hem güvenlerini hem de saygınlıklarını kazanmalarıdır.

Özellikle küçük bir işletmeyi yönetirseniz, pazarlama maliyetlerinizin küçük olmasını istersiniz. Kardashian’lara, senin girişini duyurmak için para almayacaksın; ancak niş etkileyenler ile bağlantı kurarak ve bütçenizde kalarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Masterson,  Mikrodenetleyiciler, kısıtlayıcı pazarlama bütçeleri olan küçük işletmeler için önemli bir faktör olan, etkileyicilere veya ünlülere göre daha hesaplıdır.” Dedi.

Microinfluencers’ın izleyicileri, aynı uzmanlık alanıyla (örneğin güzellik, fitness, teknoloji) ilgileniyor ve sadece şöhret için değil. Masterson’a göre, genellikle özel bir niş içinde çalıştıkları için, takipçilerinin daha yüksek bir yüzdesi markanızı kontrol etmeye istekli olacak.

Bir mikroinfluencer ile tanınmış bir ünlüden daha kolay iletişim kurmak çok daha kolaydır ve genellikle sesinizi duyurmak için daha isteklidirler. Kendinizi markanız için en iyi şekilde çalıştıran platformlar hakkında bilgi edinin ve hedef kitlenize ulaşmak için belirli bir platformda bir mikroenfektan satın alın, Intellifluence CEO’su Joe Sinkwitz .

Microinfluencers ile daha fazla etkileşime girebilirken, markanıza maruz kalan kişi sayısını sınırlayan daha küçük bir kitleye sesleneceksiniz, diyor Masterson. Sonuç olarak, müşterinizi genişletmek için birden fazla etkileyiciye ulaşmanız gerekebilir.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Infographic: Drupal Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Belirli bir niş içinde bir mikroinfluencer ile çalışmak, aynı zamanda niş bir marka olduğunuzu da gösterebilir. Bu zorunlu bir konu olmasa da, işinize uygulanmadan önce düşünmeniz gereken bir şey, diyor Masterson.

Instagram microinfluencers için popüler bir sitedir, ancak Facebook ve Twitter’dan YouTube ve Snapchat’a kadar başarılı olan başkaları da vardır. İşletmeniz için bir etkileyici seçerken, sattığınız ürün türlerini ve hangi platformlarda iyi performans göstereceğini düşünün.

İngilizceye göre, “Hangi mikro platformlar için en iyi mikro platformlar söz konusuysa, tek-boyutta bir yaklaşım yoktur” dedi. “Markalar mikroinfluencerenin en büyük, en aktif takip eden platformlara ve bu platformun iş hedefleri için anlamlı olup olmadığına dair hangi platformları araştırmalıdır.”

Örneğin, binlerce abonesi olan bir YouTuber, Twitter hesabında yayınlamak yerine, kanallarındaki video eğitiminde makyaj ürünlerini tanıtmayı daha olası hale getirecektir.

“Bir elektronik şirket ürün lansmanında, yeni bir kozmetik ürünün sosyal kanıtını sağlamak için Instagram üzerinde izinsiz inceleme yapmak için YouTube’da mikroinfluencitörlerin kullanıldığı başarılı kampanyalar gördüm. ilham veren bir haftasonu elbisesi, ve, sen resmi al, “dedi Sinkwitz.

Hedef kitlenizi araştırmaya istekli olduğunuz ve zamanlarının çoğunu çevrimiçi olarak nerede geçirdiklerini öğrendiğiniz sürece, ürünlerinizi tanıtmak için bir mikroinfluencer bulma konusunda fazla sorun yaşamamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı