Dijital pazarlama

Zorlayıcı Infographic Oluşturma

Infographic Oluşturma,Sosyal medyaya sahip olmak yeterli değildir. İşletmeler ayrıca çevrimiçi içerik oluşturmaya ve içerik oluşturmaya da ihtiyaç duyar. Sosyal medya gönderileriniz işinizi doğru bir şekilde temsil etmeli ve hizmetlerinizi pazarlamalıdır. Ancak kitlenizi tanıtmak için görsellere ihtiyacınız olacak. Verileri eğlenceli ve görsel olarak çekici bir şekilde sunabiliyorsanız, kullanıcıların dikkatini çekmeniz daha olasıdır.

Google Trends’e göre, 2007’den beri Infographics gibi görsel bilgilerin kullanımı yüzde 9,900 oranında artış gösterdi. Niye ya? Çünkü çalışıyorlar. İnsan beyni, grafikleri hızla görmek ve yorumlamak için basitçe kablolu hale getirilmiştir. Aslında, sembollere ve 100 mikrosaniye işlemek için bir anlam ifade etmemiz yalnızca 150 mikrosaniye sürer. California Eyalet Üniversitesi, Fullerton tarafından yapılan bir araştırmaya göre, gördüğünüz ve gördüğünüz şeylerin yüzde 20’sine karşılık yaptığınız şeylerin yüzde 80’ini hatırlamanız daha olası.

Neyse ki, görsel açıdan cazip Infographics oluşturmak için grafik tasarım derecesine ihtiyacınız yok. Küçük işletmelerin ilgi çekici grafikler oluşturmak için kullanabileceği ucuz ve hatta ücretsiz araçlar vardır.

Grafik tasarım oyununuzu yükseltebilen altı araçtan oluşan bir liste.

Canva , el ilanları, posterler, sosyal medya mesajları, kartvizitler, Infographics ve çok daha fazlasını oluşturmak için kullanılabilecek popüler bir grafik tasarım aracıdır. Hiçbir grafik tasarım becerisine sahip olmayan kullanıcılar Canva’yı kullanarak ilgi çekici birer infographics oluşturabilirler. Bir dizi şablonla, kullanıcılar sadece yeni fotoğrafları sürükleyip bırakabilir, metni değiştirebilir veya tamamen yeni bir tasarım oluşturmak için yeni çizimler bırakabilirler.

Tüm Infographic’nizi renginden arkaplana kadar düzenleyebilirsiniz. Fotoğraflar, ızgaralar, çerçeveler, şekiller, çizgiler, çizimler, simgeler ve grafikler gibi öğeleri ekleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümü, işletmelerin profesyonel grafikler oluşturmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahiptir, ancak ücretli sürüm, daha fazla ücretsiz fotoğraf ve çizimin yanı sıra yeniden kullanılabilir şablonları ve marka renklerinizi, logolarınızı ve yazı tiplerini kaydetme olanağı sunar. Ücretli sürümü, Canva for Work, aylık 12.95 dolar.

Infogram , işletmelerin grafikler, haritalar, raporlar, gösterge panoları ve Facebook yayınları oluşturmasına yardımcı olur. Ücretsiz bir sürümü olsa da, kitaplığınızdaki 10 proje ve 13 harita türüyle sınırlıdır. Ayrıca, projeleriniz özel değildir ve grafiklerinizi indiremezsiniz.

Bununla birlikte, ücretli bir sürümle, çalışmanızı çevrimiçi yayınlayabilir veya bir resim olarak indirebilirsiniz. Infogram grafiklerinize grafikler, haritalar, resimler, simgeler ve metin eklemenizi sağlar. İlk kayıt olduğunuzda bu aracı nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz, hoş geldiniz e-postası almak için bekleyin. E-postada, nasıl başlayacağınız ve öğreticiler sayfasının bağlantısı hakkında bir video var. Infogram, Canva gibi diğer hizmetler kadar sezgisel değilken, kullanımı hala çok kolay.

Aylık 19 $ ‘dan başlayan dört ödeme planı var. Ücretli sürümler 550’den fazla harita türüne, gizlilik kontrolüne ve analitiğe erişmenizi sağlar.

Infographics, karmaşık bilgileri rezonans edecek hedef kitlenize kolayca iletmenin harika bir yoludur.
Infographics, karmaşık bilgileri rezonans edecek hedef kitlenize kolayca iletmenin harika bir yoludur.

Çoğu hizmet gibi, bir Google veya Facebook hesabı kullanarak Piktochart’a kaydolabilirsiniz. Pikochart öğreticilere sahiptir, bu sayede programa hızlı bir şekilde alışabilirsiniz ve Infographics, sunumlar ve baskılar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Pikochart’ın ücretsiz sürümü, profesyonel ve ilginç grafikler oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir. Ücretli bir hesaba yükseltmek, 600 artı şablonlar, filigransız resimler, animasyonlu simgeler, özel renk şemaları ve diğerleri gibi yararlı özelliklerin kilidini açar.

Adınızı ve e-posta adresinizi yazarak üye olursunuz. E-posta adresinizi onaylayıp giriş yaptığınızda, grafik oluşturmayı gösteren bir video eğitimi açılır.

Snappa , sosyal medya gönderileri, Infographics, başlıklar, sosyal medya reklamları ve görüntülü reklamlar için şablonlara sahiptir. Ücretsiz sürümde sadece bir kaç tane hazır şablon bulunurken, grafiğinizi hala bir filigran olmadan indirebilirsiniz. Ancak, ayda beşten fazla grafik indirmeyi planlıyorsanız, aylık 15 ABD dolarından başlayan ücretli bir plana geçmek istersiniz.

Ücretli planlar sınırsız indirme ve şablonlar, kaydedilmiş tasarımlar ve klasörler, özel font yüklemeleri ve Buffer ile bütünleşir.

Snappa ile, işletmenizin Facebook sayfası için kolayca bir kapak oluşturabilirsiniz.
Snappa ile, işletmenizin Facebook sayfası için kolayca bir kapak oluşturabilirsiniz.

Ile Venngage , dakikalar içinde Infographics, sunumlar, poster, raporlar, özgeçmiş, sosyal mesajları, el ilanları, haber bültenleri ve davetiyeleri oluşturabilir. Ayrıca, tercihlerinize göre sizin için seçilmiş şablonlar ve tasarımlar da sunar. Ancak, diğer hizmetlerden farklı olarak, grafiklerinizi indirmek için ücretli bir plana ihtiyacınız vardır.

İki planı var: Premium ve İş. Planlar ayda 19 $ ‘dan başlar ve şablonlar, resim yüklemeleri ve sohbet desteği içerir. İş planı, logoları yükleme, marka renklerinizi seçme ve yazı tiplerini seçme özelliği ile marka kimliğinizi oluşturmanıza yardımcı olur.

Visme , sunumlar, Infographics, raporlar ve e-kitaplar, printables, web grafikleri ve sosyal grafikler için kullanımı kolay şablonlara sahiptir. Geniş simgeler, şekiller ve fotoğraflar içeren geniş bir kütüphane oluşturmak için bir dizi araç bulunmaktadır. Grafikler, tablolar, grafikler ve haritalar oluşturmak için kendi verilerinizi girdiğiniz bir özellik de vardır.

Bireyler, işletmeler ve eğitim için planları var. En ucuz iş planı aylık 30 $ olup, sınırsız proje, 10GB depolama alanı ve filigransız resim indirme olanağı sunuyor. Ücretsiz sürümü ile JPEG’leri indirebilirsiniz, ancak sadece PNG, PDF veya HTML5 resimlerini ücretli planlarla indirebilirsiniz.

Pitch Interactive’in Tilegramları , güzel haritaları, özellikle altıgen kartogramları indirmenize ve yerleştirmenize yardımcı olur. Haritalamayı planladığınız veri türüne (ve bir haritanın sizin amaçlarınıza en uygun olup olmadığı) bağlı olarak, bu açık kaynak aracı ücretsiz, eğlenceli ve kolaydır.

Titchgrams by Pitch Interactive, anlaşılması kolay bir grafikte birçok bilgiyi aktaran bir kartogram yaratmanızı sağlar.
Titchgrams by Pitch Interactive, anlaşılması kolay bir grafikte birçok bilgiyi aktaran bir kartogram yaratmanızı sağlar.

Yüklenecek bir yazılım yok. Sitenize yerleştirilebilecek temel bir şablon grubuyla birlikte gelen ücretsiz bir sürüm var. Bir sonraki aşama, aylık 55 dolara mal olan ve projelerinizi özel tutmanıza izin veren Kişisel hesaptır. İş planı için fiyatlandırma için şirketle iletişime geçmeniz gerekir, ancak bu katman kendi özel şablonlarınızı yüklemenize, ekip üyeleri arasında işbirliğine izin vermenize ve resimlerden filigranları kaldırmanıza olanak tanır. Telefon desteği ve eğitim de İş planının bir parçasıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok zaman alıyor bunları yapmak ve sanırım bu işi uzmanına tasarımcıya bırakmak lazım, ücreti ile nereden bulabilir bu işi yapan?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu