Erkek

Erkek Pedikürünün Adımları Nelerdir?

Erkekler için pedikür genellikle erkeğin ayaklarını ıslatmayı, ölü deriyi ovalamayı, ayaktaki kirleri atmayı, ayaklara masaj yapmayı ve ayak tırnaklarını şekillendirmeyi içerir.

Erkekler için pedikür genellikle erkeğin ayaklarını ıslatmayı, ölü deriyi ovalamayı, ayaktaki kirleri atmayı, ayaklara masaj yapmayı ve ayak tırnaklarını şekillendirmeyi içerir. Bir kadına uygulanan bir pedikürden farklı olarak, erkeğin ayak tırnakları, ayak tırnaklarına koruyucu bir koruyucu kat kat uygulanmadığı sürece genellikle boyanmaz.

Pedikür her zaman ayak emmek ile başlamalıdır. Bir ıslanma özel bir ıslanma ıslatma hazırlığını içerebilir veya sadece ılık, sabunlu sudan oluşabilir. Adamın cildin yumuşamasını sağlamak için ayaklarını yaklaşık 10 dakika boyunca emmesi talimatı verilmelidir.

Ayak çözeltiye batırıldıktan sonra, ayak sudan çıkarılmalı ve kuru bir şekilde lekelenmelidir. Ayaklardaki ölü deri yumuşak bir kazıyıcı veya bir pomza taşı ile temizlenebilir. Ayakları kesmekten veya çok fazla sağlıklı bir cilde temas etmekten kaçınmak için çok dikkatli olunmalıdır. Kazıma ve düzeltme işleminden sonra, ayaklar ve bilekler, erkeksi bir kokuya sahip bir losyon veya yağ kullanılarak masaj yapılabilir. Ayak tırnakları daha sonra bir dosya ile şekillendirilebilir ve tırnak etleri geri itilebilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Erkekler İçin Takma Tırnaklar Varmı?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı