Girişimcilik

Bir İş Yeri Açmadan Önce Düşünmeniz Gerekenler

Bir iş yeri açmak istiyorsunuz,yani kendi işinizin patronu olma kararınızı aldınız

Bir iş yeri açmak istiyorsunuz,yani kendi işinizin patronu olma kararınızı aldınız,işte bu fikre sahip olanlara bir kaç fikrimiz var. iş yeri açmadan önce düşünülmesi gerekenler..

İş yeri

Bir işyeri açmadan önce dükkan keşfi yapmanız lazım mekezdemi aradamı yoksa insanların daha az geçtiği bir muhittemi.. İhtimaller merkezden tutsan pahalı kurtarırmı,ara bir yerde açsan insanlar gelirmi yenisin tutarmı, yada daha ucuz insanların daha az geçtiği yerde açsan sanırım sadece sigara paranı çıkartırdın.. Bunların hepsini düşünün iş yeri açmadan önce..

İşyeri Maliyeti

Bir işyeri açmadan önce oturun ve hesap yapın vergisi,muhasebe ücreti,dükkan kirası,elaman tutacaksanız onun aylık maaşı ek sigortası.. Yani kafadan kepenki kaldırmadan ödeceyeginiz  miktarı.. ve ay sonunda ödeyeceginiz miktarı hesaplayın..

Nasıl Bir İş Yapacaksınız-İşyerinizde Ne Satacaksınız?

Yukarıda belirttiğim gibi iş yerinizi nerede açıcaksınız merkezdemi,ara yerdemi yoksa daha az insanların geçtiği yerlerdemi,,Merkezde açıcaksanız güzel bir şeyler satmanız lazım yani insanların hergün alabilecekleri ürünler yoksa geliriniz giderinizi kurtarmaz,,ara yerde açıcaksanız,,Bu dahada zor olacak çünkü isim yapmadan kimse ara sokaklara gelmez öyle ürünler satmalısınızki aa işte alinin dükkanında şunlar var ara yerde hadi gidelim dedirtmelisiniz insanlara…

Sonuc: Eğer ticarette yeniyseniz bu dükkan sevdasından iş yeri sevdasından vazgeçin ,,gidin açmak istediğiniz alanda bir dükkanda çalışın işi kapın ticareti ögrenin öyle karar verin..

Şimdi sizleri burada pofpoflamanın anlamı yok sırf makaleyi okuyun diye gazada getirmenin anlamı yok.. Diğer sitelerdeki gibi şunu açın girin kazanırsınız binlerde tl diyede yalan habere gerek yok neyse o blog defteri realite üzerine makaleler hazırlayan bir sitedir hayal ürünlerini değil..

O yüzden lütfen hiç ticaret geçmişiniz yoksa işyeri felan açmayın gidin bir yerde çalışın ezilin ögrenin sonra açmanız daha mantıklı..

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bir İşe Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Hayırlı işler bol kazançlar Allahım rızkınızı bol eyler inşallah..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı