Girişimcilik

Bir İşe Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Muhtemelen bir iş fikrini gözden geçiriyorsun. Muhtemelen bir süredir düşündüğün bir şey. Ve muhtemelen  iş fikrinizi gerçeğe dönüştürmeye hazırsınız.

Planlama aşamasının bir parçası olarak, bilgi toplamak, araştırma yapmak ve iş fikrinizin uygun olduğundan emin olmak istersiniz. Bu bilgi toplama aşamasında, banka kredisine başvurmak veya ticari alana bakmak gibi daha büyük adımlarla ilerlemeden önce, konuşmanız gereken küçük bir liste var.

İş arayışınızda size yardımcı olmak için, bu beş kişiyle konuşmak için zaman ayırın:

1. Eşiniz

Bu yeni girişim hakkında konuşman gereken ilk kişilerden biri eşiniz. Bu no-brainer gibi geliyor, değil mi? Ancak bazı insanlar, işlerinin ilişkilerini, mali durumlarını ve boş zamanlarını nasıl etkileyebileceğine dair gerçek bir görüşme yapmadıklarına dair iş fikrini yakaladılar.

İş danışmanı ve avukat Anne Sumpter Arney şöyle diyor: “Yeni bir işe başlamak tüm tüketicileri tüketebilir ve eşinizin ve ailenizin desteği tüm farkları yaratacaktır . “Aileniz, başarılı bir işin başlayacağı taahhüt ve zaman için hazır olup olmadığını bilmek en iyisidir.”

2. Bir avukat

Bir işe başlamak , birkaç yasal çember içerir, bu yüzden bir avukatla konuşmak isteyeceksiniz. Örneğin, bir LLC , bir S-Corp veya bir Inc.’i başlatabilirmisiniz? Arney, bir avukat size tavsiyelerde bulunabilir ve iş yapınızın hedeflerinizi karşıladığından ve sorumlulukları sınırlandırdığından emin olmak için yasal evrakları hazırlayabilir.

Bir avukat, iş ilişkilerini tanımlamanıza da yardımcı olabilir. Belki de, işinizde eşitlik karşılığında akranlarınızdan birinden borç aldınız ya da belki de birkaç ortakla bir şirket kurmayı planlıyorsunuz – durum ne olursa olsun, yasal belgelerle sınırlar koyup gelecekteki anlaşmazlıkları en aza indirgemek isteyeceksiniz.

3. Bir muhasebeci

Yeni başladığınızda, bazı muhasebe önerilerine ihtiyacınız olacak. Bir çok yeni işletme sahibi, bir muhasebecinin vergi işlemek için aradığınız bir kişi olduğunu varsayar, ancak deneyimli bir muhasebeci iş planınızı gözden geçirebilir ve işinizin kârlı olup olmadığını ve kar elde etmek için ne kadar zaman alacağına karar vermenize yardımcı olabilir.

İlk incelemenin ardından, muhasebeci sen ne gelir ve ne gider izlemek yardımcı olmak için bordro ve diğer finansal uygulamaları saptamak yardımcı olabilir. Nisan etrafında durumu için evet, Muhasebecin size vergi dosya yardımcı olabilir.

4. Güvenilir bir danışman veya iş koçu

İş dünyasındaki birinden biraz tavsiye almak da iyi bir fikirdir. Eğer, ilk iş ya da beşinci açarak size uzun bir yol gidecek bağımsız iş bilgi verebilir biriyle sohbet ediyor olun, Arney diyor.

“Nerede olduğun ve kaybetmenin ne olduğunu bilmenin yanı sıra kazanmak için olan birine ihtiyacın var. İşletme sahipleri onları ve iş bilir ve gerçek dünyaya bağlı görme tutmak için yeterli bağımsızdır birine ihtiyacım,” var diyor Arney.

İdeal olarak bu kişi, sadece işinizi planlarken değil, aynı zamanda işiniz büyüdükçe, yıllar boyunca size tavsiyede bulunabilir.

5. Bir bankacı

Bir çok girişimci, finansmanlarının en azından bir kısmını geleneksel bir banka kredisi yoluyla elde etmektedir. Para ödünç almayı planlıyorsanız, başvuru sürecinde size yardımcı olacak güvenilir bir bankacı bulmak istersiniz . İş danışmanınızdan bir bankacıya tavsiye etmesini isteyebilir veya bir öneri için başka iş arkadaşlarına sorabilirsiniz.

Bir iş kurmanın akıllı yolu mümkün olduğu kadar bilgi ile. Bu beş insanla konuşarak, Arney işinizi sağlam bir temelde başlatacağınızı söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu