Girişimcilik

Bir Ürün Nasıl Geliştirilir?

Ürün Nasıl Geliştirilir,Başarılı ürünler ve kötü icatlar arasındaki fark, ürün geliştirmede gerçekleşir. Pek çok mucit iyi fikirlere sahiptir, ama bu fikirleri parlaklık parıltılarından satılabilir ürünlere dönüştürme gerektirir? Bu yenilik. Ürününüzü satacak bir şeye tasarlamayı, kendinizi işinizde tutmak için testler organize etmeyi ve başarılı bir işletme haline gelmeyi öğrenebilirsiniz.

Ürün Tasarlamak

Ürün Tasarlamak
Ürün Tasarlamak

Bir tüketici ihtiyacını tanımlayın. Başarısız ürünler ve sıcak satıcılar arasındaki farka ihtiyaç vardır. Hedefleyen bir girişimci ve yenilikçi olarak, amacınız insanların ihtiyaç duyduklarını bile bilmedikleri bir şey yaratmaktır. Pazarda eksik olan nedir? İnsanlar ne ister?

 • Bu soruyu cevaplamanın kolay bir yolu yok, yoksa hepimiz milyoner oluruz. Her zaman bir not defterini yanınızda bulundurun ve küçük ve ilham verici bir şeyle uğraştığınız zamanları izlemeye çalışın. Belki de arkana güneşte uzanıyor ve kitabını tutmakta zorlanıyorsun? İhtiyacınız olan basit ürün nedir?
 • Etkili bir kısayol gibi görünse de, tüketicileri belirli ürünler açısından ne istedikleri konusunda yoklamak tüketicileri yok etmeme eğilimindedir. Yine, eğer insanlar istedikleri harika ürünleri biliyorlarsa, hepimiz milyoner olurduk.

Tasarımcılarla işbirliği yapın. Hoverboard konseptiyle yaklaşmak harikadır, ama aslında şeyi de tasarlamalısınız. Mühendislik yeteneklerinize bağlı olarak, fikrinizin uygulanabilir bir prototipini oluşturmak için mühendisler ve tasarımcılarla işbirliği yapmanız gerekebilir.

 • Gördüğünüz gibi ürününüz için vizyonunuzu yazın, aynı zamanda pratik kaygılara karşı geldiğinizde de taviz vermeye istekli olun. Belki de hoverboard teknolojisi bu noktada biraz karmaşıktır, ancak sürükleyici video oyunu teknolojisini tasarlayan deneyime sahip bir adam bulursunuz. Hoverboard 3D!
 • Alternatif olarak, ürünleri kendiniz tasarlamaya çalışın. Yenilikçi bir bisiklet aydınlatma sistemi olan Revolight’ın tasarımcısı, prototipi garajda tasarladı ve internette ciddi para kazandı. Sahip olmadığınız becerileri toplayın ve kendiniz deneyin.

Birden fazla seçenekle gelin. İyi bir inovatör, tüketici ihtiyacını karşılamak için harika bir ürün ile birlikte gelir. Harika bir yenilikçi, beş ile geliyor. Birçok farklı yönden doldurmaya çalıştığınız sorunu incelemeye çalışın; sorunu olabildiğince ele almak için alternatif yollar düşünün. Çalışmak için bir modelden memnun kalmayın, bu modelin başarısız olması durumunda daha fazlasını bulmaya çalışın.

 • Yine, ürünü ihtiyaç bakımından düşünün. Kitabınızı güneşte okumakta sorun yaşarsanız, kitabınız için otomatik olarak küçük bir göğüs pervanesini düşünebilirsiniz, ancak okuma için tasarlanan göz korumasına ne dersiniz? Dijital alternatiflerden ne haber? Sayfaları kumdan uzak tutmaktan ne haber?

Bir prototip yapmak

Bir prototip yapmak için gerekli olan finansmanı alın. Yatırımcılara sunmak için pahalı ürünler için prototip oluşturmak için ya da tam ölçekli üretim moduna girebilmek için finansman sağlamanın mükemmel bir yolu, kitle kaynak kullanımı yoluyla finansmanı sağlamaktır. Kickstarter, GoFundMe ve diğer kitle kaynaklı web siteleri, ürününüzü yerden kaldırmak için gerekli başlangıç ​​nakitlerini almak için mükemmel yöntemler olabilir.

 • Ürün geliştirme konusunda iyi bir geçmişiniz varsa, ürün tasarımınızı risk sermayesi şirketlerine götürmeyi ve sicilinize göre biraz para kazanmayı düşünebilirsiniz.

Bir prototip oluştur. Birkaç iyi fikirle geldikten ve tasarımcı veya tasarım ekibinizle tasarımlarda işbirliği yaptıktan sonra, birlikte çalışan bir prototip edinin ve test etmeye başlayın. Ürünün doğasına bağlı olarak, bu biraz zaman alabilir veya bunu nispeten hızlı bir şekilde bir araya getirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, geliştirmeye ve test etmeye hazırsınız.

Ürününüzün Test Edilmesi

Ürünü kendiniz kullanın. İlk etapta ürün için fikir sahibi olduğunuza göre, testin ilk satırı olacaksınız. Ürününüzü kendiniz deneyin ve nasıl çalıştığını görün. Küçük hayal kırıklıklarını, ürünün değiştirilmeye ihtiyacı olan unsurlarını takip edin ve test ettiğiniz ürün hakkında düşünerek ve iyi vakit geçirerek geçirin.

 • Ürünü kullandıkça, kullandığınız ürün deneyiminizi takip etmek için bir günlük veya ses kaydediciyi yanınızda bulundurun. Daha sonra tüm kötüleri ya da tüm iyiliği hatırlamaya meyilli olabilirsiniz.
 • Sadece ürünü kullanmayın, kötüye kullanmayın. Eğer üretime girmeyi düşünüyorsanız, ürününüzün nelerden oluştuğunu öğrenmek isteyeceksiniz ve onu etrafa fırlatıp, bırakarak ve gerçek hayattaki diğer tuzaklara karşı çıkıp çıkmayacağını anlayacaksınız. mülkiyet. Kırılgan mı? Biraz takviye kullanabilir mi?

Bir kitle bul . Bu, bir ürünün geliştirilmesinin en önemli parçalarından biridir. Ne sattığını kim satın alacak? Siz, sizin gibi kim, bu ürünün yerine getireceği aynı hayal kırıklığı veya arzuyu yaşayacak mı? Bu kitleye nasıl ulaşacaksın? Sürecinizin bir sonraki adımı, başkalarının ürününüzü kullanmasına ve size geri bildirim sağlamasına neden olacak. Bu nedenle, kitlenizi mümkün olduğunca spesifik olarak birkaç ölçütle tanımlamak istersiniz:

 • Yaş aralığı
 • Sosyo-ekonomik durum
 • Eğitim seviyesi
 • Hobiler ve ilgi alanları
 • Önyargılar ve görüşler

Test denemesi

Bir dizi test denemesi yapın. Ürününüzü bir grup insana getirin, denemelerine izin verin ve onlara geri bildirim sağlama fırsatı verin. Bu, ev demlemek için birkaç vakayı arkadaşlarınıza ve ailenize vermek, onları dinlemekten dinlemek veya bir dizi farklı test grubuyla ciddi bir odak grubu oturumu yapmak kadar resmi olmak kadar gayri resmi olabilir.

 • Gayri resmi bir geri bildirim oturumu yapmak istiyorsanız, ürün garantileri kadar ciddiye alın. Ebeveynleriniz ve arkadaşlarınız, yeni biranızın güzel olması için “Lezzetli” olduğunu, ancak bazı şeyleri aldığınızın olup olmadığını öğrenmek için bazı ciddi bira içenlere de vereceğini söyleyecektir.
 • Eğer varsa resmi odak grupları yürütmek , farklı insan grupları ile çeşitli denemeler de yapıyoruz. Kitleniz, önceden tahmin ettiğinizden biraz farklı olabilir. Dinle ve geribildirim topla.

Eleştiri toplayın. Ürününüzü tanıttığınız ve tanıdık olmayan kullanıcılara tanıttığınız zaman, ilk elden geribildirim toplamaya başlayın. Anketleri yazın, görüşmeler yapın ve verilen geri bildirimleri yakından dinleyin. Çoğu zaman, yakalanan ürünler ile yol kenarına düşen ürünler arasındaki fark, mucitlerin ürün geliştirmeye geri bildirim verebilmeleridir.

 • Bazı durumlarda, bir başkasının test ürününden ürününüz hakkında geri bildirim almasına izin vermeyi daha etkili bulabilirsiniz. Ürününüzü eleştirilere karşı savunmaya meyilli olabilirsiniz, oysa daha tarafsız bir araştırmayla bu geribildirimi toplamak için daha kolay bir zamanınız olacaktır.

Ürünü gözden geçirin. Steve Jobs ünlü bir mucit değildi. O bir dahi tweaker oldu. En iyi ürünler genellikle ileriye doğru büyük atılımların sonucu değildir, ancak iyi bir inovasyon ya da konsepti, satabileceğiniz mükemmel bir ürün haline getiren küçük değişiklikler. Ürününüzle ilgili aldığınız geri bildirimleri, iyiden harikaa doğru alacak şekilde ince ayarlara ve revizyonlara dahil edin.

 • Eğer toplamak geribildirim olasılıkla ürün değiştirilmesi gerekir hangi yolları hakkında harika fikirler olmayacak, ancak meydana eleştiriye dinlemek ve bu şikayetlerin giderilmesi konusunda kendi fikirler gelebilir. Bu yüzden insanlar kitaplarınızın kullanımını biraz karmaşık buluyor mu? Nasıl daha kolay olabilir?

Ürününüzü Geliştirme

Ürününüzü Geliştirme
Ürününüzü Geliştirme

Operasyonel bir bütçe ile gelin . İşletmenizi zeminden kurtarmak için finansman sağlamadan önce, ürününüzün yerinde olması durumunda operasyonel bir bütçe oluşturmanız gerekir. İşinizi büyütmek ve çalışmaya başlamak için neye ihtiyacınız olacak? İşleyen bir kuruluşu sürdürmek için neye ihtiyacınız var? Aşağıdakilerin tümünü dikkate almanız gerekecektir:

 • Operasyon maliyeti
 • havai
 • Dış harcamalar
 • İşçi maaşları

Ürününüz için bir pazarlama planı hazırlayın . Ürününüzü elinize aldıktan sonra, bu ürünü yatırımcılara ve nihayetinde müşterilere pazarlamak için bir strateji belirlemeniz gerekir. Satış noktanız nedir? Senin “şey” in nedir?

 • Pazarlama stratejiniz hakkında bir kuruma dönmeden önce ne kadar çok karar verebilirsiniz, o kadar iyidir. En iyi ürünler, kullanışlılık ve bütünlüğünün gücü ile satılabilir. İyi ürünler kendilerini satıyor.

Ürününüzü yatırımcılara sunun . Üretime geçmek bazı başlangıç ​​nakitlerini alacaktır. Bunu güvence altına almanın yolu, yeni ürününüzü, ürününüzü geri almak ve ayağınıza getirmeniz için para biriktirecek yatırımcılara sunmaktır. Çok yönlü ve tamamen dışlanmış bir fikir ve çalışma modeline ne kadar yakın olursanız, bu sermayeyi güvence altına almak ve işinizi başlatmaya daha yakın olacaksınız.

Kalite kontrol kriterlerini geliştirin . Sermayeyi güvence altına aldığınızda ve kendiniz için iş yapmaya başladığınızda, satmaya çalıştığınız ürüne bağlı olarak, ilgilenmek için çok fazla imalat ilginiz olacaktır. Bir ürün geliştirme bakış açısından önünüzde kalmaya özen göstermeniz gereken tek şey kalitenin kontrolüdür. Bu ürünün kalitesi için hangi standartlara sahipsiniz? Maliyetlerden tasarruf etmek için nelerden ödün vermek istiyorsun?

 • Ürünlerinizi oluştururken kalitesini ölçmek için bir değerlendirme listesi ile gelin . Her zaman onları test etmek için etrafta olmayacaksınız, bu yüzden aramanız gereken şeylerin bir listesini bulun, böylece başka biri sizin yerinizdeki kaliteli maven olabilir.

Ürününüzü değerlendirmeye ve yeniliğe devam edin. İşiniz ilerledikçe, gözünüzü geleceğe taşımak önemlidir. Ürününüzün pazardaki payını tutmasını sağlamak için yolda ne olması gerekiyor? Kendinizi oyunun ilerisinde tutmak için nasıl yenilik yapmaya ihtiyacınız var? Pazarla ilgili, iş yapma şeklinizi etkileyebilecek değişiklikler neler olabilir? Bu değişiklikleri daha iyi tahmin edebilecek olursanız, ürününüz daha güçlü kalır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu