Girişimcilik
Trend

El Yapımı Ürünleri Yerel Olarak Satabileceğiniz Yerler

Çoğu kişi Etsy veya Amazon'da el yapımı ürünler satabileceğinizi biliyor . Ancak, gönderilmesi zor olan büyük eşyalar satıyorsanız

Çoğu kişi Etsy veya Amazon’da el yapımı ürünler satabileceğinizi biliyor . Ancak, gönderilmesi zor olan büyük eşyalar satıyorsanız (veya yalnızca kendi topluluğunuzdaki müşterilere eşyalar satmayı tercih ediyorsanız), bazı yerel seçeneklere sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Yerel Olarak El Yapımı Eşyaları Nerede Satılır

Müşteri tabanınızı kendi bahçenizde büyütmek için birçok seçenek var. İşte dikkat etmeniz gerekenler.

Zanaat Fuarları

El sanatları fuarları normalde salonlarda, okullarda, kiliselerde veya diğer topluluk mekanlarında düzenlenen etkinliklerdir. Genellikle el yapımı ürünler bulunduruyorlar, bu nedenle alışveriş yapanların bu tür satın alımlarla ilgileneceğinden emin olabilirsiniz. Zanaatkarların çevrimiçi satışlardan ayrılmalarının ve adlarını başka yollarla bulmalarının en popüler yollarından biri. Sadece o gün yaptığınız satışların ötesinde de faydaları olabilir.
Ashlea Konecny, Kalp Kanca Ev arkasında crocheter ve blogger, yazdığı bir zanaat fuarına giriş ücreti ödeme yaparken bir yayında, “bariz gol, senin mallar satmak ve (ve daha sonra) maliyeti telafi etmektir. Ancak, sizi daha sonra sizi Facebook sayfanızda, web sitenizde veya Etsy vb.

Bit Pazarları

Bit pazarları genellikle daha geniş bir ürün yelpazesine sahiptir, ancak bazıları el yapımı ürünlere odaklanmıştır. Bu nedenle, piyasayı ve sunduğunuz ürünlerin karışımını dikkatlice seçmeniz önemlidir.

Para Kazanmak için 101 Tuhaf Yolun yazarı olan Steve Gillman kısa süre önce bir bit pazarında satıcı olarak geçti. O dedi şeylerin çeşitli uzmanlaşmak veya satmak için plan olmadığını düşünün”Penny stokçu blogda deneyim. Satıcılar her iki strateji için de iyi argümanlar yapabilir, ancak biz deniyorduk ve bu işte çok fazla yatırım yapmak istemedik, bu yüzden bizim için daha fazla anlam ifade eden birçok farklı ürün satmak ”dedi.

Perakende Butikler

Ürünlerinizi şehirdeki birçok yere dağıtmak ve satmak istiyorsanız, bölgedeki perakende butikleriyle toptan satış hesaplarını kurmayı düşünebilirsiniz. Hedef müşterilerinizin nerede alışveriş yapmak istediğini düşünün ve işlemlerinin ne olduğunu görmek için sahiplerle iletişime geçin. Bu ayrıca size diğer yerel işletme sahipleri ile ilişkiler kurma fırsatı verir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Dropshipping Vs Affiliate Marketing: Hangisi Daha Karlıdır?

Konsinye Satış Mağazaları

Benzer şekilde, bazı dükkanlar yapımcılar için konsinye satış yapan ürünler satmayı teklif ediyor. Temel olarak, ürünlerinizi mağazalarında sergilemelerine izin verirsiniz ve ardından satışın bir yüzdesini alırsınız.

Pop-up Mağazalar

Pop-up mağazaları genellikle geçici perakende satış kurulumlarıdır. Özellikle tatillerde popüler olma eğilimindedirler. Bu strateji, bir perakende satış ortamında satış hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için, ancak uzun vadeli anlaşmalar yapmaya hazır olmayanlar için bir artı olabilir.

Craigslist

Ürünleri yerel olarak satmak için hala çevrimiçi olabilirsiniz. Craigslist, komşularına çeşitli eşyalar satmak isteyen insanlar için özellikle popüler bir mekandır. Bu, özellikle başka bir yerde çevrimiçi satıyorsanız, gönderilmesi zor olabilecek mobilya veya diğer büyük el yapımı ürünler yapanlar için geçerli olabilir.

Facebook Pazarı

Facebook pazarı, yerel satıcılar için başka bir çevrimiçi seçenektir. Popülerlik kazanıyor çünkü ücretsiz ve zaten çok büyük bir dahili kullanıcı tabanına sahip. Ayrıca, zaten Facebook’taysanız çok kullanışlı.

Jenny Keefe hisseleri MoneySavingExpert.com üzerine, “Facebook satan başlıca, eee, satış noktası ve katıksız kolaylığıdır. Facebook’a katılmak ücretsizdir ve satış yapmak için herhangi bir ücret yoktur, bu yüzden çok düşük risklidir – ve birçoğumuz sosyal ağları yine de arkadaş ve aileye ayak uydurmak için kullandığımız için uğraşmak kolaydır. Neyi ‘sevmiyor’? (Afedersiniz…).”

Instagram

Yerel satıcılara özgü değildir, ancak Instagram size satışları kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Satmak istediğiniz öğenin bir fotoğrafını veya videosunu gönderin ve yorumlarda teklif vermelerini isteyin. Platformda konumunuzu etiketleyebilir, insanların sizi bulmasını ve lojistiği kolaylaştırmasını kolaylaştırır.

Çiftçi marketleri

Bit pazarlarına benzer şekilde, çiftçi pazarları çeşitli malları satan satıcıları da kapsar. Ancak çoğu, el yapımı bir dokunuşla paketlenmiş kurabiyeler, konserve reçelleri veya diğer yenilebilir ürünler yapabilenlere ek olarak gıda dışı satıcılar da sunuyor.

Fuarlar

Sektörünüz dahilinde, özellikle de ürünlerini satmak isteyebileceğiniz perakende satış noktalarında bağlantı kurmak istiyorsanız, bir fuar standı kurmayı düşünün. Ülke genelinde bu etkinliklerin tonları var , bazıları özellikle el yapımı satıcılara yönelik, bazıları ise belirli nişlere yönelik.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Parayı Akıllı Nasıl Kullanabilirim?

Alışveriş Partileri

El yapımı ürünleri bile kendi evinizin konforunda veya bir arkadaşınızın evinde satabilirsiniz. Alışveriş partileri doğrudan satış yapan şirketler arasında popülerdir, ancak el yapımı işletmeler için de çalışabilirler.

Deb Bixler veya CashFlowShow , Work At Home Woman isimli blogunda bir yazı yazdı : “Disiplin, çaba, sebat ve pazarlamaya ithaf olmasına rağmen, ev partisi planı işi para kazanmak için eğlenceli bir yoldur. Kendi patronunuz olma, kendi hızınızı belirleme ve eğlenceli ve rahat bir ortamda çalışma yeteneği, bunu birçok girişimci için mükemmel bir iş modeli haline getiriyor. ”

Sanat galerileri

Sanat galerileri, esnaf için çalışmalarını sergilemek ve satışa sunmak için sık sık yer sunar. Bu, özellikle ressamlar veya heykeltraşlar gibi geleneksel sanat teknikleriyle çalışanlar için geçerlidir, ancak zaman zaman başkaları için de geçerli olabilir.

Kafeler

Bazı kafeler veya kafeler sanat eserleri veya el yapımı ürünler için bile yer sunar. Kayıt defterine yakın küçük bir kabine sahip olabilirler veya müşterilerin birisinin satın alma işlemi yapması durumunda küçük fiyatların eklendiği yer boyunca yapıtları asabilirsiniz.

Festivaller

Özellikle alışveriş için olmayan yerel etkinlikler, el yapımı satıcılar için de faydalı olabilir. Müzik festivalleri, aile eğlence etkinlikleri veya yerel karnavallar, yakınlardaki satıcılara bazı küçük alanlar sunabilir. Bölgenizde hedef müşterileriniz arasında popüler olabilecek herhangi bir etkinlik olup olmadığını görün.

Hayır etkinlikleri

Hayırseverlik yarışları veya diğer bağış toplayıcıları ayrıca, satıcılara arada sırada yer sunar. Bu, belirli bir nedenle ilgili ürünler sunan veya kârlarının bir kısmını ev sahibi kuruluşa bağışlamak isteyenlere yönelik olabilir.

Bir önceki yazımız olan El Yapımı Ağaç İşleme İşletmelerinde Üretimi ve Satışı İçin En Karlı Ürünler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı