Girişimcilik

İlk Ticaretinizde Nasıl Başarılı Olabilirsiniz?

Ticari fuarlar, işletmelere hizmetlerini sergileme ve potansiyel müşterileriyle rekabetçi ancak son derece faydalı bir ortamda tanışma fırsatı sunuyor. Rakiplerin yanında mağaza kurmak hiç kolay olmasa da, bir ticari fuarda iyi performans göstermek satışlarda gözle görülür artışlara neden olabilir.

Bir işletmeyi yönetmenin birçok yönü gibi, ticari fuarlardaki performans ve konfor düzeyiniz de zamanla gelişir. Bir standın ilk kez çalıştırılması, endişe duygusu yaratır. Seyahat planlarının lojistiği, standınızı kurma, ekranınızın cazibesi ve müşterileriyle etkileşimde bulunma endişesiyle , bir ticaret fuarına geldiğinde herhangi bir stres sıkıntısı yaşanmıyor. Şans eseri, ilk kez fuar katılımcılarının toprağa çarpmasına ve ilk deneyimlerini anlık bir başarıya dönüştürebilmesinin birkaç yolu vardır.

Asla bir fuar panosuna girmek istemezsin. Öğrenme ve anlama, ticaret fuarının farklı kuralları ilk adımınız olmalı. Her mekan ve gösteri için kurallar değişir, yani katılacağınız her ticaret fuarı için bu adımla başlamanız gerektiği anlamına gelir. Şovunuza vardığınızda istenmeyen sürprizlerle karşılaşmamanızı sağlamak için kurallar ve yönetmeliklerin listesini gözden geçirin.

“Bir fuarda ilk kez bir fuarda sergilendiğinde, standınızın ne ile geldiğini ve ne için ödeme yapmanız gerektiğini anlamak için doğrudan fuar ekibiyle iletişim kurmak önemlidir,” diyor CorpNet.com CEO’su Nellie Alkap . Bazıları bir masa ve sandalyeler, başkaları da kaynak sağlamaya ihtiyaç duyuyor. Her gösteri farklıdır, bu yüzden standınızın ihtiyaçların karşılanacağını düşünmeyin. Ekibiniz ve aynı sayfada bulunan fuar personelini görünce, geldiğinizde son dakika sorunları olmayacak. ”

Ticari fuar atmosferinin nasıl bir şey olduğunu hayal etmekle ilgili endişeleriniz varsa, benzer katılımcılar ile farklı bir şova gitmek ve farklı alanlarda dolaşmak isteyebilirsiniz.

Russo’s Restaurants’daki pazarlama ve iş geliştirme direktörü Jacqueline Voss, “Yeni bir şov yapmaya başlamadan önce her zaman bir katılımcı olarak bir gösteriye katılmanızı öneririm” dedi . “Bu, katılımcıların ve katılımcıların standlarını katılımcılara çekmek için neler yaptıklarını size bir fikir verecektir.”

İnsanları standınıza çekmek söz konusu olduğunda, bu dışarıda kalıyor. El ilanları ve kartvizitler dağıtmak işinizin maruz kalmasını biraz artırabilir, ancak neredeyse her standın bu temelleri olacaktır. Kendinize şu soruyu sorun: “Fark edilmek için neler yapabiliriz?”

Etkinlik pazarlama teknolojisini satan Splash’in CEO’su Ben Hindman, “Tamamen kullanıma hazır standına ne getirebileceğinizi düşünün,” dedi . “Örneğin, katılımcıları belirli bir kokuya maruz bırakarak, beş farklı duyuyu şımartın ve onlara benzersiz yiyecekler sunmak için dokulu bir şey verin. Yerel bir şef tarafından hazırlanan yemeklerin sunulması gibi stand ziyaretçilerinizi şaşırtacak ve sevindirecek eğlence sağlayın.”

Bütçenize bağlı olarak, bir şefin veya bir sihirbazın işe alınması, kalabalığa kolayca kalabalık çekebilir. Bir kez diğer katılımcılar, yeni yiyecek tadı almak ya da bir sihir gösterisi yapmak için standınızı kalabalıklayan bir sürü insanı gördükten sonra, eğlenceyi kaçırmaktan kaçınmak için standınıza gidecektir. Etkinlik için bir şefi işe almak uygun değilse, yaratıcı düşünmenin ve standınıza bir kalabalık çizmenin başka yolları da var.

Kişisel marka danışmanı Devoreaux Walton , “İşletme sahipleri ilk ticari fuarına katılırken , katılımcıların dikkatini çekecek ve markayla iyi koordine edecek standda neler sunabileceğini düşünmelidir.” Dedi . “Örneğin, bir helikopter tedarikçisinin hediye olarak küçük helikopter anahtar zincirleri veya şişe açacakları olabilir ve her kazanan için ödüllerle uzaktan kumandalı oyuncak helikopter yarışına sahip olabilir.”

Fuar katılımcıları, işletmenizin hizmetlerini veya ürünlerini kullanmasını umduğunuzu fark eder, ancak bu, aşırı derecede zorlayıcı bir satış elemanı olmanız gerektiği anlamına gelmez. Konuşmalarınızın çoğunu öncelikle ilgili potansiyel müşterilere odaklayın, ancak büyük olasılıkla sizden satın almayanları görmezden gelmeyin. Dostça bir sohbet ve etkileşim, markanızın genel itibarını artırmaya yardımcı olabilir. Fuar katılımcıları ile akılda kalıcı konuşmalar yapmanın bir dezavantajı yok.

ReputationManagement.com’daki pazarlama direktörü Jonas Sickler, “İlişkiler inşa et” dedi . “Bir anlaşmayı kapatmaya çalışmayın, ya da insanları sürükleyemezsiniz. Ticari fuarlar duyusal bir aşırı yüklenme olabilir ve potansiyel müşteriler çoğu zaman satış zırhlarını giyebilirler. Daha fazla öne çıkmanız ve hatırlamanız daha olasıdır. kişisel ilişkiler kurduğunuzda bu hemen bir anlaşmaya yol açmayabilir, ancak yolun aşağısında yeni satışlarla sonuçlanabilir. ”

Bu müşterilerin bilgilerini not ettiğinizden emin olun ve etkinlik sona erdiğinde onlarla takip edin. Onlarla daha önce yaptığınız sohbete hitap eden kişisel bir not da dahil olmak üzere, sizinle iş yapma konusundaki istekliliklerine doğru uzun bir yol kat edebilir.

Bu adım hem ticaret fuarından önce hem de öncesinde gerçekleşmelidir. Yarışmadan önce yarışmanızı araştırarak, sektörünüzde neden en iyi çözüm olduğunuzu belirten bir mesaj oluşturabilirsiniz.

Halkla ilişkiler firması ARPR’da bir hesap koordinatörü ve pazarlama sorumlusu olan Nick Holland, “Yarışmaya katılanların denetimini tamamlayarak işe başla ” dedi . “Bu denetim, mesajlaşma, markalaşma, stand yeri, ön görünürlük gibi konularda derin bir dalış içermelidir, böylece şirketinizi ve standınızı buna göre konumlandırabilirsiniz.”

Şovda, rakiplerinizin standlarını ziyaret etmek önemlidir. Beğendiklerinizle ilgili not almayı ve ekranlarını beğenmediğinizi düşünün. Rakipleri gözlemleyerek, onların pazarlama taktikleri hakkında değerli bilgiler elde edersiniz ve bir sonraki fuarda uygulamak istediğiniz ekran fikirleriyleçıkabilirsiniz .

Bütçe kısıtlamalarından seyahat süresine kadar, bazı küçük işletmelerin ticaret fuarlarına katılamamasının ya da katılmamalarının birçok nedeni vardır. Bir ticaret fuarına katılmak için yeterince şanslıysanız, şans için minnettar olun. İlgili tüm lojistik strese rağmen, ticari fuarlar potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmanız ve sonuç olarak bu müşterileri gerçek müşterilere dönüştürmeniz için bir fırsat olarak hizmet vermektedir.

Mesmerize Media Consulting’in kurucusu Michelle Barry, “Çok fazla etkileşimin dijitalleşmesiyle birlikte, ticari fuarlar müşterileriniz, medyanız ve hatta rakiplerinizle yüz yüze gelmek için nadir bir fırsattır.” Dedi . “Şirketinizin markasına yüzleri koyma ve sizi benzersiz kılan şeyleri gösterme fırsatı. Ayrıca, katılımcıları tek bir yerde tutsak kitleniz olarak düşünün. Bunu yapmak için ne sıklıkla bir şansınız var?”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu