Girişimcilik

İşletme Banka Hesabı Açarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Tüm küçük işletme sahipleri için bir işletme hesabı açmak gereklidir. Maliyelerinizin organize olmasını ve korunmasını istiyorsunuz, ancak bu göründüğü kadar basit değil. Önlenebilir sorunları önlemek için, küçük işletme uzmanları ticari hesaplarla yaptıkları iş yanlışları ortak hatalar paylaştı.

Kontrol hesabınızı ve / veya tasarruf hesabınızı çevrimiçi kurmak daha uygun olsa da, iletişim kurabilmeniz veya ortaya çıkabilecek sorunlardan kaçınmak için bankanızı şahsen yapmanız daha iyi olacaktır.

Riccon Strategic Communications’ın müdürü Andrew S. Ricci, “ Gerekçe , birisine gidip bağlantı kurarsanız , bankadan başka bir iş kredisine veya başka bir yardıma ihtiyacınız varsa sizin için orada olacaklardı” dedi . “Bu bağlantının olması önemliydi. Henüz bir krediye ya da olağanüstü bir kredi miktarına erişimime ihtiyaç duymama rağmen, çeklere giderken ve oradaki iletişimimi gördüğümde, her zaman ne yaptığımı soruyor ve el.”

Yeni küçük işletme sahipleri ve girişimciler genellikle hesap açma açılış randevusuna yanlış evrakları getirirler. Her banka veya kredi birliği farklı gerekliliklere sahip olabilir, bu nedenle randevu için rezervasyon yaparken, bankacılık yetkilisine tam olarak toplantıya ne getirmeniz gerektiğini sorun.

MyCorporation.com’un CEO’su Deborah Sweeney, “Bir işletme bankası hesabı açarken, vergi numaranıza (EIN) / federal vergi numaranıza ihtiyaç duyarsınız” dedi . “Bu, bir Sosyal Güvenlik numarasının bir birey olarak sizinle nasıl ilişkili olduğuna benzer şekilde işinizle ilişkilendiren kimliktir. Bir işletmeniz varsa, büyük olasılıkla bir DBA (İş Yapma As) iş lisansı veya kurumsal yapıya sahip olursunuz. İşletme türleri veya yapıları bir banka hesabı açmak için ilişkili bir EIN’ye sahip olmak zorundadır. Yeni bir hesap açtığınızda sizinle hem iş belgelerine hem de vergi numarasına sahip olduğunuzdan emin olun. “

Michael Rozbruch’un Vergi ve İş Çözümleri Akademisi’nin kurucusu Michael Rozbruch, küçük işletme sahiplerinin kendi hesaplarını federal işveren kimlik numarası yerine Sosyal Güvenlik numaralarını kullanarak açmalarını sık sık hataya  sokuyor .

İşletme hesabınız için kişisel bankanızı otomatik olarak seçmeyin. Kötü bir fikir gibi görünmeyebilir, ancak işinizin ihtiyaçlarını karşılamayan bir bankayla kendinizi sınırlandırabilirsiniz.

İçerik pazarlama stratejisti ve BestCompany.com’un işletme blogunun baş editörü McCall Robison, “Kişisel bankanız bir iş hesabı açmak için uygun bir yer olsa da, bu her zaman geçerli değil” dedi . “Uygun olmayan insanlar, uygun bir araştırma yapmadan iş bankacılığı ihtiyaçları için kişisel bankalarını seçme kararı alacaklar.

Robison, birkaç banka araştırmasını ve işinizle birlikte evrim geçirecek birini seçmesini tavsiye etti.

“Bir bankanın sınırlamalarıyla geri çekilmek için çok fazla büyümek istemiyorsunuz” dedi. “İşletme bankanızın hesabında büyüme için yer olduğundan emin olun.”

Ayrıca, pek çoğu, aylık bakım ücretlerini ödemeyen ücretsiz bankacılık hizmeti seçenekleri olduğunu fark etmiyor. Örneğin, Robison, hesap bakiyeniz sürekli olarak gereken minimum tutarın üzerindeyse bazı bankalar aylık ücretlerden vazgeçeceklerini belirtti.

Bir kredi sendikasıyla uğraşıyorsanız, sorulması gereken ilk soru, bir işletme kontrol hesabı sunup sunmadıklarıdır , tüm kredi birliklerinden sağlanamayan bir özellik, diyor,  Elle Kaplan , CEO ve sermaye yönetim şirketi LexION Capital’in kurucu ortağı  Yönetim . Başka bir seçenek, ait olduğunuz grup veya kuruluşların bir parçası olarak sunulan işletme bankacılığı hizmetlerini kontrol etmektir.

Kaplan, “Gaziler, eski öğretmenler, yazarlar veya sanatçılar için olanlar gibi özel kredi birlikleri aracılığıyla iş kontrolüne erişimi olan bir yakınlık grubuna mensupsanız, bu harika bir seçenek olabilir.” Dedi.

Şaşırtıcı bir şekilde yaygın bir hata, Rozbruch, birçok yeni küçük işletmenin kontrollerde yanlış şirket adını yazdırması olduğunu söyledi. Örneğin, kuruluşun yasal adı yerine “iş yapma” (DBA) adı kullanabilirler. Bazı senaryolarda, çeklerde bir DBA adı kullanmak, özellikle de iş dünyasında kredi kartı ödemelerini kabul ederse sorun çıkarır. Bu, çevrimiçi bankacılık dolandırıcılığındaki artıştan kaynaklanmaktadır.

Rozbruch, “PowerPay gibi kredi kartı tüccar işlemcileri, özellikle de girişimler için, şirketin yasal adının bir boşluk kontrolüyle bire bir aynı olmalarını sağlamak için uymasını gerektiriyor.” Dedi.

Yeni girişimciler ayrıca, hesap paketinin, işletmenin muhasebe yazılımı ile uyumlu olan elektronik çek baskısı içerip içermediğini görmek için bankalarını da kontrol etmelidir. Rozbruch, bazı bankaların QuickBooks gibi programlarla elektronik olarak basılabilen kontrolleri sipariş etmenize izin verdiğini belirtti.

Bazı hesap banka hesapları, hesap bakiyesi, ayın her günü belirtilen asgari tutarın üzerinde kalırsa aylık ücret kesintileri sunar. Dengenizin minimumun altına düşmesine izin vererek gereksiz banka ücretlerini ödemeyin. Daha da iyisi, hesabınızda gereken minimum tutardan biraz daha fazla tutmak için bir hedef belirledi.

Kaplan, “Asgari miktarı ve hesabınıza birkaç yüz kalmanızı öneriyorum” dedi. “Bu şekilde, bankanın işinizin pahasına para kazanmasına yardımcı olmak için kendinizi bulamazsınız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu