Girişimcilik

Profesyonel Ağınızı Genişletmek İçin 4 Katı Strateji

Bu makalede birçok başarılı işadamının ve kadının bağlantıları olduğunu hızla öğreneceksiniz. 

“İşletme insanlar etrafında döner ve bu işe karşı satıştan işin her yönünü etkileyen ilişkiler, tarafından tahrik edilir,” Yiannis Gavrielides, CEO’su Covve . “Bu nedenle hepimizin gerçek mesleki ilişkiler kurup sürdürmesi önemlidir.”

Sosyal medyanın gücü ile, sadece LinkedIn’de bir davetiye göndererek veya Twitter’da bir kişiyi takip ederek ağ kurabilirsiniz. Ancak artan erişilebilirlikle kişisel markanızı ve ağınızı profesyonel bir şirket gibi kurmak her zamankinden daha önemli. İşte nasıl yapılacağı.

Sosyal medya siteleri, özellikle LinkedIn, ağ peyzajını değiştirdi. Birçok kişi LinkedIn ağına referanslar, tanıtımlar, gözden geçirmeler ve referanslar için güveniyor, hepsi bir iş ararken işe yarayacak, kariyer danışmanı ve kitabın yazarı ” Fresh Passion: Brand a Brand veya Genel Bir Ölüm “(Greenleaf Kitap Grubu Basın, 2013).

Brown, profesyonel olarak uğraştığınız herkesin LinkedIn ağınıza eklenmesini ekler. Bu kişilerle bağlantınız kısa olsa bile, onları ekleyin, çünkü ağınızı büyütmeye çalışıyorsunuz.

Ayrıca LinkedIn, bir kişinin profesyonel ve eğitici arka planını öğrenmek için harika bir yerdir ve Triplemint’teki lisanslı gayrimenkul satış görevlisi Tyler Whitman’a göre, ilk toplantı için harika bir sohbet  ortamı yaratıyor .

Brown, ağınızdaki birisinin size tanıdığı birisini tanıtmasını istemekten korkmayın. Bu iş, dedi ve çoğu insan, yardım edebilecek birine bağlanmanızı memnuniyetle karşılar.

Ayrıca bir ağ “yardımcısı” dan yardım isteyebilirsiniz. Kendini bir yabancıya karşı övünmek zor olabilir, dedi, Whitman, ama bir arkadaşınla iletişim kurarsan, o kişi senin hakkında ve senin başarın hakkında konuşabilir ve onlar için aynısını yapabilirsin. 

Ağ iletişimi, bir kişiyle tanıştığınız ve yalnızca bir şeylere ihtiyaç duyduğunuzda onlarla konuştuğunuz tek ve bir anlaşma değildir. Gerçekten bağlanmak istiyorsan, sürdürülebilir, ver ve al olan bir ilişkiyi beslemelisin.

Gavrielides, “Biriyle görüştükten sonra, uyumun olduğunu varsayarak, iletişim halinde olduğumdan emin oluyorum” dedi. “İnsanlarla iletişimde kalmak, çaba gerektirir ve düzenli olarak yeniden ilişki kurmak önemlidir… Konuşmaların doğal olması gerektiğini düşünüyorum, ancak yeniden girişme çabası bilinçli olmalı, ve doğru adımlarla ilerlemelidir.

Brown’a göre, büyümeye odaklanın ve günlük olarak karşılaştığınız insanları düşünün. Gelecekte profesyonel olarak arayabileceğiniz bir şans varsa, bir kartvizit alın ya da onları LinkedIn’de arayın.

Ancak, aklınızda tutmanız gereken tek önemli ipucu, ağınız olduğunda bencil olmak değil, diyor Whitman. Önce bir temel oluştur, dedi. Diğer kişi hakkında bilgi edinin ve onları size anlatın. Bir vakıf olduğunda, ne istediğini sormak iyidir, ama silahı atlamayın ve bir iyilik isteyin.

Gavrielides, “Ağ, özgün olmalı ve hem işimizin hem de profesyonel yaşamlarımızın bir parçası olmalıdır” dedi. “Biz doğal olarak sosyal varlıklardır ve zorla değişime katılmaktan çok sosyalleşmemizi sağlamalıyız. Yol boyunca kurduğum ilişkiler şimdi müşteriler, tedarikçiler, ortaklar, meslektaşlar, yatırımcılar… ve çoğu yakın arkadaş.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu