Girişimcilik

Startups için Ücretsiz İş Planı Şablonları

İş planları girişimciler tarafından iş fikirleri için finansman sağlamak için veya iş stratejilerini sıkılaştırmak isteyen küçük işletme sahipleri tarafından kullanılır. Amaca rağmen, hazırda şablonlara sahip olmak yararlı olabilir.  

Bir iş planını daha önce hiç yazmamış veya sadece zamandan ve işten tasarruf etmek istemiyorsanız, iş planı şablonu indirip başlatabileceğiniz 10 web sitesi vardır.

Balance’ın  iş planı şablonu , ister fon ister strateji için oluşturuyor olun, mümkün olan en iyi iş planını tamamlamanıza yardımcı olacak bölümlere ayrılmıştır. Web sitesine göre, her bölüm basitçe metin kopyalayıp yapıştırarak Word, Excel veya benzeri bir kelime işlem uygulamasına kopyalanabilir. Web sitesi ayrıca her bölümü yıkıyor ve şablonun nasıl indirileceği ve doldurulacağı konusunda talimatlar veriyor.

Bplans’ın yatırımcı onaylı iş planı şablonu , Princeton ve Babson gibi üniversiteler tarafından girişimcilere nasıl bir işe başlayacaklarını öğretmek için kullanılmıştır. Şablon bir yönetici özeti ile başlar ve ardından finansal plan, şirkete genel bakış ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer öğeler arasında size yol gösterir. Ayrıca bir iş planı yazmak için adım adım bir kılavuz var ve doğru yolda olduğunuzu garantilemek için örnek iş planları kitaplığı sağlıyorlar.

MOBI veya Benim Kendi İş Enstitüsüm, Santa Clara Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nin bir parçasıdır. İşletme profili, lisanslar / izinler ve konum içeren 15 bölümden oluşan bir iş planı şablonu sunarlar . Word şablonunu indirebilirsiniz. MOBI, her bir bölümün kimler tarafından doldurulup doldurulmayacağına dair yararlı önerilerde bulunur.

SCORE iş planı şablonuyla ilgili harika şeylerden biri, bir kez tamamladığınızda, iş planlamasında uzman tavsiyesi için bir SCORE akıl hocasıyla görüşebilirsiniz. SCORE, başlangıçlar ve yerleşik işletmeler için seçenekler sunar ve bu alanlardan birini işinize uygulamak istiyorsanız, iş planlaması, finansman, pazarlama vb. İçin planlar bulacaksınız.

One-Page Business Plan Şirketi, adının tam olarak ne anlama geldiğini sunar: ayrıntılı bir plana ihtiyaç duymayanlar için tek sayfalık bir iş planı. Tek sayfalık iş planı vizyon, misyon, hedefler, stratejiler ve eylem planları gibi çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Tüm soruları anahtar kelimeler ve kısa cümleler kullanarak cevaplayabilirsiniz.

Bu şablon New York StartUP için resmi iş planı olarak kullanılıyor 2018 İş Planı Yarışması . PDF iş planı şablonu Rhonda Abrams’ın “Başarılı İş Planı”(The Planning Shop, 2010) tarafından uyarlandı . Her bölüm, girmeniz gereken bilgi türünü açıklayan talimatları içerir. Ek olarak, şablon bir SWOT analizi ve isteğe bağlı teknoloji planı içerir.

Plan Buildr, iş planı şablonunun her bölümünü tamamlamanıza yardımcı olacak adım adım bir kılavuz sunar – özellikle daha önce hiç iş planı yazmamış olanlar için yararlı olan bir şey. İşlemlerinin tamamlanması 10 dakikadan daha kısa sürüyor, sizin için finansalları otomatik olarak hesaplıyor ve 10 profesyonel tasarım arasından seçim yapabilirsiniz.

Legaltemplates ‘ ücretsiz iş planı şablonu indirmek için kullanılabilir ve bir kez tamamladıktan sonra, sadece yazdırın. Referans olarak kullanmak için doldurulmuş bir sürümü de indirebilirsiniz. Sekiz bölümlü şablon, her bölümde hangi bilgilerin gerektiğini ve neden olduğunu açıklar.

PandaDoc ile 14 günlük ücretsiz deneme için kayıt olabilir ve daha sonra şablonlarına erişebilirsiniz . Genel işletmeler için şablonlar, restoranlar, pastaneler, oteller, başlangıçlar, kafeler ve salonlar için özel şablonlar bulacaksınız. Ücretsiz denemeye kaydolduktan sonra,  fotoğraf, fiyatlandırma tabloları, videolar ve markanıza uygun bir tema ekleyerek iş ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz . İşiniz bittiğinde, gönderebilir ve PandaDoc aracılığıyla görünümleri ve görünümleri izleyebilirsiniz.

InvoiceBerry öncelikle bir faturalama ve izleme platformudur, ancak şirket serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için ücretsiz iş planı şablonlarısunmaktadır . Planlar Word, Excel, Open Office ve PowerPoint içindir ve doğrudan web sitesinden indirilebilir. Ayrıca, tüm doğru bilgileri dahil ettiğinizden emin olmak için bir iş planı kontrol listesi sağlarlar. InvoiceBerry, iş planınıza ekleyebileceğiniz pazarlama planları ve yönetici özetleri de sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu